Agnieszka Gozdyra jest dziennikarką prowadzącą w Polsat News program „Skandaliści” i „Polityka na ostro”.


Krótki życiorys Agnieszki Gozdyry

Agnieszka Gozdyra urodziła się w Warszawie w czasach PRL-u. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a także studia podyplomowe z Public Relations na SGH.

Na trzecim roku studiów polonistycznych zaczęła współpracę z Radiem Kolor, gdzie przez 11 lat wspinała się na coraz wyższe szczeble zostając ostatecznie szefową newsów.

Jej początki kariery telewizyjnej miały miejsce w programie śniadaniowym TVP. Następne pracowała dla Telewizji Biznes, a obecnie pracuje dla Polsat News prowadząc programy „Skandaliści” i „Polityka na ostro”, które cechują się doborem gości o skrajnych poglądach.

Prywatnie jest wielką miłośniczką zwierząt, wydała nawet w tym temacie książkę pt. „Męskie zwierzenia”.

Biografia rozszerzona Agnieszki Gozdyry

Młodość

Agnieszka Gozdyra urodziła się w Warszawie w czasach PRL-u. Nie podaje ona jednak dokładnej daty urodzenia, więc jej wiek jest owiany tajemnicą.

Jako dziecko marzyła o mundurze policjantki, a uczyła się czytać podkradając ciotce kryminały. Po liceum ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, jednak po latach wspomina te studia jako nudne i przeładowane lekturami.

Kariera

Gdy była na trzecim roku studiów, wraz z koleżanką wybrała się do znajdującego się nieopodal uczelni Radia Kolor. Natrafiły na Krzysztofa Maternę i zapytały go czy mogą coś w Radiu robić, a on odparł – Zobaczymy, co z was będzie. Tym samym zaczęła się przygoda Agnieszki Gozdyry z Radiem Kolor, gdzie pracowała przez 11 lat przechodząc niemal wszystkie szczeble. Wykonywała początkowo prace osoby odpowiedzialnej za redagowanie depesz PAP, a ostatecznie została szefową newsów.

W trakcie pracy w radiu miała też epizod pracy w szkole, gdzie przez półtora roku zastępowała znajomą polonistkę w warszawskim liceum.

Skończyła także podyplomowe studia z Public Relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, lecz obecnie zapewnia, że nigdy w życiu do PR-u nie wróci. Następnym jej etapem była praca w dzienniku „Życie Warszawy”.

Swoje pierwsze kroki w telewizji stawiała w programie śniadaniowym TVP. Następnie przeniosła się do Telewizji Biznes, a później do Polsatu News, gdzie pracuje obecnie.

W latach 2013-2018 Agnieszka Gozdyra prowadziła w Polsat News program „Tak czy nie”.

Programy Agnieszki Gozdyry mają charakter konfrontacyjny, mają wywołać emocje, zaciekawić. Często przez dobór gości o skrajnych poglądach wzbudzają one wiele emocji, a także zapewniają wysoką oglądalność.

Obecnie Agnieszka Gozdyra prowadzi w Polsat News program „Skandaliści” i „Polityka na ostro”.

Życie prywatne

Jej rodzice wykonywali techniczne zawody, ojciec pracował w Fabryce Samochodów Osobowych. Jej mama była zjawiskowo piękną blondynką, i Agnieszka mówi, że ma z tego powodu kompleks mamy. Matce Agnieszki późno zdiagnozowano raka i choroba ta doprowadziła do jej śmierci. Ten strach przed śmiertelną chorobą sprawił, że dziennikarka popadła w hipochondrię, jednak z czasem doszła do siebie i przestała notorycznie odwiedzać prywatne centrum medyczne, pozostając przy profilaktycznych badaniach, których pilnuje.

Miłośniczka zwierząt

Agnieszka Gozdyra jest miłośniczką kotów. Gdy na terenie radia rodziły się bezdomne kocięta to opłacała ich szczepienia, doglądała ich oraz szukała im nowych właścicieli wśród pracowników radia czy słuchaczy. Sama ma w domu trzy koty: dwa dachowce i jednego maine coona.

Ciekawostki

  • Podczas pracy w Radiu Kolor Agnieszka Gozdyra zaprzyjaźniła się z Wojciechem Cejrowskim, a wartość ich relacji stanowi różnica poglądów pomiędzy nimi.
  • Uwielbia czytać i oglądać kryminały.
  • W jednym z odcinków programu „Skandaliści” pojawił się Jerzy Urban w stroju biskupa, który w czasie programu popalał papierosa. Po emisji tego odcinka program został zawieszony i wrócił na antenę dopiero półtora roku później.
  • Nowe mieszkanie wybierała pod kątem swoich kotów, aby miały one teren do biegania i wędrówek.
  • Wydała w 2018 roku książkę „Męskie zwierzenia” traktującą o miłości mężczyzn świata showbiznesu do swoich ukochanych zwierząt.
  • Doczekała się grona antyfanów, którzy założyli na Facebooku fanpage „Wk*rwia mnie Agnieszka Gozdyra”
  • W jednym z odcinków programu „Skandaliści” gościł były gangster – Jarosław „Masa” Sokołowski.
  • Na Facebooku została obrażona przez słowa „Zwykła k… jesteś. Nie potrafisz prowadzić merytorycznych wywiadów lewacka szm…!!”. Agnieszka Gozdyra dotarła do tego jak naprawdę nazywa się mężczyzna i upubliczniła jego dane. To nie była odosobniona sytuacja, gdyż dostała również anonimowy list z obelgami wysłany na adres siedziby Polsat News.
  • Agnieszka Gozdyra ma niecałe 160 cm wzrostu.
  • Choć jest osobą medialną to na próżno szukać informacji w mediach o jej związkach, ewentualnym ślubie czy dzieciach.

Źródła

https://zyciorysy.info/agnieszka-gozdyra/
https://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/473367,sylwetka-agnieszki-gozdyry-liberalka-co-z-cejrowskim-w-radiu-kolor-zaczynala.html
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/agnieszka-gozdyra-w-polsce-zmienilabym-mentalnosc-ludzi

Ciekawe artykuły