Edmund John Copeland (1883-1958) był wynalazcą, założycielem firmy Copeland produkującej sprężarki dla przemysłu chłodniczego.


Edmund J. Copeland – życiorys

Edmund John Copeland urodził się 12 października 1883 r. w Jackson (Stany Zjedonoczone). Gdy przyszedł na świat jego ojciec Joseph W. Copeland miał 24 lata, a jego matka Josephine W. Beaker miała 25 lat.

Dnia 12 września 1906 roku w Jackson poślubił Evę Maud. Mieli co najmniej dwóch synów.

Edmund J. Copeland był wynalazcą i w 1921 roku założył własną firmę. Firma produkowała sprężarki dla przemysłu chłodniczego. Pierwszy udany mechaniczny system chłodzenia opracowany przez Copelanda znajduje się w Smithsonian Institution w Waszyngtonie, czyli w największym na świecie kompleksie muzeów i ośrodków edukacyjno-badawczych.

Gdy nastał wielki kryzys gospodarczy (1929-1939) Edmund Copeland miał problemy finansowe i zajął się branżą kolejową, a aktywa firmy wykupił Dallas Winslow. Współcześnie firma Copeland jest jednym z wiodących producentów sprężarek chłodniczych na świecie.

Edmund J. Copeland mieszkał w Detroit. Zmarł 14 lutego 1958 roku w Ann Arbor (Stany Zjednoczone) w wieku 74 lat i został pochowany na cmentarzu Woodland w Jackson.

Sprężarki chłodnicze Copeland

Firma Copeland to wiodący producent sprężarek na świecie. Remontem i naprawą takich sprężarek zajmuje się wiele firm na rynku, jednakże szczególnie godną polecenia jest firma P.U.H. Krasnopolski, której początki istnienia sięgają 1956 roku. Ich bogate doświadczenie pozwala świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zajmują się remontem i naprawą sprężarek firmy Copeland (https://sprezarki-chlodnicze.pl/galeria/naprawa-sprezarki-chlodniczej-copeland-d6sj), a także remontują sprężarki innych firm. Ich oferta znajduje się na stronie: https://sprezarki-chlodnicze.pl/oferta/naprawa-sprezarek-chlodniczych.

Źródła

Edmund John “E.J.” Copeland, https://ancestors.familysearch.org/en/GQSC-ZSM/edmund-john-%E2%80%9Ce.j.%E2%80%9D-copeland-1883-1958, dostęp: 26.06.2023

Copeland Corporation, https://www.shelbycountyhistory.org/schs/industry/copeland.htm, dostęp: 26.06.2023

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły