Jerzy Górski jest polskim triathlonistą, mistrzem świata w podwójnym Ironmanie.


Krótki życiorys Jerzego Górskiego

Jerzy Górski urodził się 4 grudnia 1954 roku w Legnicy.

Droga, którą przemierzył Jerzy Górski w kierunku osiągnięcia sukcesu sportowego, była pełna nieprzewidywalnych zakrętów. W okresie od 1969 do 1982 roku zmagał się z nałogiem narkotykowym, wielokrotnie gościł za kratkami więziennej celi, a jego kondycja fizyczna była daleka od ideału. Punktem zwrotnym stał się rok 1984, kiedy to wraz z przystąpieniem do Monaru, rozpoczął niezwykłą przemianę.

W ciągu intensywnych sześciu lat treningów, pod czujnym okiem mentora, Antoniego Niemczaka, osiągnął poziom sportowy, który pozwolił mu zdobyć zwycięstwo w Double Ironman w Huntsville. Aktualnie, Jerzy Górski nie tylko prowadzi własną firmę, specjalizującą się w wypożyczaniu sprzętu dla organizatorów wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, ale także jest inicjatorem różnorodnych imprez sportowych w regionie. To dzięki niemu powstały m.in. Crossowa Liga Biegowa, Triathlon Sława czy Bieg po Miód w Przemkowie.

W 1990 roku wystartował w Double Iron Triathlon, zwanym podwójnym Ironmanem. Zawody miały miejsce w amerykańskim Huntsville. Zawodnicy do pokonania mieli dystans 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i 84 km biegu. Zwyciężył. Dokonał tego w czasie 24 godzin, 47 minut i 46 sekund.

Ma żonę Ewę i dorosłą córkę Hannę.


Szukasz trenera triathlonu w Warszawie i okolicach? Zobacz: Trener triathlonu Warszawa


Zdjęcie: Ralf Lotys, Wikimedia, CC BY 4.0, obróbka: przycięcie

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły