Za rok 2015 tymczasem Leonardo DiCaprio odebrał w Londynie słynną nagrodę BAFTA, dzięki roli w filmie „Zjawa”. Natomiast w roku 2016 otrzymał DoCaprio nagrodę w kategorii Najlepszy Aktor, mianowicie Nagrodę Akademii Filmowej.


Ciekawostki o Leonardzie DiCaprio

  • W 2016 odbył DiCaprio prywatną audiencje w Watykanie – z papieżem Franciszkiem, dotyczącą wspierania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.
  • Należy do aktorów uznanych, jednak nie było tak na etapie proponowanej mu roli w filmie biograficznym o Jamesie Dean’ie. Doszedł bowiem wtedy do wniosku, że jego warsztat nie jest do tego wystarczający, więc propozycje odrzucił.
  • W 1998 magazyn „People” umieścił go na swej liście z 50 Najpiękniejszych Ludzi Świata.
  • Jako dziecko cierpiał na zaburzenia o charakterze nerwicowym. Nie radził sobie z obsesjami i kompulsjami.
  • Imię Leonardo matka dała aktorowi w hołdzie słynnemu malarzowi. Będąc w ciąży oglądała dzieła słynnego twórcy renesansowego, w jednym momencie poczuła kopnięcie dziecka, uznając to za znak i potrzebę nadania nienarodzonemu jeszcze imienia Leonardo.

Cytaty Leonarda DiCaprio

„Aktorstwo jest łatwe. Tylko utrzymanie się na szczycie to sztuka.”

„Nie mam wielu ekstrawagancji. Nie latam prywatnym samolotem, nie mam ochroniarzy. Mam parę domów tu i tam. Kupiłem drogi zegarek i zamierzam kupić drogi plakat filmowy, oryginalny ze Złodzieja z Bagdadu z 1940 roku. Lubię plakaty filmowe.”

„Zazwyczaj nie zabieram pracy do domu. Gdy kończymy zdjęcia, przestaję być fikcyjnym bohaterem i na powrót staję się sobą.”

„(…) Paryż uwielbiam. Nie potrafię powiedzieć nawet jednego złego słowa o tym mieście.”

„Dzieciaki ciągle mnie pytają, co zrobić, żeby zostać aktorem. Więc mówię im to, co się zawsze mówi: „Wykuj rolę. Przykładaj się. Walcz dalej.” A tak naprawdę chciałbym im powiedzieć: „Nie dbaj o to, co ludzie z ekipy o tobie pomyślą”.”

„Na samym początku kariery cieszyłem się, że w ogóle mogę grać przed kamerą. Nigdy nie wybierałem ról lekkomyślnie, wydaje mi się jednak, że teraz nabrałem pewnej dojrzałości, wyrafinowania, jeśli chodzi o kino. Z całą pewnością nie interesują mnie taśmowe, schematyczne produkcje, które zapomina się w pięć minut po obejrzeniu.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Leonardo_DiCaprio
  • https://www.biography.com/people/leonardo-dicaprio-9273992
  • https://www.brainyquote.com/authors/leonardo_dicaprio
  • https://www.filmweb.pl/person/Leonardo.Dicaprio

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikimedia.org. Autorem jest See Li. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 2.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły