Leonardo Wilhelm DiCaprio przyszedł na świat w Los Angeles 11 listopada 1974 roku. Jest popularnym amerykańskim aktorem, producentem filmowym i scenarzystą, laureatem Oscara za rolę w filmie z 2016 roku, mianowicie „Zjawa”.


Biografia i życiorys Leonardo DiCaprio

Przyszedł na świat zostając jedynym dzieckiem swej matki Irmelin Indenbirken, z pochodzenia Niemki i Rosjanki, oraz ojca, z pochodzenia Niemca i Włocha – George’a DiCaprio.

Kariera Leonarda DiCaprio zdawała się od początki pisać jego biografie, ponieważ debiutował na srebrnym ekranie już mając 5 lat – w serialu zatytułowanym „Romper Room”, dzięki czemu zyskał to, co wymagane było, aby mógł następnie występować w telewizyjnych reklamówkach. Tym nie mniej jego oficjalnym i poważnym debiutem, ponieważ pierwszą ważną rolą, była ta w filmie „Critters 3”. Z kolei rok 1993 oznacza w jego biografii występ u boku samego Roberta De Niro w filmie „Chłopięcy świat”. Nie był to bynajmniej przełom, co wiedzą dobrze Ci, którzy widzieli film zatytułowany „Co gryzie Gilberta Grape’a”. Był to bowiem faktyczny przełom, przynoszący mu wówczas nominacje do Oscara za rolę najlepszego aktora drugoplanowego. Później mogło być zatem już tylko lepiej, i tak na przykład zagrał w filmie „Romeo i Julia” mając zaledwie dwadzieścia lat. Odnotowywał tendencje zwyżkowe by przypieczętować sukces rolą w dziele w reżyserii Jamesa Camerona, czyli w filmie zatytułowanym po prostu „Titanic”, w filmie, który zdobył wówczas 11 Oscarów.

W roku 2002 Leonardo DiCaprio wykreował w oparciu o swój wypracowany warsztat rolę w filmie „Złap mnie, jeśli potrafisz”, a później w latach 2004 i 2006 zagrał w nagradzanych wielokrotnie filmach: „Aviator” oraz „Infiltracja”.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły