Sławomir Zapała przyszedł na świat w Krakowie 19 marca 1983. Jest polskim aktorem, showmanem, piosenkarzem, konferansjerem i prezenterem telewizyjnym.


Biografia i życiorys Sławomira Zapały

Ukończył naukę w PWST, występując następnie w wielu produkcjach filmowych oraz serialach, takich jak „Świat według Kiepskich”, „Ojciec Mateusz”, „Blondynka”, „Prawo Agaty”, „Czas honoru”, „Hotel 52”, „Pod Mocnym Aniołem”, „33 sceny z życie” czy też „Karol, Człowiek, który został papieżem”. Występował również w teatrach takich jak Studio, Na Woli, Kamienica, Bagatela i teatr Rozrywki.

Uznanie widowni jako muzyk zdobył wśród polskich imigrantów na nowojorskim Long Island, zostając w końcu wykonawcą muzyki nurtu rocko-polo, dzięki czemu mógł wykreować siebie jako postać o imieniu „Sławomir”. Jego debiutancki singiel zatytułowany „Magiera” ukazał się na kanale YouTube 5 marca 2015 roku, zyskując fanów, czego dowodem zostało ponad 30 milionów wyświetleń tej piosenki. Poszedł więc a ciosem i ukazał się 24 października jego drugi singiel zatytułowany „Ni mom hektara”, następnie trzeci pt. „Aneta”.

Sławomir wziął udział w programie „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, zajmując dobre siódme miejsce. Poza tym w 2017 roku wziął udział w show zatytułowanym „Twoja twarz brzmi znajomo” – wygrał wówczas dwa odcinki, ostatecznie plasując się na trzecim miejscu.

7 kwietnia 2017 wyszła debiutancka płyta studyjna Sławomira, pod tytułem „The Greatest Hits”. Nagrania zajęły 1. miejsce polskiej listy przebojów notowania OliS, zyskując status platynowy. Rekordowy był później także utwór „Miłość w Zakopanem”, dzięki czemu artysta wystąpił w trakcie „Sylwestra z Dwójką”.

Natomiast od 11 marca 2018 roku Sławomir jest prowadzącym program pt. „Big Music Quiz”, emitowany wpierw w TVP2, następnie w TVP1. Można go oglądać w Polsacie w programie „The Story of My Life – historia naszego życia”.

Sławomir lideruje zespołowi koncertowemu „Trzymamy się Zapały”

Ciekawostki o Sławomirze Zapale

  • Sławomir Zapała grał w wielu popularnych produkcjach filmowych, takich jak „Hotel 52”, „33 sceny z życie”, „Karol, Człowiek, który został papieżem”, czy też „Pod Mocnym aniołem”.
  • Zanim odniósł sukces i zdobył sławę emigrował do USA, gdzie pracował m.in. na budowie.
  • Uznanie muzyczne zdobył działalnością koncertową wśród polskich emigrantów na Long Island, grywając tam w różnych restauracjach i barach. Tam też poznał swoją przyszłą żonę – dawał koncert w lokalu, w którym ona była kelnerką. Dał jej wówczas taki napiwek, że, jak sama wyznała w jednym z programów – napiwek „nie zmieścił mi się do kieszeni”. Pomyślała wówczas „ok. to jest miłość”.
  • Jak przyznaje, Sławomir jest twórca nowego nurtu muzyki zwanej rock-polo.

Cytaty Sławomira Zapały

„Dziś łatwiej być aktorem niż piosenkarzem. Nic się nie robi. Grasz w serialach, reklamach i płacą ci pieniądze. A piosenkarz musi coś umieć. Dobrze śpiewać, ruszać się na scenie, grać na gitarze.”

„Uwielbiam się relaksować i tańczyć przy tej muzyce. Wychowałem się na kasetach z muzyką chodnikową, to było moje życie. Dopiero potem odkryłem Queen, ale tata mi nie pozwalał kupować ich kaset. Po latach zrozumiałem, o co mu chodziło. Rock mnie wciągnął.”

„Nie mam za sobą wytwórni tylko właśnie moich zagorzałych fanów i dolary. Wiem, że dużo osób chce się ze mną napić… to mnie wzrusza. Mężczyźni spotykają się po garażach, piwnicach, kupują pizzę, alkohol i wspólnie śpiewają „Megierę”. O to chodzi. Nagrywają covery „Megiery”, grają je na weselach. Potem mi przesyłają te nagrania z takich posiadów i wesel – ja to wrzucam na FB i YT. Możesz to obejrzeć.”

„Wokalnie kocham Freddiego i znaną niemiecką wokalistkę Monikę Urlich. Ostatnio śledzę modę i wiem, że w show-biznesie nie wystarczy tylko, że jest wyprane i czyste. Uczę się cały czas. Ale jestem i będę sobą.”

Źródła

  • https://muzyka.interia.pl/wywiady/news-czesc-tu-slawomir-piosenkarz-musi-cos-umiec-wywiad,nId,1842032
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Zapa%C5%82a
  • https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/cala-prawda-o-slawomirze-jego-historia-sciema-aa-rEYC-s28A-8qdi.html

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Serecki. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 4.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 1 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły