Tony Robbins, czyli Anthony J. Mahavorick jak również osoba znana szerzej pod pseudonimem Anthony Robbins, przyszedł na świat w North Hollywood, w Kaliforni, 29 lutego 1960 roku. Jest amerykańskim pisarzem, filantropem i trenerem życia. Robbins znany jest z seminariów i napisanych przez niego książek motywujących, w tym „Unlimited Power” („Nasza moc bez granic”) i „Awaken the Giant Within” („Obudź w sobie olbrzyma”).


Biografia i życiorys Tony’ego Robbinsa

Robbins jest najstarszym z trójki dzieci, a jego rodzice rozwiedli się gdy miał 7 lat. Jego matka wyszła ponownie za mąż (więcej niż raz), w tym za Jimiego Robbinsa, byłym półprofesjonalnym graczem w baseball, który legalnie adoptował Anthony’ego w wieku 12 lat.

Tony Robbins wychował się w Glendora w Kalifornii i uczęszczał do Glendora High School. Został wybrany na przewodniczącego studenckiego w roku ostatnim studiów. Podczas dorastania Robbins pracował jako złota rączka, pomagając zapewnić w ten sposób swojemu rodzeństwu jak najlepszy status materialny.

Podczas liceum Robbins urósł o dziesięć cali, co spowodowało później gwałtowny wzrost guza przysadki. Powiedział później, że jego życie domowe było „chaotyczne”. Kiedy miał siedemnaście lat, opuścił dom i nigdy już tam nie wrócił. Robbins później pracował jako dozorca zarzucając studia.

Robbins rozpoczął swoją karierę promując seminaria mówcy motywacyjnego i autora nazwiskiem Jim Rohn.

Na początku lat 80., wkrótce po spotkaniu z Johnem Grinderem, współzałożycielem Neurolinguistic Programming, obaj zostali partnerami. W tym czasie Robbins uczył NLP i hipnozy Ericksona. W 1983 Robbins nauczył się firewalkingu i włączył go do swoich seminariów.

W 1988 Robbins wydał swój pierwszy film reklamowy, „Personal Power”, wyprodukowany przez Guthy’ego Renkera, który pomógł promować jego usługi jako „trenera wydajności”. Infomercial ten pomógł Robbinsowi zyskać szersze źródło docierania do odbiorców, sprzedał wówczas zadowalającą ilość swoich samopomocowych taśm „Personal Power”. W jego wczesnych reklamach pojawiały się takie gwiazdy, jak rozgrywający Pro Football Hall of Fame – Fran Tarkenton, jak i aktor Martin Sheen. W 1991 roku około 100 milionów Amerykanów na 200 rynkach medialnych w USA mogło natknąć się na jego reklamy.

W 1997 r. Robbins rozpoczął seminarium Leadership Academy. Jest prelegentem na seminarium sponsorowanego przez Learning Annex. Robbins był choćby prelegentem na konferencji 2007 Technology, Entertainment and Design (TED). Około 4 miliony osób wzięło wówczas udział w jego seminariach na żywo.

Robbins wraz z Cloé Madanesem założył Centrum Interwencji Robbins-Madanes, mianowicie organizację, która szkoli trenerów umiejętności życiowych, aby pomóc rodzinom i osobom fizycznym radzić sobie z uzależnieniami i innymi problemami.

W 2014 r. Robbins wraz z grupą inwestorów, w tym Magic’iem Johnsonem, Mią Hamm i Peterem Guberem, nabyli prawa do uruchomienia serii Major League Soccer w Los Angeles, w Kalifornii, obecnie nazywaną Los Angeles Football Club. Drużyna piłkarska rozpoczęła rywalizację w 2018 r..

W 2016 r. Robbins wraz ze współwłaścicielem Golden State Warriors, Peterem Guberem i współwłaścicielem Washington Wizards, Tedem Leonsisem, kupili Team Liquid, organizację „eSports pro gaming”. Istotne to m.in. z tego względu, iż w 2017 to właśnie Team Liquid wygrał The International 7, turniej Dota 2 – z pulą nagród ponad 24 milionów dolarów.

Robbins pracował indywidualnie z Billem Clintonem, Justinem Tuckiem, Waynem Gretzky’m, Sereną Williams, czy też z Hugh Jackmanem. Doradzał także amerykańskim biznesmenom Peterowi Guberowi, Steve’owi Wynnowi i Marcowi Benioffowi. Został wybrany jednym z „Top 50 Business Intellectuals” i jednym z „Top 200 Business Gurus” przez Harvard Business Press, a w 2007 r. znalazł się wreszcie w rankingu Forbes Celebrity 100.

Robbins został skrytykowany za swe krytyczne komentarze na temat ruchu Me Too na seminarium w San Jose w Kalifornii 15 marca 2018 r.. Według wideo z wydarzenia wydanego w mediach społecznościowych przez NowThisNews, Robbins wyraził swoją opinię, że „Jeśli użyjesz ruchu #MeToo, aby uzyskać swe znaczenie i swoją pewność, to atakujesz i niszczysz kogoś innego… wszystko, co zrobiłeś w ten sposób, to w zasadzie użycie leku zwanego znaczeniem, aby poczuć się dobrze. ” W następstwie krytyki za te komentarze Robbins opublikował przeprosiny na swojej stronie na Facebooku, mówiąc: „Przepraszam za sugestie dotyczące czegoś innego niż mój głęboki podziw dla ruchu #MeToo”.

Ciekawostki o Tony’m Robbinsie

  • Anthony (Tony) Robbins jest jednym ze zdecydowanie najsławniejszych amerykańskich doradców, w tym w szczególności doradców życiowych. Z jego porad korzystały wielkie medialne sławy, takie sławy jak choćby Bill Clinton, czy też Anthony Hopkins oraz Andre Agassi. Anthony Hopkins dzięki jego ścieżce motywacyjnej zerwał z nałogiem alkoholowym, który wprawiał go, jak aktor sam przyznał po sesjach z Robbinsem, zaledwie w stan melancholii, czyniąc go niezdolnym do zdecydowanych działań.
  • Został wybrany jedną z tych osobistości, które znalazły się w „Top 50 Business Intellectuals” zostając też jednym z „Top 200 Business Gurus” uznawanych za takowego przez Harvard Business Press, natomiast w 2007 r. Robbins znalazł się wreszcie w słynnym i jakże prestiżowym rankingu Forbes Celebrity 100.
  • Anthony Robbins to autor serii książek o charakterze stricte motywujących, które stały się bez żadnych wątpliwości dziś – światowymi bestsellerami. Najpopularniejsze to tytuły jak: „Obudź w sobie olbrzyma”, „Olbrzymie kroki” czy też „Listy od przyjaciela”.
  • Ostał współtwórcą Centrum Interwencji Robbins-Madanes, ośrodka który z sukcesami wyprowadza na prostą osoby uzależnione.

Cytaty Tony’ego Robbinsa

„Determinacja jest wezwaniem budzącym ludzką wolę.”

„Jakość naszego życia sprowadza się do jakości naszych związków z innymi ludźmi.”

„Jeżeli pragniemy porozumienia z innymi, musimy zdawać sobie sprawę, że różnimy się od siebie pod względem sposobu postrzegania świata i niech ta prawda będzie wskazówką przy wszelkich kontaktach z ludźmi.”

„Prawdziwa decyzja jest mierzona poprzez fakt podjęcia nowego działania. Jeśli nie ma działania – tak naprawdę nie podjąłeś decyzji.”

„Twój los kształtuje się w momentach podejmowania decyzji.”

„Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia – prawdziwego poczucia spełnienia.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest randy stewart. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tony_Robbins
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tony_Robbins
https://www.filmweb.pl/person/Anthony+Robbins-181242/trivia
https://pl.wikiquote.org/wiki/Tony_Robbins

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4.5 / 5. Oddanych głosów: 4

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły