Nicholas „Nick” Jerry Jonas przyszedł na świat w amerykańskim Dallas, 16 września 1992 roku. Jest amerykańskim aktorem, wokalistą, autorem piosenek. Jego sława wzrosła podczas członkostwa Jonasa w grupie Jonas Brothers, czyli w zespole tworzonym przez niego wraz z dwojgiem jego braci – Joe i Kevinem.


Biografia i życiorys Nicka Jonasa


Nicholas Jerry Jonas (ur. 16 września 1992) to amerykański piosenkarz, autor tekstów i aktor. Jonas zaczął grać w teatrze w wieku siedmiu lat i wydał swój debiutancki singiel w 2002 roku, który zwrócił uwagę Columbia Records, gdzie Jonas założył zespół ze swoimi starszymi braćmi, Joe i Kevinem, znanymi jako Jonas Brothers. Grupa wydała swój debiutancki album It’s About Time przez wytwórnię Columbia w 2006 roku. Po opuszczeniu Columbia Records i podpisaniu kontraktu z Hollywood Records, grupa wydała swój drugi album studyjny w 2007 roku, który stał się ich przełomowym rekordem. Zespół stał się w tym czasie grupą wybitnych postaci na Disney Channel, zdobywając duże rzesze fanów dzięki sieci i pojawiając się w popularnym muzycznym filmie telewizyjnym Camp Rock (2008) i jego kontynuacji Camp Rock 2: The Final Jam (2010).

Trzeci studyjny album zespołu, A Little Bit Longer (2008), był dla grupy kolejnym sukcesem komercyjnym; główny singiel albumu „Burnin 'Up” trafił do pierwszej piątki na liście Billboard Hot 100. Po wydaniu czwartego albumu studyjnego, Lines, Vines and Trying Times (2009), Jonas Brothers potwierdzili klasę. Jednak rozeszli się wkrótce, i Nick założył nowy zespół znany jako Nick Jonas & the Administration, który wydał album Who I Am w 2010 roku. Potem Jonas skupił się na aktorstwie i miał stałą rolę w serialu telewizyjnym Smash.

Po oficjalnym rozpadzie grupy w 2013 roku Jonas rozpoczął pracę nad swoim drugim solowym albumem studyjnym, podpisując kontrakt z Island Records i wydając Nick Jonas za pośrednictwem wytwórni w 2014 roku, w którym miał też miejsce komercyjny sukces singla „Jealous”. Jonas później założył Safehouse Records, wytwórnię płytową we współpracy z wytwórniami Island i Hollywood. Jego trzeci album studyjny Last Year Was Complicated (2016) zajął drugie miejsce na liście Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych. Po wydaniu Jonas wygrał nagrodę Hal David Starlight w Hall of Fame Songwriters w 2016 r. W 2017 roku Jonas wystąpił w komedii przygodowej Jumanji: Welcome To The Jungle, która stała się piątym najbardziej dochodowym filmem roku. W 2018 roku Jonas ożenił się z indyjską aktorką Priyanka Chopra.

Ciekawostki o Nicku Jonasie

  • Nick został odkryty przez agenta działającego na Broadwayu, podczas – tu uwaga – wizyty u fryzjera. 🙂 Przyszły gwiazdor miał wówczas zaledwie 6 lat!
  • Nick uwielbia mieć u siebie zwierzęta, a szczególnie docenia psy. Jego ulubieniec wabi się Elvis, a Elvis, jak wiadomo, żyje..
  • Nick bez trudu posiadł umiejętność grania na wielu instrumentach. Jego ulubionym jest wprawdzie gitara, ale grywa również na pianinie czy też na perkusji.
  • W 2005 roku okazało się przy okazji rutynowych badań, że Nick ma cukrzycę typu 1. Ta informacja bynajmniej nie załamała młodego gwiazdora, choć musiał w związku z tym podjąć już nieco bardziej higieniczny tryb życia.
  • Nick pierwsze swe kroki sceniczne w karierze stawiał w musicalach. Została mu, można rzec – słabość do nich. Producenci z Broadwayu angażują go raz po raz w nowe spektakle, które cieszą się dużym powodzeniem.

Cytaty Nicka Jonasa

„Brzmi to śmieszne, ale moją największą obawą jest to, że nie jestem doskonały. Jestem perfekcjonistą, a denerwuję się, gdy coś pójdzie nie tak albo gdy nie robię czegoś dobrze. Kiedyś byłem bardzo spięty, ale nauczyłem się rozluźnić.”

„Nie ma znaczenia, czy świat cię niszczy. Z Chrystusem masz wszystko.”

„Każdy krok to nowe doświadczenie.”

„Zadałem sobie pytanie „dlaczego ja?”, ale teraz będę pytać „dlaczego nie ja?”.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Lucas Secret. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 2.0. https://pl.wikipedia.org/wiki/Nick_Jonas
https://gossipgist.com/nick-jonas
https://pl.wikiquote.org/wiki/Jonas_Brothers
https://en.wikipedia.org/wiki/Nick_Jonas

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły