Marta Wierzbicka przyszła na świat w Warszawie 30 stycznia 1991 roku. Jest polską aktorką telewizyjną, autorką bloga o charakterze lifestyle’owym „Lubieszpinak”. Zasłynęła zwłaszcza w związku z jej rolą Oli Zimińskiej, czyli grą w serialu TVN „Na Wspólnej”, w którym zaczęła występować już będąc 12-latką.


Biografia i życiorys Marty Wierzbickiej

Marta praktycznie od zawsze przejawiała zainteresowania o charakterze humanistyczno-artystycznym. Śpiewała wpierw w chórze kościelnym, później była uczestniczką w zajęciach teatralnych. Lubiła również tańczyć, ale i malowała i rzeźbiła. Przez jakiś czas Marta Wierzbicka była też wokalistką w zespole Etcetera.
Po raz pierwszy w na ekranie telewizorów Wierzbicka pojawiła się odgrywając epizodyczną rolę w popularnym serialu „M jak Miłość”. Natomiast od 2003 roku w produkcji serialowej „Na Wspólnej” gra rolę Oli, czyli córkę małżeństwa Marka i Danuty Zimińskich. Widzowie serialu mogli być świadkami jak Marta Wierzbicka i jej serialowa postać dojrzewają i dorastają na ekranie. Młoda Zimińska tymczasem przechodziła dość trudny okres dojrzewania, buntowania się między innymi przeciw nadmiernej jej zdaniem troskliwości rodziców, miała w tym czasie dwóch chłopaków, raz omal nie została zgwałcona, jednak bunt przeobraził się i zaczęła studiować prawo, wchodząc w dorosłe życie całkiem rozsądnie.
Marta Wierzbicka rozgłos zyskała za sprawą słynnego wywiadu, w którym mogła stwierdzić, że pragnie zapozować dla magazynu panów pt. „Playboy”. W innej rozmowie z kolei aktorka opowiedziała o swoim niezadowoleniu w związku z rozmiarem jej biustu. Ostatecznie jednak wystąpiła w sesji zdjęciowej do Playboy’a, zostając przy tym modelką uznanej bielizny marki Dalia, kolejny raz w ten sposób pokazując swoje ciało, więc także prowokując media, by zainteresowały się jej osobą.
Oprócz tego, Marta Wierzbicka mogła użyczyć swego głosu postaci Alicji, a to w „Alicji w Krainie Czarów” oraz bohaterce imieniem Jessica w „Until Dawn”.
Marta poza tym, jeśli mowa o jej życiu osobistym, przez sześć okrągłych lat spotykała się z Maciejem Zawadzkim, z nim też mieszkając w Warszawie. Po jakimś czasie wprawdzie para zaręczyła się, ale ostatecznie związek się rozpadł. Ich życie można swobodnie prześledzić na Instagramie Wierzbickiej, która to chętnie potrafiła dzielić się momentami swojego codziennego życia ze swymi fanami.

Ciekawostki o Marcie Wierzbickiej

  • Marta Wierzbicka prowadzi swój efektowny blog lifestyle’owy „Lubię szpinak” (lubieszpinak.blogspot.com), na którym może dzielić się ze swoimi obserwatorami na przykład przepisami kulinarnymi, pokazując również codzienne stylizacje, a i opowiadając o przebiegu dnia i swoich przedsięwzięciach.
  • Wierzbicka swą karierę zaczęła jako 12-latka.
  • Jej rola w „Na Wspólnej” przyniosła wprawdzie popularność, jednak na długo sprawiła, że aktorka została zaszufladkowała małą dziewczynkę.
  • Swoistym przełomem w jej karierze, miała zostać sesja aktorki w magazynie „Playboy”. Za jej to sprawą, a także sprawą wielu wywiadów w mediach, zwróciła efektywnie uwagę opinii publicznej na swoich, co by ie mówić, sporych rozmiarów piersi. W 2013 roku wspomniany temat był jednym z gorętszych i topowych w show-biznesie. Do historii przeszły wówczas słowa Marty, w których wyraziła się tak: „Ja tych ku*ów nienawidzę! Przychodzę do siostry i jej mówię: Zobacz, jakie mam wielkie krwy!” – powiedziała otwarcie w programie popularnego dziennikarza Kuby Wojewódzkiego.

Cytaty Marty Wierzbickiej

„Japończycy są bardzo zamknięci. Każdy jest w swoim świecie. Każdy pilnuje swojej prywatności. Nie można rozmawiać np. przez telefon w metrze. Wszyscy za to czytają książki. I wiesz co oni robią? Japończycy mają obsesję na punkcie papierowych opakowań. Np. jak kupują słodycze, to one muszą być pięknie zapakowane. Niezależnie od tego, czy zjedzą je dzisiaj wieczorem, czy dadzą komuś w prezencie. To musi być piękne, różowiutkie, takie że naprawdę dostajesz szału, jak to widzisz. Wszędzie można dostać papiery do pakowania. I głównie te papiery służą do opakowywania książek. Bo oni jak czytają w tym metrze, to ważne, żeby nikt im nie zaglądał, co to jest za tytuł.”

„Absolutnie nie przemawiają do mnie Stany, do których trafiłam. Byłam w Los Angeles, Chicago i Nowym Jorku. Natomiast ja wiem, jaki mam problem ze Stanami. Ja bardzo odczuwam ich kompleks tego, że nie mają takich korzeni, jak my Europejczycy. Poza tym ja mam obsesję na punkcie starych budowli, pielęgnowania tradycji i kultury. Jadę gdzieś, ktoś mi mówi że ten kościół powstał w XVI wieku i ja sobie myślę: „o Boże, może ktoś z moich przodków tu działał…” To gdzieś w środku mnie jest. Mam swój aparat analogowy, bez którego nie wyobrażam sobie żadnego wyjazdu, nawet po Polsce. Chodzę po nowych miejscach, fotografuję architekturę. Ktoś mi kiedyś powiedział, że mam bardzo starą duszę. I coś w tym jest.”

Źródła

http://www.plotek.pl/plotek/0,78882,398208420.html?tag=marta+wierzbicka
https://travelover.pl/marta-wierzbicka-dlaczego-chcialaby-zamieszkac-w-japonii/

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest RGE New. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 3.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły