Natalia Szroeder przyszła na świat w Bytowie 20 kwietnia 1995 roku. Jest polską piosenkarką, autorką tekstów, prezenterką telewizyjną i osobowością medialną.


Biografa i życiorys Natalii Szroeder

Wystąpiła w programie „Od przedszkola do Opola” w wieku swych zaledwie czterech lat. Kolejnym przełomem w jej karierze była wygrana w programie „Szansa na Sukces”. Później natomiast debiutancki singiel Natalii pt. „Jane”, który to został hitem lata na Kaszubach, utrzymując się również przez wiele tygodni na samym topie stacji telewizji Viva Polska.

Z Liberem nagrała później numer pt. „Wszystkiego na raz”, który otworzył kolejne drzwi, w tym do najważniejszych polskich festiwali muzycznych, w tym do Sopot Top Trendy, czy też Sopot Top of the Top, ale i Eska Music Awards.

W 2014 roku Natalia wzięła udział w całkiem popularnym Young Stars Festival, będąc też wśród wykonawców na koncercie jubileuszowym Ryszarda Rynkowskiego, czyli podczas Festiwalu Opole 2014. W lipcu, Natalia z Liberem zdobyli następnie nagrodę publiczności, to w kategorii najlepszy występ, za wykonanie ich piosenki pt. “Nie patrzę w dół”.

Jesienią 2015 roku Natalia wzięła udział w programie “Twoja twarz brzmi znajomo”, na falach Polsatu. Jej interpretacja utworu Whitney Houston była szeroko komentowana nawet w brytyjskim dzienniku „The Mirror”. W ślad za tym przyszedł i czas na singiel „Lustra”, zostając jedną spośród najlepszych utworów ostatniego 25-lecia polskiej sceny rozrywkowej.

W październiku 2016 roku wreszcie ukazał się na rynku krążek solowy Natalii, zatytułowany „NATinterpretacje”. Jest ona współautorką większości tekstów oraz muzyki na tym krążku. Dziesiątki milionów wyświetleń na platformie YouTube o czymś świadczą… oraz fakt, iż album “NATinterpretacje” zadebiutował na 15. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS.

Zdecydowała się w 2017 roku wziąć udział w dwudziestej edycji programu pod tytułem „Taniec z Gwiazdami”, gdzie udowodniła, że oprócz talentu wokalnego wykazuje i talent taneczny. W maju, wraz ze swoim partnerem Natalia zwyciężyła jubileuszową edycję tego show.

Ciekawostki o Natalii Szroeder

  • W maju roku 2013 ukazał się singiel w wykonaniu Natalii i Libera, pod tytułem „Nie patrzę w dół”. Przez długi czas był numerem najczęściej granym w Polsce.
  • Natalia bardzo pomyślnie wzięła udział w jubileuszowym koncercie Ireny Santor, pt. „Tych lat nie odda nikt”. Wystąpiła na tej samej scenie z takimi wielkimi krajowej sceny jak Zbigniew Wodecki, Rafał Brzozowski oraz Marek Piekarczyk.
  • Drugi jej singiel – “Tęczowy”, trafiając do rozgłośni radiowych w całym kraju, został hitem list przebojów.
  • Czwarty singiel promujący debiutancki album Natalii pt. „NATinterpretacje” – „Zamienię Cię”, w zaledwie trzy tygodnie od premiery przekroczył granicę trzech milionów wyświetleń na platformie YouTube, podbił więc jednocześnie największe listy przebojów w kraju.

Cytaty Natalii Szroeder

„Ciężko jest mi wyobrazić sobie samą siebie wykonującą inny zawód… Z pewnością gdybym z jakiegoś powodu nie mogła zawodowo zajmować się muzyką, chciałabym pozostać w twórczych klimatach i wyżywać się artystycznie w inny sposób. Swoich sił próbowałabym pewnie w teatrze, filmie, tańcu lub szeroko pojętej kulturze. Uwielbiam pracować z ludźmi i tworzyć dla ludzi! Ale na szczęście mocno wierzę w to, że każdy sam kreuje swoje przeznaczenie, więc nie wyobrażam sobie życia bez muzyki!”


„Cieszę się z tego, jaką drogą biegnie teraz moje życie. Często się mylę i popełniam błędy, ale staram się wyciągać z nich odpowiednie wnioski. Jeśli chodzi o znajomości z dawnych lat, to o dziwo te najstarsze przetrwały najdłużej. Do tej pory przyjaźnię się z rówieśniczkami, z którymi poznałam się jeszcze w przedszkolu i z którymi bawiłam się lalkami… Teraz jesteśmy już dorosłe, każda z nas wybrała inną drogę, ale wciąż mamy bardzo dobry kontakt! Lubię czasem wrócić do czasów dzieciństwa i tych beztroskich zabaw.”

Źródła

https://zyciorysy.info/natalia-szroeder/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Natalia_Szroeder
http://www.nataliaszroeder.pl/
https://polki.pl/po-godzinach/muzyka,ekskluzywny-wywiad-z-natalia-szroeder,10044672,artykul.html

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Sławek. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły