Wiktoria Gąsiewska przyszła na świat w Warszawie 11 marca 1999 roku. Jest polską aktorką i prezenterką telewizyjną.


Biografia i życiorys Wiktorii Gąsiewskiej

Młodość upłynęła Wiktorii Gąsiewskiej pod znakiem członkostwa np. w zespole „Gawęda”. Lecz dopiero debiut na małym ekranie przyniósł prawdziwy przełom, a mianowicie epizodyczna rola w serialu jakże popularnym, bo tym zatytułowanym „Na dobre i na złe” – w roku 2005. Później również grała, wówczas pierwszo- lub drugoplanowe role i rólki w rozmaitych filmach serialowych, m.in. na przestrzeni lat 2007-2009 grała Gąsiewska w serialu „Rodzina zastępcza”, następnie, czyli w 2013 i od roku 2016 w filmie „Rodzinka.pl”, natomiast rok wcześniej – w 2015 roku w filmie „O mnie się nie martw”. Przyszedł też wówczas moment na dwa lata jej współpracy z producentami filmu zatytułowanego „Przyjaciółki”, a od 2016 mogła już grać w jakże popularnych w kraju „Barwach szczęścia”. Oprócz tego Wiktoria odegrała epizodyczne wprawdzie role, ale dość rozpoznawalne, m.in. w serialach takich jak ten z 2006 roku pt. „Mrok”, w roku następnym „Codzienna 2 m. 3”, w 2011 zagrała rolę w produkcji pt. „Komisarz Alex”, czy wreszcie zagrała w „Prawie Agaty” (2013).

Natomiast Wiktoria Gąsiewska na dużym ekranie debiutowała w roku 2006, odgrywając rolę jako postać Eugenii w filmie o charakterze baśniowym „Jasminum” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Następnie zagrała m.in. jako Weronika, czyli w filmie wojennym „Katyń” Andrzeja Wajdy, również pokazała się ze świetnej strony jako Anielka w obyczajowym „Alfonia i pszczoły” z roku 2009.

Dotąd wykazała się też jako aktorka dubbingowa, a to dlatego, że użyczała swojego głosu w wielu, bo kilkudziesięciu, produkcjach filmowych, jak i serialowych. Wystąpiła również w akcji promocyjnej Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Ciekawostki o Wiktorii Gąsiewskiej

  • Wiktoria Gąsiewska została jurorką w programie o charakterze rozrywkowym dla dzieci, emitowanym na falach TVP2, a zatytułowanym „Mini Szansa” z roku 2007.
  • Była odpowiedzialna za prowadzenie programu Disney PL zatytułowanego „I love Violetta”, czyli produkcji z lat 2014-2015.
  • Była uczestniczką konkursu w roku 2018 „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.
  • Była bohaterką „The Story of My Life. Historia naszego życia” z roku 2018.
  • Od kwietnia 2017 regularnie spotyka się z popularnym aktorem – Adamem Zdrójkowskim.

Cytaty Wiktorii Gąsiewskiej

„Tak, już się czuję jak Gwiazda. Trochę męcząco, a trochę fajnie.”

„Miłość jest tam wszędzie, a najwięcej w zapachach.”

„(…) nie umiał zrobić rybki. Musiałam go nauczyć.”

„Umiem zrobić rybkę (chodzi o sposób, w jaki Wiktoria układa usta w dziobek rybki, a potem z niego strzela/cmoka). I z moich włosów można robić różne fryzury.”

„Nigdy nie zapomnę dziewczynek, które dawały mi kaczuszki. Chodziłam z nimi (z tymi kaczuszkami) na spacer. One bardzo szybko chodzą, i tak śmiesznie, i czasami mi uciekały.”

Źródła

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktoria_G%C4%85siewska
https://pl-pl.facebook.com/115650701942852/posts/wywiad-z-wici%C4%85-duzo-tego-alle-kto-ja-lubi-to-przeczytafajnie-jest-by%C4%87-aktork%C4%85-bo/194150264092895/

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Serecki. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 4.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły