Marcin Mroczek przyszedł na świat w Siedlcach, 18 lipca 1982 roku. Jest polskim aktorem niezawodowym oraz tancerzem (zwycięzcą 2. Konkursu Tańca Eurowizji w roku 2008).


Biografia i życiorys Marcina Mroczka

Marcin Mroczek to aktor niezawodowy. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem. Szerszej publiczności jest znany najlepiej z roli Piotra Zduńskiego w serialu zatytułowanym „M jak Miłość”. Zasłynął również z faktu, iż razem z Edytą Herbuś wygrał w 2. Konkursie Tańca Eurowizji. Ma brata bliźniaka, równie popularnego – Rafała Mroczka.

Marcin Mroczek przyszedł na świat i wychował w Siedlcach. Urodził się zaledwie kilka minut po swym bracie bliźniaku, Rafale Mroczku. Rodzice aktora nie wiedzieli że ciąża jest drogą dla dwóch bliźniaczych istnień, aż do momentu porodu, kiedy to okazało się, że szczęście jest podwójne. Oprócz brata Marcin Mroczek ma również starszą o trzy lata siostrę imieniem Agata. W dzieciństwie zasilał skład zespołu tańca współczesnego o nazwie Caro Dance. Na studia wyjechał natomiast do Warszawy. Zdobył kolejno wykształcenie podstawowe, następnie średnie, by ukończyć ostatecznie Politechnikę Warszawską (na wydziale inżynierii lądowej).

Marcin Mroczek mając lat 18, razem ze swym bratem, zdecydował się wziąć udział w castingu do telewizyjnego serialu „M jak Miłość”. Zgłosiła ich matka, jednak zdecydowała się poinformować synów o tym dopiero w ślad za wysłanymi formularzami zgłoszeniowymi. Marcin Mroczek w efekcie przeszedł oba etapy tamtego castingu i otrzymał angaż do wspomnianego serialu. Od 2000 r. wciela się zatem w postać Piotra Zduńskiego. Jego serialowa małżonka to Kinga Zduńska, którą nieprzerwanie gra Katarzyna Cichopek. Rola w „M jak Miłość” przyniosła Mroczkowi ogromną popularność. Dzięki serialowi został jednym z najbardziej rozpoznawalnych krajowych aktorów. W roku natomiast 2003 zadebiutował na dużym ekranie w produkcji pod tytułem „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem”. Rok później zagrał także w miniserialu o takim samym tytule. W 2010 r. pojawił się w filmach takich jak „Dancing for you” oraz zagranicznej produkcji (bowiem wyprodukowanej kolejno w Rosji, Wielkiej Brytanii, Litwie i na Ukrainie), a zatytułowanej „Wesoła wdówka”. W 2006 r. Marcin Mroczek zwyciężył w programie pt. „Show!Time”,który to emitował Polsat. W tym samym roku zdołał też wystąpić w 4. edycji programu „Taniec z Gwiazdami”. Razem z Edytą Herbuś wówczas to zajął świetne 3. miejsce. W 2007 r. jednak zajął już 1. miejsce w ukraińskiej edycji tegoż tanecznego show. Jego partnerką taneczną wówczas została Hanna Pełypenko. Rok później Marcin Mroczek wystartował w tanecznym Konkursie Eurowizji. Ponownie, bo tak jak w „TzG”, jego partnerką była Edyta Herbuś. Zdobyli łącznie ilość 154 punktów i zwyciężyli w 2. edycji tego konkursu. W 2015 r. zaczął występować na deskach Teatru Palladium, w przedstawieniu pod tytułem „Mayday II”.

Marcin Mroczek na przestrzeni lat 2004-2008 był w związku z rozpoznawalną prezenterką TV, którą była Agnieszka Popielewicz. Po rozstaniu się z gwiazdą Polsatu, związał się następnie z Marleną Muranowicz. Zerwali po dwóch latach, jednakże zdołali wrócić do siebie po kilku miesiącach. W lipcu 2013 r. związek ten ukoronowali ślubem. W 2016 r. przyszedł na świat syn pary, Ignacy.

Ciekawostki o Marcinie Mroczku

  • Ma brata bliźniaka Rafała oraz siostrę Agatę.
  • Ukończył Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej w Warszawie, co wskazuje na fakt, iż jest aktorem niezawodowym.
  • Do momentu już samego porodu matka Mroczków nie wiedziała, że jest w ciąży z bliźniakami.
  • W 2009 roku razem ze swoim bratem Rafałem wziął udział w kampanii promującej produkt Panoramy Firm.
  • Andrzej Duda był kandydatem, któremu Marcin Mroczek kibicował podczas kampanii wyborczej do fotela prezydenta w Polsce.
  • W 2008 roku wraz z Edytą Herbuś wygrał II taneczny konkurs Eurowizji w Glasgow (w Szkocji).
  • Jako kilkulatek spróbował zjeść paprotkę, której smak, jak wyznał, zapamiętał z wczesnego dzieciństwa najlepiej.

Cytaty Marcina Mroczka

„(…) powoli nadchodzi ten czas, kiedy trzeba się organizować.”

„Rodzice mnie zmuszali do nauki, a ja nie mogłem się doczekać, żeby rzucić plecak w kąt i wyjść przed blok. Pobiegać za piłką, spotkać z przyjaciółmi… I później usłyszeć moją mamę krzyczącą z balkonu – „Rafał, Marcin na obiad!”. Na co odpowiadaliśmy – „Mamo, jeszcze chwilę, bo gramy do 10, a jest 9–8”. A teraz, niestety, się trochę pozmieniało. Rodzicom jest chyba wygodniej włączyć dziecku telewizor, czy komputer i mieć go z głowy.”

„(…) tak naprawdę trudno jest grać dobrą postać. Zdecydowanie łatwiej jest zagrać zakapiora, postać złą – bo jest charakterystyczna, ma większy wachlarz możliwości zachowań. I chyba widzowie chętniej oglądają wyraziste postaci, niż te dobre. Dlatego przyznam, że czasem chciałem zagrać niepokornego Pawła.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Starscream. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Mroczek
http://www.plotek.pl/plotek/0,78882,398208420.html?tag=marcin+mroczek
https://www.filmweb.pl/person/Marcin+Mroczek-100793/trivia
https://pl.wikiquote.org/wiki/Marcin_Mroczek


Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły