Rafał Mroczek przyszedł na świat w Siedlcach, 18 lipca 1982 roku. Jest polskim aktorem niezawodowym i tancerzem, który zawdzięcza swą popularność roli Pawła Zduńskiego w serialu telewizyjnym „M jak miłość”.


Biografia i życiorys Rafała Mroczka

Rafał Mroczek to polski aktor, znany za sprawą swej gry w serialu obyczajowym pod tytułem „M jak miłość”. Występował również w programach jak np. „Taniec z gwiazdami” oraz „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Prywatnie jest w związku z Joanną Skrzyszewską, czyli z byłą Miss Polski Nastolatek. Para doczekała się jednej córeczki.

Rafał Mroczek jest aktorem najbardziej znanym z roli w telewizyjnym serialu zatytułowanym „M jak miłość”, w którym można zobaczyć też jego brata bliźniaka – Marcina. W 2005 roku Rafał Mroczek pojawił się w teledysku do numeru grupy Ivan i Delfin, pod tytułem „Czarna dziewczyna”. W 2006 roku aktor miał i możliwość wystąpienia w programie rozrywkowym pt. „Taniec z gwiazdami”. Jego partnerką była wtedy tancerka Aneta Piotrowska. Para zwyciężyła w tym konkursie. Również w 2006 roku Rafał z Anetą oraz wraz z innymi finalistami trzech pierwszych edycji tego programu wystąpili w odcinku specjalnym pod tytułem „Finał Finałów Tańca z gwiazdami”. Rok później Rafał Mroczek wziął udział w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”.

Rafał Mroczek, oprócz roli Pawła Zduńskiego w serialu „M jak miłość” ma w swoim dorobku role w filmie pt. „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” i takich serialach jak „Pierwsza miłość”, oraz „Tancerze” i „Nowa”.

Rafał Mroczek ma brata bliźniaka – Marcina, a także siostrę Agatę. Gdy aktor był młodszy, tak jak jego brat, tańczył w zespole Caro Dance.

Rafał Mroczek, co warto podkreślić, ukończył Politechnikę Warszawską, nie ma zatem aktorskiego wykształcenia. Narzeczona Rafała Mroczka to Joanna Skrzyszewska. Partnerka Mroczka w roku 2006 zdobyła tytuł Miss Polski Nastolatek. Początkowo para ta, jak zauważyły brukowce już na początku związku, nie pokazywała się razem, zwłaszcza na oficjalnych imprezach i wcale nie afiszowała się związkiem.

W 2016 roku ze związku Rafała i Joanny urodziła się córeczka Zosia. Aktor wówczas już nie ukrywał radości z nadejścia córki i w mediach społecznościowych Mroczka umieszczał zdjęcia chociażby z chrzcin Zosi. Poza tym aktor zamieszcza regularnie zdjęcia z zabaw ze swą córeczką.

Ciekawostki o Rafale Mroczku

  • W 2005 roku Rafał Mroczek wystąpił w teledysku do utworu zatytułowanego „Czarna dziewczyno” zespołu Ivan i Delfin.
  • Ma młodszego brata bliźniaka – Marcina, jak i siostrę Agatę.
  • Wystąpił w reklamach usług finansowych Eurobanku oraz w kampanii reklamowej „Panorama Firm”, czyli firmy Eniro Polska (razem z bratem Marcinem).
  • Z Joanną Skrzyszewską, kiedyś Miss Polski Nastolatek, Rafał Mroczek jest w związku i mają wspólnie córkę.
  • Jest starszym z braci bliźniaków. O istnieniu jego młodszego brata bliźniaka rodzice dowiedzieli się w momencie porodu.
  • Rafał Mroczek jest aktorem nieprofesjonalnym (ma wyższe wykształcenie budowlane).

Cytaty Rafała Mroczka

„Bycie sławnym jest raczej przyjemne. Fajnie czuć się wyjątkowym i zwracać na siebie uwagę. Ludzie uśmiechają się do ciebie, pozdrawiają cię. Oczywiście nie zawsze. Są takie chwile, kiedy odczuwam potrzebę prywatności, bycia zwykłym człowiekiem. Zwłaszcza gdy zdarzają się dziwne czy głupie sytuacje. Na przykład kiedy ktoś za mną krzyczy albo zaczepia w nieodpowiednim miejscu. Nie wiem, jak się wtedy zachować. Albo kiedy dziecko podchodzi do mnie z kartką i prośbą o autograf… w kościele. Odczuwam wtedy zażenowanie.”

„(…) ja nigdy w życiu nie starałem się planować czegoś bardzo na przyszłość. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, nowe niespodzianki.”

„To bezpieczeństwo daje nam bardzo rodzina i bliscy, którzy zawsze będą nas wspierać. To jest bardzo ważne.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Starscream. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Mroczek
http://www.plotek.pl/plotek/0,78882,398208420.html?tag=rafa%B3+mroczek
https://www.filmweb.pl/person/Rafa%C5%82+Mroczek-100794/trivia
https://pl.wikiquote.org/wiki/Rafa%C5%82_Mroczek

Zobacz także

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły