Małgorzata Foremniak przyszła na świat w Radomiu, 8 stycznia 1967 roku. Jest polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, również osobowością telewizyjną.


Biografia i życiorys Małgorzaty Foremniak

Małgorzata Foremniak ukończyła szkołę podstawową, następnie radomskie VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego, by w 1989 roku ukończyć studia na łódzkiej PWSFTviT – na Wydziale Aktorskim.

Debiut Małgorzaty Foremniak miał miejsce na deskach radomskiego Teatru im. Jana Kochanowskiego (występowała tam do 1992 roku). Później występowała w warszawskim Teatrze Kwadrat w latach 1993-1999, obok takich jak Stanisława Celińska, Wojciech Pokora czy też Jan Kobuszewski. Kilkakrotnie też pojawiła się wówczas w przedstawieniach w Teatrze Telewizji, w sztukach jak choćby „Cylinder” (1990), czy „Kto ty jesteś” (1998).

Natomiast na dużym ekranie Małgorzata Foremniak zadebiutowała w 1990 rolą Małgorzaty która uwodzi Fausta, czyli w filmie „In flagranti” Wojciecha Biedronia. Miała okazję wystąpić również w filmach takich jak „Quo vadis” z roku 2001 i „Pitbull” (2005).

Małgorzata Foremniak zagrała w licznych serialach telewizyjnych. Do tychże zaliczyć należy serial „Bank nie z tej ziemi”, „Radio Romans”, „Matki, żony i kochanki”, „Tajemnica Sagali”, „Na dobre i na złe”, „Ekstradycja 2”, „Sława i chwała”, „I kto tu rządzi” oraz „W rytmie serca”. Za rolę w serialu „Na dobre i na złe” Małgorzata Foremniak trzykrotnie otrzymała prestiżową Telekamerę w kategorii „najlepsza aktorka”, dzięki czemu w 2004 roku mogła otrzymać Złotą Telekamerę.

Zajmuje się również dubbingiem. Użyczyła głosu m.in. w polskiej wersji językowej filmu animowanego „Pocahontas” Walta Disneya z roku 1995.

Małgorzata Foremniak jest zamężna. Ma trójkę dzieci – córkę z pierwszego małżeństwa i dwoje dzieci z drugiego.

Ciekawostki o Małgorzacie Foremniak

  • Małgorzata Foremniak reprezentowała Polskę w sztafecie, która niosła olimpijski ogień – wówczas to przebiegła 450 metrów.
  • Jej pierwszy mąż zginął w wypadku samochodowym.
  • W 2003 roku Małgorzata Foremniak odcisnęła swą dłoń na słynnej Promenadzie Gwiazd, a to podczas VIII Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
  • Zagrała w teledyskach do utworów: Andrzeja Piasecznego pt. „Jednym tchem” (2005), Krzysztofa Kiljańskiego „Prócz ciebie, nic” (2005) oraz Natalii Kukulskiej „Wierność jest nudna” (2010).
  • Małgorzata Foremniak była finalistą drugiej edycji programu rozrywkowego stacji TVN „Taniec z gwiazdami”.
  • Małgorzata Foremniak jest ambasadorką dobrej woli organizacji UNICEF.
  • Wystąpiła w kampanii reklamowej firmy samochodowej Volkswagen w roku 2006.
  • Wystąpiła w kampanii społecznej Fundacji Polsat „A wystarczy naprawdę niewiele – wystarczy chcieć” (2008).
  • W 2008 Małgorzata Foremniak została ambasadorką firmy kosmetycznej Soraya.
  • Jest twarzą czasopisma „Party”.

Cytaty Małgorzaty Foremniak

„Agresji nie zwalczy się agresją, ale łagodnością i miłością. To najwyższa szkoła jazdy, ale się opłaca.”

„Chowanie w sobie urazów wytwarza między ludźmi mur, trudny potem do skruszenia.”

„Dla mnie dzieci są jak latarnia morska – ich światło nadaje kierunek mojemu życiu.”

„Jak ludzie rozstają się po przyjacielsku i dziecko nie jest świadkiem wzajemnej szarpaniny, to nowe życie łatwiej jest ułożyć. A złe emocje najdotkliwiej godzą w dziecko.”

„Jako aktorka obnażam się wewnętrznie. Ciało jest dla mnie kostiumem. Jako kobieta nie muszę pokazywać wszystkiego, żeby być ponętną. Lubię tajemnicę, a moje „grzeszne ciało” trzyma się bardzo dobrze.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Starscream. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Foremniak
https://pl.wikiquote.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Foremniak
https://www.gala.pl/artykul/malgorzata-foremniak-w-gali-przeczytaj-szczery-wywiad-z-aktorka-i-jurorka-mam-talent-190201062857
http://biografia.bfcior.pl/zyciorys/ma%C5%82gorzata-foremniak-49

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły