Małgorzata Kożuchowska przyszła na świat we Wrocławiu 27 kwietnia 1971 roku. Jest polską aktorką filmową i teatralną, prezenterką telewizyjną.


Małgorzata Kożuchowska

Przeczytaj artykuł:

Krótki życiorys Małgorzaty Kożuchowskiej

Małgorzata Kożuchowska jest najstarszą z córek Leszka Kożuchowskiego, czyli doktora nauk pedagogicznych, oraz Jadwigi Kożuchowskiej – nauczycielki. Ma dwie siostry

Początki jej dorastania miały miejsce w Toruniu. W roku 1994 Małgorzata Kożuchowska ukończyła warszawską PWST (Państwową Wyższą Szkołę Teatralną), by następnie zasilić skład zespołu Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od roku 2005 natomiast miał miejsce jej związek z Teatrem Narodowym. Popularność przyniosły Kożuchowskiej role filmowe , zwłaszcza telewizyjne, bowiem występowała w takich produkcjach jak: „Kiler” (1997), czy też „Kiler-ów 2-óch” oraz „Zróbmy sobie wnuka” z roku 2003, lecz do ról najlepszych zaliczyć trzeba te serialowe, jak na przykład w filmie „M jak miłość” oraz „Rodzinka.pl”.

Oprócz tego, Małgorzata Kożuchowska zajmuje się także pracą dubbingową: podkładała swój głos, m.in. postaci o imieniu Gloria w filmie „Madagaskar” (2005) oraz jego kontynuacjach, oraz Białej Królowej w produkcji „Alicja w Krainie Czarów” z roku 2010, jak i tej z 2016 roku zatytułowanej „Alicja po drugiej stronie lustra”.

Na antenie TVP1 Małgorzata Kożuchowska była i pozostaje niezapomniana prowadzącą program pt. „My, Wy, Oni”.

W 2006 roku Kożuchowska wydała album pt. „W futrze” (w nagraniu aktorkę wspomagała formacja muzyczna Futro/). Płyta została wówczas dodatkiem do popularnego magazynu „Elle” zostając wydaną pod patronatem Radia PiN. Album zawiera takie numery jak: „F jak love”, „T jak zostaw”, czy też „O jak kocham”.

Ciekawostki o Małgorzacie Kożuchowskiej

Małgorzata Kożuchowska jest ambasadorką takich marek, jak: Tous, Avon, Bonarka City Center, czy też Aviva i Kolastyna.

Od października 2007 Kożuchowska jest ambasadorką, a od czerwca 2010 występuje jako członek Rady Programowej Fundacji Mam Marzenie.

Od listopada 2012 Małgorzata Kożuchowska publikuje w tygodniku „W sieci”.

30 sierpnia 2008 Kożuchowska pobrała się z dziennikarzem Bartłomiejem Wróblewskim. 10 października 2014 na świat przyszedł ich syn, czyli Jan Franciszek.

Wystąpiła w zawrotnej ilości dwunastu kampanii promocyjnych i reklamowych.

Cytaty Małgorzaty Kożuchowskiej

„Aktorek charakterystycznych jest znacznie mniej i żeby zagrać w komedii, trzeba mieć to „coś”, specjalne predyspozycje.”

„Amantki nie są ciekawe do grania, bo przeważnie są elementem dekoracyjnym.”

„Bardzo chciałabym zagrać Gruszę w Braciach Karamazow. Dlaczego? Bo ta postać ma 200 procent kobiecości! To kobieta, którą stać na wszystko: jest nieobliczalna, ma niesamowity temperament, wrażliwość, takie „emocjonalne rozwibrowanie”… Jak kocha to kocha – a jak nienawidzi to do końca!”

„Czuję się patriotką i uważam za optymistkę, a mimo to zdarzały się chwile zwątpienia w dojrzałość Polaków.”

Źródła

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Ko%C5%BCuchowska
https://www.filmweb.pl/person/Malgorzata.Kozuchowska/trivia
https://pl.wikiquote.org/wiki/Ma%C5%82gorzata_Ko%C5%BCuchowska

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Serecki. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 4.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły