Louis William Tomlinson, przyszedł na świat w Doncaster 24 grudnia 1991 roku – jako Louis Troy Austin. Jest brytyjskim piosenkarzem, autor tekstów, członkiem boysbandu One Direction.


Biografia i życiorys Louisa Tomlinsona

Jako dziecko marzył by swych sił spróbować w aktorstwie, co udało mu się, ponieważ pojawił się m.in. w produkcjach takich jak „Fat Friends” czy tez „If I Had You”. W 2010 natomiast dostał się do 7. edycji brytyjskiego programu The X-Factor, gdzie wkrótce został członkiem połączonego w zespół One Direction, a to razem z czterema innymi gentelmenami takimi jak Harry Styles, Zayn Malik, Niall Horan oraz Liam Payne. Boysband dotarł do finałowego odcinka programu, w którym zdołał zająć trzecie miejsce.

Wkrótce po zakończeniu wspomnianego programu Tomlinson zaczął nagrywać albumy z zespołem One Direction. Album „Up All Night” na przykład, został wydany już w 2011. Zadebiutował na świetnym 2. miejscu w UK, natomiast na 1. w Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Wraz z zespołem Tomlinson zdobył wiele nagród, sprzedał przy tym ponad 35 milionów kopii albumów oraz nagrań na całym świecie. Zespół odbył 3 światowe trasy koncertowe oraz jedną w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Ostatnia trasa, czyli ta zatytułowana „One The Road Again”, była drugą, najważniejszą trasą w 2015, bowiem przyniosła ponad 208 milionów dolarów.

W sierpniu 2015 zespół zawiesił działalność. Na temat zespołu wiele spekulowano, jednak członkowie zdołali przekonać, że to tylko czas służący odpoczynkowi i skupieniu się na różnych solowych projektach.

10 grudnia 2016 ukazał się pierwszy singiel Louisa pt. „Just Hold On”. Natomiast teledysk ukazał się już 8 marca 2017. Piosenka debiutowała na 2. miejscu UK Singles Charts oraz na 52. miejscu US Billboard Hot 100. Piosenka zajęła w efekcie 1. miejsce Billboard Dance/Electronic Digital Song Sales.

21 lipca 2017 Tomlinson wydał piosenkę zatytułowaną „Back to You”, w nagraniu której brała udział Bebe Rexhą i Digital Farm Animals. 17 października z kolei ukazał się nuer „Just Like You”, zaś 9 listopada debiutował z piosenką „Miss You”.

W 2015 Tomlinson dzięki zarobionemu kapitałowi otworzył własną wytwórnię o nazwie Triple Strings Ltd, we współpracy ze znanym w branży Simonem Cowellem oraz SYCO. Był oprócz tego jurorem w konkursie Be In The Band 2015.

Ciekawostki o Louisie Tomlinsonie

  • Oprócz akcji charytatywnych, które podejmuje razem z zespołem (One Direction znalazło się na topie listy 10 najbardziej charytatywnych przedsięwzięć w Wielkiej Brytanii w 2015), Louis angażuje się także w wiele akcji prywatnie. Jest na przykład patronem hospicjum dziecięcego Bluebell Wood, poza tym jest w fundacji The Eden Dora Trust i Niamh’s Next Step.
  • Jeden z brukowców brytyjskich wymógł na nim konstatacje, w myśl której artysta stwierdził, iż dziewczyny z mocnym akcentem są atrakcyjne, dodając przy tym, że Woli całowanie od przytulania, ja również zaprezentował swoje ulubione słowo, czyli: „boobs” (piersi).
  • W żyłach piosenkarza płynie również krew belgijska, co lubi podkreślać w stosunku odwrotnie proporcjonalnym do faktycznej domieszki jego pochodzenia.

Cytaty Louisa Tomlinsona

„Myślę, że gdybym był jedzeniem byłbym chili, bo wiesz że jestem gorący”.

„Zawsze bądź miłym dla ludzi, nawet jeśli dla ciebie są źli. Pokaż, że nie jesteś jak oni.”

„Moi rodzice mówili mi, że jestem idealny, ale potem spotkali resztę chłopaków.”

„Nie chcesz, żeby twoja dziewczyna była taka gorąca jak ja”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Louis_Tomlinson
  • http://directionersofpoland.blogspot.com/2013/01/ciekawostki-o-louisie.html
  • https://www.brainyquote.com/authors/louis_tomlinson

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest karina3094. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły