Kylie Minogue przyszła na świat w australijskim Melbourne, 28 maja 1968 roku. Jest popularną piosenkarką, autorką tekstów i aktorką.


Biografia i życiorys Kylie Minogue

Uznanie australijskiej publiczności zdobyła za sprawą swej gry w operze mydlanej pod tytułem „Sąsiedzi”, gdzie zagrała mechanika-chłopczycę Charlene Robinson. Występująca w serialu postać Minogue poślubiła Scotta Robinsona (Jason Donovan) w odcinku oglądanym przez blisko 20 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii, co uczyniło film jednym z najczęściej oglądanych australijskich odcinków telewizyjnych w historii. Od tego czasu Minogue jest artystką nagrywającą i osiągającą sukces komercyjny oraz uznanie krytyków w przemyśle rozrywkowym. Minogue została wyróżniona kilkoma honorowymi tytułami, w szczególności tym o nazwie „Księżniczka Popu”. Jest uznawana za najlepiej sprzedającą się australijską artystkę wszech czasów przez Australian Recording Industry Association (ARIA).

Urodzona i wychowana w Melbourne w Australii, Minogue pracowała później i mieszkała w Wielkiej Brytanii (od lat 90′). W 1987 roku podpisała kontrakt z wytwórnią PWL i w roku następnym wydała swój pierwszy album studyjny pt. „Kylie”. W 1992 roku opuściła PWL i podpisała kontrakt z Deconstruction Records, gdzie wydała swój album studyjny „Impossible Princess”, który to otrzymał pozytywne recenzje krytyków. Zwracała się wciąż w kierunku bardziej popularnej muzyki tanecznej, co sprawiło, że Minogue podpisała w końcu kontrakt z Parlophone i wydała swój „Light Years”. Kontynuacja tego, czyli album „Fever”, został hitem w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Główny singiel „Can’t Get You Out of My Head” stał się jednym z najbardziej udanych singli w 2000 roku, sprzedając w ilości ponad dziesięciu milionów sztuk. Jest rozpoznawany po dziś dzień jako jej „najbardziej chwytliwa piosenka w historii” (przez Yahoo!). Pośród natomiast innych udanych singli Minogue odnajdujemy takie jak „Loco-Motion”, czy też „Confide in Me”, „Spinning Around”.

W 2005 roku, podczas gdy Kylie Minogue była na jej „Showgirl: The Greatest Hits Tour”, zdiagnozowano u niej raka piersi. Po zabiegu wznowiła trasę pod tytułem „Showgirl: The Homecoming Tour”, którą krytycy uważali za najprawdziwszy jej triumf. Minogue zadebiutowała tymczasem w filmie „The Delinquents” (1989) i grała postać Cammy w „Street Fighter” (1994). Minogue pojawiła się także w filmach „Moulin Rouge!” (2001), „Jack & Diane” oraz „Holy Motors” (2012). W 2014 roku wystąpiła jako juror w trzeciej serii „The Voice UK” i „The Voice Australia”. Jej inne przedsięwzięcia obejmują reklamowanie produktów, książki dla dzieci oraz modę.

Od 2015 r. Kylie Minogue odnotowała rekordową sprzedaż swych płyt na całym świecie, mianowicie ponad 80 milionów. Odbyła również kilka udanych i docenionych przez krytykę tras koncertowych na świecie oraz otrzymała nagrodę „Australian Entertainer of the Year” za występy na żywo. Kylie Minogue została mianowana w związku z całokształtem działalności, a zwłaszcza za zasługi dla muzyki, oficerem Zakonu Imperium Brytyjskiego w 2008 roku. Została mianowana przez rząd francuski rycerzem prestiżowego Ordre des Arts et des Lettres – a to za wkład w wzbogacenie kultury francuskiej. Minogue została wyróżniona tytułem doktora habilitowanego nauk medycznych (D.H.Sc.) przez Anglia Ruskin University, a ściślej – za pracę nad zwiększaniem świadomości na temat raka piersi. W listopadzie 2011 r., czyli w 25. rocznicę ARIA Music Awards, została wprowadzona przez Australian Recording Industry Association do ARIA Hall of Fame. W grudniu 2016 r. z kolei Billboard umieścił ją na 18 miejscu wśród najbardziej utytułowanych artystów dance wszechczasów. Na początku 2017 r. Minogue podpisała nową globalną umowę z BMG Rights Management. Jej najnowszy album „Golden” został wydany 6 kwietnia 2018 r., debiutując na pierwszych miejscach list w Wielkiej Brytanii i Australii.

Ciekawostki o Kylie Minogue

  • 5 października 2011 roku Kylie Minogue otrzymała tytuł doktora honoris causa uczelni Anglia Ruskin University w Chelmsford (Anglia), który to tytuł nadany jej w związku z popularyzacją wiedzy o chorobach nowotworowych, zwłaszcza raka piersi.
  • Wydała dotąd aż trzynaście albumów długogrających.
  • W maju 2008 roku Kylie Minogue otrzymała insygnia francuskiego Orderu Sztuki i Literatury.
  • W 2012 roku Minogue została reżyserem teledysku do jednej ze swoich piosenek, zatytułowanej „Flower”.
  • W 2008 roku artystka została odznaczona prestiżowym Orderem Imperium Brytyjskiego.
  • W maju 2005 roku Kylie Minogue przeszła operację usunięcia nowotworu piersi. Następnie przez 6 miesięcy była poddawana zabiegowi chemioterapii.
  • Została twarzą pięciu dużych kampanii reklamowych, w tym m.in. samochodu Lexus CT 200h oraz bielizny Sloggi.

Cytaty Kylie Minogue

„Mogę zrozumieć, dlaczego ludzie chcieliby pozostać wciąż na jednej drodze, ponieważ każdy tworzy swój własny świat. Prawie nie żyjesz w prawdziwym świecie. Po prostu być tym, kim się jest, jest w porządku.”

„Uważam, że najlepsza piosenka to ta, która kończy album. Więc niezależnie od tego, czy to napisałam, czy nie, jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego.”

„Powodem, dla którego jestem, i największą częścią mojej pracy i tego, co robię, jest ludzkość i pewne momenty, w których naprawdę przebija się sztuka”.

„Życie jest teraz naprawdę wspaniałe.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Raph_PH. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 2.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kylie_Minogue
https://en.wikipedia.org/wiki/Kylie_Minogue
https://www.filmweb.pl/person/Kylie+Minogue-40240/trivia
https://slynne-cytaty.pl/autorzy/kylie-minogue/

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły