Jessie J, a właściwie Jessica Ellen Cornish, przyszła na świat w Londynie, 27 marca 1988 roku. Jest popularną brytyjską piosenkarką oraz twórczynią piosenek.


Biografia i życiorys Jessie J

Urodzona i wychowana w Londynie, rozpoczęła karierę na scenie już w wieku swych 11 lat – to z rolą w musicalu „West End Whistle Down the Wind”. Studiowała w szkole BRIT, co miało miejsce jeszcze przed podpisaniem przez nią kontraktu z Gut Records (zawarła wpierw umowę na pisanie piosenek z Sony / ATV Music Publishing).

Jessie J zaistniała w pełni po wydaniu debiutanckiego singla „Do It Like a Dude”. Jej kolejna piosenka „Price Tag” znalazła się na szczycie list przebojów w dziewiętnastu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, a następnie ukazała się jej debiutancka płyta „Who You Are” (2011), która znalazła się na drugim miejscu w Wielkiej Brytanii. Inne wydawnictwa z albumu to „Nobody’s Perfect”, również „Who You Are”, „Domino” i „Laserlight”, które znalazły się w pierwszej dziesiątce UK Singles Chart, dzięki czemu Jessie J była pierwszą brytyjską artystką, która ma sześć singli wiodących z jednego albumu studyjnego. Płyta natomiast pt. „Domino” zaowocowała również kolejnym międzynarodowym sukcesem, osiągając szóste miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 i stając się jej drugim numerem jeden w Wielkiej Brytanii. W 2012 roku Jessie J wystąpiła na czerwcowym koncercie Diamentowym Jubileuszu Królowej poza Pałacem Buckingham, a także na ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie.

Jej drugi album „Alive” (2013) osiągnął pierwszą piątkę w UK Albums Chart, a także wygenerował pięć najlepszych przebojów, takich choćby jak „Wild” i „It’s My Party”. Wydanie z kolei jej trzeciego albumu „Sweet Talker” (2014) poprzedził singiel „Bang Bang”, który zadebiutował na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii i zdobył wiele platynowych statusów na całym świecie. Album uplasował się w pierwszej piątce w Wielkiej Brytanii i osiągnął 10 miejsce w US Billboard 200, zostając jej najwyżej notowanym albumem w USA. Ogółem, od stycznia 2015 r., Jessie J sprzedała ponad 20 milionów singli i 3 miliony albumów na całym świecie.

Powołując się na różne wpływy, Jessie J jest uznawana za kreatora niekonwencjonalnego stylu muzycznego i performatywnego, który miesza rozmaite style wokalne ze współczesnymi bitami R&B, pop, electropop, czy też hip-hop. Za swoją muzykę Jessie J zdobyła wiele nagród i nominacji, w tym nagrodę Critics Choice Brit 2011 oraz Sound of 2011 BBC. Jessie J wspiera różne cele charytatywne, a także pojawiła się w brytyjskiej organizacji charytatywnej telethons BBC Children in Need i Comic Relief. Pełniła funkcję trenera i mentora w programach telewizyjnych „The Voice UK”, „The Voice Australia” i „The Voice Kids UK”.

Ciekawostki o Jessie J

  • Nie wychowywała się bynajmniej samotnie, ponieważ ma dwie starsze siostry, które miały na nią – jak stwierdziła – korzystny wpływ.
  • Swą karierę zaczynała już w wieku swych 11 lat – rolą w popularnym musicalu.
  • W mediach zaistniała w pełni już po wydaniu swego debiutanckiego singla „Do It Like a Dude”.
  • Próbowała swoich sił muzycznych także w zespole – była członkinią zespołu muzycznego Soul Deep
  • Jessie J sprzedała dotąd ponad 20 milionów singli oraz 3 miliony albumów długogrających na całym świecie.
  • W 2015 roku wystąpiła na rzecz ochrony Arktyki, czyli w kampanii Greenpeace’u zatytułowanej „Uratuj Arktykę”.
  • Jessie J podczas jednego z koncertów wyjawiła, że lekarze cztery lata temu oznajmili piosenkarce, iż nie może mieć dzieci.

Cytaty Jessie J

„Nigdy nie oczekuj, nigdy nie zakładaj, zawsze pracuj ciężko i zawsze bądź wierny temu, kim jesteś.”

„Rób, co sprawia, że czujesz się dobrze.”

„Bycie doskonałym jest nudne.”

„Zdrowo jest przyznać, że nie jesteś w porządku.”

„Życie nie polega na wygrywaniu, ale na tym, czego się uczysz i ile możesz rozwijać.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Justin Higuchi. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 2.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jessie_J
https://en.wikipedia.org/wiki/Jessie_J
https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-jessie-j-nie-moze-miec-dzieci-dramatyczne-wyznanie-gwiazdy,nId,2660941
https://www.filmweb.pl/person/Jessie+J-1725702/trivia

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 1 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły