Kuba Wesołowski przyszedł na świat w Warszawie, 2 lipca 1985 roku. Jest polskim aktorem filmowym, prezenterem telewizyjnym oraz dziennikarzem.


Biografia i życiorys Kuby Wesołowskiego

Jakub Wesołowski jest urodzonym w Warszawie aktorem niezawodowym, natomiast z zawodu dziennikarzem. Jest absolwentem warszawskiego XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, ukończył następnie magisterskie studia na wydziale dziennikarstwa w Collegium Civitas w Warszawie. Swoją natomiast karierę z wielkim ekranem rozpoczął wcielając się w role Igora Nowaka w popularnym serialu zatytułowanym „Na Wspólnej”. Popularność zyskał dodatkowo dzięki roli Michała Konarskiego, czyli w serialu pod tytułem „Czas honoru” oraz kreacją komisarza Marka Bromskiego – w serialu „Komisarz Alex”. Jakub Wesołowski wziął także udział w drugiej edycji cieszącego się sporą oglądalnością programu „Taniec z gwiazdami”, tworząc tam parę z polską tancerką i aktorką – Edytą Herbuś. Zajął tam w efekcie dobre trzecie miejsce, odpadając dopiero w odcinku półfinałowym. Wiosną 2016 roku Kuba Wesołowski został opiekunem drużyny w drugiej edycji popularnego programu pod tytułem „Mali Giganci”. Jakuba Wesołowskiego można było również obejrzeć w takich filmach jak: „Jutro idziemy do kina”, również w „Dlaczego nie!”, „Rozmowy nocą”, czy też „pora mroku”, później „Kochaj i tańcz” oraz „Tajemnica Westerplatte”. Jakub Wesołowski w 2013 roku został nominowany do nagrody Wiktora 2012, a to w kategorii Najlepszy Aktor Telewizyjny. Kolejny rok okazał się nie mniej płodny, bowiem przyniósł mu nominację do statusu Najpiękniejszego Polaka w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi. Jakub Wesołowski nie stroni również od sportu, ponieważ jest członkiem piłkarskiej Reprezentacji Artystów Polskich. Przez pięć lat odbył także przygodę grając w piłkę nożną w klubie KS Drukarz.

Ciekawostki o Kubie Wesołowskim

  • 14 czerwca 2014 roku Kuba Wesołowski pobrał się z Agnieszką Szczurek. Ze związku para ma córkę.
  • W 2005 roku Kuba Wesołowski wystąpił w klipie polskiej grupy muzycznej Queens, w piosence pt. „Od A do Zet”.
  • W roku 2013 Kuba Wesołowski wystąpił w kampanii społecznej Muzeum Powstania Warszawskiego pt. „Rozejrzyj się. Może go znasz?”, ale nie tylko, ponieważ również rok później, w 2014 roku, wystąpił w konkursie grantowym Banku Zachodniego WBK zatytułowanym „Tu mieszkam, tu zmieniam”.
  • Przez pięć lat Kuba Wesołowski odbył także przygodę grając w piłkę nożną w składzie jedenastki klubu KS Drukarz.

Cytaty Kuby Wesołowskiego

„Brzydzę się racjonalnością. Boję się jej.”

„(…) nie wyobrażam sobie, aby w moim życiu zabrakło aktorstwa.”

„Wierzę, że aktor może uciec od zaszufladkowania, jeśli robi równolegle inne rzeczy i gdy propozycje, jakie przyjmuje, są różnorodne.”

„Mam to szczęście, że pierwszy dzień sierpnia spędzam zwykle w Warszawie. Staram się tu wtedy być, jestem patriotą regionalnym. Ale powstanie jest takim symbolem wszystkich walczących w tamtym okresie Polaków, nie tylko domeną Warszawy. Pamiętam, jak rok temu jechałem na rowerze. O siedemnastej zatrzymałem się na moście Siekierkowskim, na samym środku, pośród samochodów, z których wyszli pasażerowie. To było piękne, ktoś na chwilę się zatrzymuje i wraca pamięcią do tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za swój heroizm i za ideały, w które wierzyli. Dzięki temu dzisiaj my możemy cieszyć się wolnością.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Fryta 73. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Weso%C5%82owski
https://party.pl/gwiazdy/jakub-wesolowski/
https://www.filmweb.pl/person/Jakub+Weso%C5%82owski-138142/trivia
https://pl.wikiquote.org/wiki/Jakub_Weso%C5%82owski
https://wiadomosci.onet.pl/kuba-wesolowski-jesli-ktos-nie-sprawdza-informacji-to-jest-idiota-wywiad/5j9lm

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4.5 / 5. Oddanych głosów: 2

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły