Katarzyna Cichopek przyszła na świat w Warszawie, 7 października 1982 roku. Jest polską aktorką niezawodową, tancerką, prezenterką telewizyjną i psychologiem.


Biografia i życiorys Katarzyny Cichopek

Chodziła do warszawskiego LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego, równolegle uczęszczała do szkoły sportowej o profilu – gimnastyka artystyczna. Następnie udała się na studia, w efekcie kończąc psychologię stosunków międzykulturowych Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. W 2006 mogła zatem obronić pracę magisterską, dotyczącą ruchu New Age. Nie można przy tym zapomnieć, że w tamtym też czasie Cichopek brała udział w kółku teatralnym organizowanym przez Machulskich w ramach Teatru Ochoty, dzięki czemu otrzymała uprawnienia instruktora teatralnego.

Debiut Katarzyny Cichopek miał miejsce na małym ekranie, wystąpiła wtedy w roli Elżutki na planie serialu zatytułowanego „Boża podszewka”. Od 2000 wciela się regularnie w rolę Kingi Zduńskiej na planie serialu „M jak miłość” nadawanego przez TVP2. W latach 2009–2010 grała również postać Klaudii, w serialu pt. „Tancerze”.

Rok 2010 oznacza w biografii Cichopek z kolei jej debiut w teatrze, wcieliła się bowiem w Donnę Annę, czyli w spektaklu pod tytułem „Testament cnotliwego rozpustnika”, który to wyreżyserował i wystawił Emilian Kamiński w ramach Teatru Kamienica.

W 2005 roku Katarzyna Cichopek znalazła się w tanecznej parze, która to wygrała drugą edycję popularnego programu rozrywkowego stacji TVN, czyli „Taniec z gwiazdami”. W 2006 zwyciężyła ze swym partnerem w specjalnym odcinku tego konkursu, mianowicie „Finał Finałów Tańca z gwiazdami” (2006), uczestnicząc też w mającej następnie miejsce ogólnopolskiej trasie koncertowej pt. „Taniec z gwiazdami w Twoim mieście”, w reżyserii Wojciecha Iwańskiego. Cichopek zatem została też osobą, która otworzyła z tej okazji pierwszą placówkę warszawskiej szkoły tańca „Hakiel – Akademia Tańca”. Oprócz tego, aktorka ze swym partnerem tanecznym poprowadziła kurs tańca wydany na płytach DVD, pt. „Taniec krok po kroku”, oraz publikację książkową pod tytułem „Szkoła tańca”. Tymczasem 1 września 2007 Cichopek dzięki swemu zaangażowaniu reprezentowała Polskę w 1. Konkursie Tańca Eurowizji, w Londynie. W efekcie Cichopek i jej partner zajęli dobre czwarte miejsce, a to jako efekt prezentacji dwóch ciekawych układów tanecznych.

Katarzyna Cichopek znalazła się w teledyskach do takich utworów jak„Gdy Tobie kłamałem” grupy Ex-Dance (w roku 2005) i w „Wszystkiego na raz”, czyli utworze Natalii Szroeder i Libera (w roku 2013). W 2005 roku na specjalnej składance pt. „Ona i on – duety miłosne” znalazła się piosenka „Imię deszczu”, którą wykonała wraz z aktorem Marcinem Mroczkiem.

Aktorka poprowadziła takie programy rozrywkowe jak „Jak oni śpiewają?” w latach 2007-2009, później „Gra wstępna” (w roku 2009), „Tylko nas dwoje” (w roku 2010), ale i takie tytuły jak „Sexy mama”, później „Mały nie-poradnik”, czy wreszcie „Twój Puls” (w roku 2015). Ponadto Katarzyna Cichopek była współprowadzącą m.in. Festiwal Romów w Ciechocinku (w roku 2005), kilka edycji popularnego festiwalu TOPtrendy i kilka koncertów z okazji sylwestra (Sylwestrowa Moc Przebojów).

Wydała przy tym trzy książki poradnikowe, takie jak „Szkoła tańca” (z roku 2006), „Sexy Mama. Bo jesteś kobietą” oraz „Sexy Mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą!” (z roku 2011).

Od 20 września 2008 jest w związku małżeńskim z Marcinem Hakielem. Mają syna Adama i córkę Helenę.

Ciekawostki o Katarzynie Cichopek

  • Wystąpiła dotąd w kilku teledyskach: m.in. w utworze grupy Ex-Dance pt.
  • „Gdy Tobie kłamałem”, czy też w „Viva! Najpiękniejsi. I ty możesz sięgnąć gwiazd”, czyli w teledysku charytatywnym mającym na celu wspieranie utalentowanych dzieci z rodzinnych domów dziecka czy też domów zastępczych; wreszcie w roku 2013 Katarzyna Cichopek wzięła udział w teledysku do numeru Libera i Naralii Szroeder pt. „Wszystkiego na raz”.
  • Wystąpiła w pięciu dużych kampaniach reklamowych, takich jak chociażby
  • kampania reklamowa kawy MK Cafe Premium; oraz kampania fundacji Polsat pt. „A wystarczy naprawdę niewiele – wystarczy chcieć”.
  • W 2007 roku Katarzyna Cichopek napisała książkę pod tytułem „Szkoła tańca”
  • Katarzyna Cichopek jest absolwentką psychologii stosunków międzykulturowych Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Cytaty Katarzyny Cichopek

„Dziesięcioletnia Kasia niewiele się różniła od tej obecnej. Zawsze była trochę postrzelona, bardzo energiczna i otwarta na ludzi, życie, nowe doświadczenia. Namiętnie oglądała Beverly Hills 90210 i miała wielkie marzenia.”

„Gdy tylko widzę się na ekranie, od razu jakoś wykręcam się do tyłu i zaczynam gadać. Byle tylko zagłuszyć to, co mówię w serialu! A rodzina ciągle mnie ucisza… Chyba boję się, że inni zauważą, jak fatalnie wypadłam… Zawsze mam nadzieję, że moje sceny przelecą jakoś tak szybko, żeby nikt ich nie zapamiętał!”

„Ludzie myślą, że jeśli ktoś jest w Polsce popularny, to pewnie zarabia miliony. Ale to nie Hollywood!”

„Mam różne pomysły na siebie, dlatego gdybym nie grała w tym serialu, to pewnie robiłabym w życiu coś równie interesującego. Być może nie pracowałabym w telewizji… Ale muszę przyznać, że jest to moja wymarzona praca, więc dobrze, że los potoczył się tak, a nie inaczej.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Starscream. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzyna_Cichopek
https://www.filmweb.pl/person/Katarzyna.Cichopek/trivia
https://pl.wikiquote.org/wiki/Katarzyna_Cichopek
https://www.gala.pl/artykul/katarzyna-cichopek-i-marcin-hakiel-w-gali-razem-na-przekor-wszystkim-wywiad-i-sesja-zdjeciowa-181109052736

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły