Kasia Kowalska przyszła na świat w Sulejówku 13 czerwca 1973 roku. Jest polska popularną piosenkarką, autorką muzyki i tekstów.


Biografia i życiorys Kasi Kowalskiej

Już będąc małą dziewczynką podejmowała pierwsze kroki wokalne, śpiewała bowiem w swych pierwszych, całkiem amatorskich zespołach, chcąc w ten sposób wyrazić swe emocje i uczucia.

Jako nastolatka buntowała się, na znak tego głowę swą pełna marzeń ogoliła śladami Sinead O’Connor – na łyso, a nawet pewnego razu uciekła z domu na rockowy festiwal, nie gdzie indziej a właśnie do Jarocina.

Swą pierwszą nagrodę Kowalska zdobyła w konkursie piosenki zuchowej; wtedy, a to za sprawą faktu zrywania się z zajęć lekcyjnych tylko po to, by ćwiczyć śpiew w domu i dawać z siebie wszystko na muzycznych próbach z rówieśnikami.

W latach 90-tych, Kasia Kowalska nagrywała z zespołami takimi jak Human, Hetman, Fatum, Piersi, czy popularny ówczesny band Talking Pictures. W końcu wylądowała w składzie kapeli Evergreen, by w 1993 roku zostać zauważoną przez Katarzynę Kanclerz z wytwórni Izabelin Studio, która w ślad za tym zaproponowała Kowalskiej udany kontrakt.

Tymczasem zróbmy jeszcze krok wstecz, ponieważ będąc jeszcze nastolatką, Kowalska na swoim koncie zagrała koncerty z postacią wybitną jak Ewa Bem, nieco później odbyła też wspólną trasę z popularną wtedy Edytą Bartosiewicz, a także zagrała kilka koncertów przed samym Bobem Dylanem. W ten sposób mogła szybko otrzymać prestiżowe nagrody, takie jak m.in. Fryderyk ’94 w kategorii którą był Debiut Roku, czy przyznany jej tytuł Największej Nadziei Polskiego Rocka miesięcznika „Tylko rock”. Podczas natomiast finału Ogólnopolskiego Plebiscytu Rozgłośni Radiowych TOP ’94 Kowalska otrzymała nagrody w kategoriach: „Debiut ’94” oraz „Przebój roku!”

Sprawy potoczyły się później szybko, i w ten sposób Kasia Kowalska ma dziś na koncie swych jedenaście longplay’ów. Jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych krajowych artystek. W 2015 zajęła świetne 13. miejsce w plebiscycie rozpisanym przez radio RMF FM na artystę 25-lecia. 12 czerwca natomiast wraz z zespołem Czerwone Gitary Kowalska odsłoniła gwiazdę w Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, by już 24 czerwca 2016 zaprezentować swój premierowy singiel „Aya”, który związany był z jej udziałam w szamańskiej ceremonii ayahuasca. Jedno natomiast z wykonań typu live jej singla „Aya”, przyniosło Kowalskiej nagrodę „Top of the Top” za całokształt twórczości.

Ciekawostki o Kasi Kowalskiej

  • Kasia Kowalska wzięła udział w ceremonii Ayahuasca w Brazylii. Opowiedziała, że zainspirowało to ją częściowo do stworzenia nowej płyty i pomogło rozjaśnić wiele spraw. Uświadomiła sobie także co chce robić i że tylko ona ma wpływ na swoje życie.
  • Kasia Kowalska wydała dotąd 11 albumów studyjnych.
  • W 2003 r. Kasia Kowalska podjęła się udziału w inicjatywie radia RMF FM, która miała na celu walkę z piractwem/kradzieżą dóbr kulturalnych. W tym celu Kowalska wydała specjalną płytę, której cena wyniosła zaledwie 9,99 PLN, a wokalistka dodała tam też dwie piosenki: numer zatytułowany „Widzę twoją twarz” oraz „Mniejsze zło” (oryg. „All by myself”, czyli utwór słynnej Céline Dion).

Cytaty Kasi Kowalskiej

„Mało jest mężczyzn, którzy wiedzą, jak zadowolić kobietę, co jej powiedzieć, żeby czuła się tą jedyną na świecie. Nie chcę słyszeć, że jestem fajna i jest fajnie. Ja chcę czuć, jakbym cały czas była na lekkim haju, chcę, żeby moje oczy ciągle błyszczały… Nie ma nic fantastyczniejszego.”

„Musiałam nauczyć się odporności, chować wrażliwość i emocje pod pancerzem. Tak naprawdę moje życie to bieg z przeszkodami.”

„W Japonii czułam taką samotność, samotność w tej masie ludzi. Jak wyszłam tam na ulicę wieczorem, zaczęłam się śmiać. Miałam wrażenie, że ci ludzie wyszli właśnie z jakiegoś ogromnego spędu, koncertu typu Michael Jackson. Oni tak po prostu idą, idą, idą… I to jest deprymujące. Ale z drugiej strony – to jest fantastyczne, bo w tym tłumie można się tak łatwo schować, stajesz się taki niezauważalny. Genialna sytuacja. Genialna dla mnie. I ja się tam bardzo dobrze czułam.”

„Życie to kilka chwil, które warto zapamiętać. Reszta to szara rzeczywistość.”

„Fajnie jest żyć w stabilizacji, ale miłość jest jak rekin. A gdy rekin nie płynie, to umiera. W związku musi się coś dziać.”

Źródła

  • http://www.kasiakowalska.pl/pl/kasia
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Kasia_Kowalska
  • https://www.filmweb.pl/person/Kasia+Kowalska-3891/trivia

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Ralf Lotys. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 4.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4 / 5. Oddanych głosów: 4

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły