Edyta Herbuś przyszła na świat w Kielcach, 26 lutego 1981 roku. Jest polską tancerką klasy „S” w zakresie tańców latynoamerykańskich, oprócz tego jest aktorką, prezenterką telewizyjną i osobowością telewizyjną. Jest trzykrotną Mistrzynią Polski Formacji Tanecznych i dwukrotną zdobywczynią Pucharu Polski Formacji Tanecznych.


Biografia i życiorys Edyty Herbuś

Edukacja

Edyta Herbuś ukończyła Technikum Poligraficzne kieleckiego Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 im. gen. Zygmunta Berlinga. Odbyła oprócz tego dwuletnie studium w zakresie charakteryzacji i wizażu teatralno-filmowego.

Kariera taneczna

W wieku swych zaledwie dziewięciu lat Edyta Herbuś zaczęła uczęszczać do kieleckiej szkoły tańca Step by Step. Reprezentuje dziś najwyższą, międzynarodową klasę „S” w zakresie tańców latynoamerykańskich. Edyta Herbuś to finalistka Mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu latynoamerykańskim, a oprócz tego trzykrotna Mistrzyni Polski Formacji Tanecznych, dwukrotna zdobywczyni Pucharu Polski Formacji Tanecznych i wicemistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich.

W roku 2005 otworzyła wraz z Tomaszem Barańskim szkołę tańca „Revolution” mieszczącą się w podwarszawskim Otwocku.

Edyta Herbuś została pewnie zapamiętana jako trenerka tańca dwóch edycji programu telewizyjnego pt. „Taniec z gwiazdami”, a to jako partnerka Jakuba Wesołowskiego (2005) i Marcina Mroczka (2006). Marcin Mroczek i Edyta Herbuś w 2008 wygrali drugi Konkurs Tańca Eurowizji. Ponadto Herbuś była jurorką w ramach programów takich jak „Królowie Densfloru” (w roku 2010) oraz „World of Dance Polska” (w roku 2018).

Pozostałe przedsięwzięca

W roku 2004 Edyta Herbuś zdobyła tytuł pierwszej wicemiss w polskiej edycji konkursu Miss Hawaiian Tropic (Tropic Beauty), a także została wówczas laureatką konkursu talentów na Miss Hawaiian Tropic International 2004 w Stanach Zjednoczonych.

30 maja 2015 Edyta Herbuś debiutowała w głównej roli podczas premiery spektaklu zatytułowanego „Diwa”. Jej występ zebrał wówczas bardzo dobre recenzje i zapewnił Edycie nominację do nagrody Gwiazd Plejady 2016 – a to w kategorii „debiut roku”.

Edyta Herbuś została prowadzącą telewizyjne programy rozrywkowe pt. „W rytmie MTV” oraz „Przebojowe dzieci”, a także uczestniczką programu „Jak oni śpiewają”.

Wystąpiła też w sesjach zdjęciowych, w tym m.in. do czasopism takich jak „Logo” oraz „Joy”. Brała też udział w pokazach mody, których organizatorem była Joanna Przetakiewicz.

Życie prywatne

Związana była z rozpoznawalnym tancerzem erotycznym Dawidem Ozdobą, jak również z Tomaszem Barańskim, Maciejem Kawulskim i Mariuszem Trelińskim. Obecnie Edyta Herbuś tworzy związek z Piotrem Bukowieckim.

Ciekawostki o Edycie Herbuś

  • Wystąpiła w wielu kampaniach reklamowych jak np. sieci telefonii komórkowej Sami Swoi; kosmetyków marki Soraya, środka stonkobójczego Apacz; sieci barów szybkiej obsługi KFC, internetowego sklepu odzieżowego OTTO; wody Veroni Mineral Plus, telefonu Samsung Wave 3 pt. „Elegancja i ekspresja. Kobiece połączenie”, oraz kosmetyków marki Avon. Wreszcie w roku 2018 marki Diosminex pt. „Nic Nie Zatrzyma Mnie” (wraz z mamą Anną).
  • Obecnie Edyta Herbuś sama prowadzi swą szkołę tańca w podwarszawskim Otwocku.
  • Posiadła wykształcenie w zakresie charakteryzacji i wizażu teatralno-filmowego.
  • Jest finalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Jest zawodową tancerką, która trzykrotnie zdobywała Mistrzostwo Polski Formacji Tanecznych, dwukrotnie natomiast Puchar Polski Formacji Tanecznych. Ponadto posiada w swej kolekcji tytuł mistrzowski wywalczony w turnieju Hradec Kralove Open. Jest oprócz tego finalistką turnieju Copenhagen Open. Zdobyła również Vice Mistrzostwo Polski w ramach tańców latynoamerykańskich, a także w tańcu nowoczesnym.

Cytaty Edyty Herbuś

„Uważam, że największą wartość mają prawdziwe emocje. Stawiam na naturalność i nie zamierzam udawać kogoś, kim nie jestem.”

„Każdy ma takie życie na jakie wystarczy mu odwagi.”

„Słucham intuicji. Ona nie zawodzi. Wiem to od dziecka. Dlatego nie był to Londyn, ale Warszawa. Właściwe dla nas miejsce to takie, z którego czerpiemy najwięcej siły, satysfakcji, radości. Jestem za tym, żeby nie poddawać się przeciwnościom, tylko je przezwyciężać. Nawet jeśli czasem wiąże się to z chwilami samotności.

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Piotr Drabik. Zdjęcie zostało wykorzystane zgodnie z licencją CC BY 2.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Edyta_Herbu%C5%9B
https://www.filmweb.pl/person/Edyta+Herbu%C5%9B-285343/trivia
https://viva.pl/ludzie/wywiady-vivy/edyta-herbus-o-mariuszu-trelinskim-i-zmianach-w-zyciu-4810-r22/
https://www.polsat.pl/news/2018-12-26/edyta-herbus-nie-wyobrazam-sobie-dobrej-zabawy-bez-tanca/
https://www.gala.pl/artykul/tylko-u-nas-edyta-herbus-quotnic-nie-musze-duzo-chcequot

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 3

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły