Cindy Crawford przyszła na świat w DeKalb w Illinois (USA), 20 lutego 1966 roku. Jest amerykańską supermodelką i aktorką, która zdobyła międzynarodową popularność, zwłaszcza w latach 90. XX wieku, kiedy to została zaliczona do „Wielkiej Szóstki” modelek mających największy wpływ na światowy modeling oraz kulturę popularną.


Biografia i życiorys Cindy Crawford

Cindy Crawford jest amerykańską modelką, która przez przeszło trzydzieści lat z niezwykłym powodzeniem pracowała w modelingu. W 1996 roku magazyn „Forbes” uznał ją właśnie za tęże modelkę światowego formatu, która zarabia najlepiej na całym świecie. Nie dziwi zatem fakt, iż Cindy Crawford próbowała swoich sił również w zakresie aktorstwa oraz występowania jako osobowość telewizyjna.

Cindy Crawford urodziła się 20 lutego 1966 roku w DeKalb, będąc córką Johna Dana Crawforda i Jennifer Sue Crawford-Moluf. Dorastała razem z rodzicami i swymi dwiema siostrami. Jest absolwentką DeKalb High School.

Gdy miała 16 lat, jeden z farmerów, który odnajdował szczególne upodobanie w zakresie fotografii zrobił Cindy zdjęcie, podczas gdy ona zwyczajnie pracowała na polu kukurydzy. Zdjęcie to ku zaskoczeniu nie tylko autora było na tyle dobre, że opublikowano je w prasie. Cindy Crawford postanowiła wtedy pójść za ciosem i wziąć udział w specjalnym konkursie jednej z agencji modelingowych, który to konkurs wygrała, zdobywając tytuł „Look Of The Year”.

Cindy Crawford zaczęła karierę profesjonalnej modelki w wieku swych 19 lat. Była rozchwytywana. Pojawiała się na pokazach mody, a jej zdjęcia wylądowały na okładkach dziesiątek tytułów czasopism i magazynów, w tym tak prestiżowych jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar”, również „Elle”, „Cosmopolitan”, czy tez „People”, „W”, oraz „Allure”. Podjęła wkrótce współprace z takimi markami i domami mody, jak m.in. słynny Christian Dior, następnie Chanel, Versace, wreszcie cała reszta domów tej branży, a wśród nich: Calvin Klein, Thierry Mugler, Michael Kors, Schwarzkopf, DKNY, Valentino, Escada, Guess, Revlon, Pepsi, L’Oreal, Ralph Lauren, Maybelline.

Gdy miała 22 lata Cindy pojawiła się na rozkładówce popularnego magazynu „Playboy”. Opracowała własny program specjalnych ćwiczeń (wydany w postaci cyklu na kasatach wideo) – celem tychże ćwiczeń zostało wyrzeźbienie i utrzymanie właściwej i szczupłej sylwetki. Była przy tym ambasadorem zdrowego trybu życia. Prowadziła oprócz tego program o modzie i stylu pt. „House of Style”, który emitowany był na popularnym kanale MTV. Próbowała też z biegiem czasu swych sił w aktorstwie, występując między innymi w produkcji filmowej zatytułowanej „Czysta gra”. Crawford jednak nie zyskała zbyt dużego uznania jako aktorka, została nawet w związku z tym nominowana do Złotej Maliny.

Co zaś tyczy się życia osobistego modelki, w roku 1991 Cindy Crawford powiedziała na ślubnym kobiercu sakramentalne „tak” aktorowi Richardowi Gere’owi. Para jednak rozwiodła się w roku 1995. W 1998 roku Cindy ponownie wyszła za mąż, tym razem jej wybrankiem został Rande Gerber, z którym doczekała się dwójki dzieci: syna Presley’a oraz córki Kai.

Ciekawostki o Cindy Crawford

  • Piosenka „Cindy C.” słynnego Prince’a była inspirowana właśnie jej osobą.
  • Wystąpiła w teledyskach takich gwiazd jak: George Michael („Freedom” oraz „Girl Panic!”), Bon Jovi („Please Come Home for Christmas”) i Taylor Swift („Bad Blood”).
  • Od 1995 roku Cindy Crawford jest ambasadorką szwajcarskich zegarków marki Omega. Nie tylko produkty reklamuje, ale również w tym zakresie ma swój wkład w design wybranych modeli.
  • Jej brat zmarł na białaczkę. Był to powód, dla którego Cindy Crawford angażuje się w walkę z tą właśnie chorobą. Jest również członkinią Multiple Myeloma Research Foundation.
  • Brała udział w kampaniach reklamowych przeszło dziesięciu uznanych na rynku marek różnych branż.

Cytaty Cindy Crawford

„Myślę, że dzieci uczą się większości rzeczy nie przez to co do nich mówimy, ale przez obserwacje tego, co robimy.”

„Twarz którą masz w wieku 25 lat, jest twarzą którą dał Ci Bóg, twarz którą masz w wieku 50 lat, jest twarzą na którą zapracowałeś.”

„Posiadanie dzieci zmienia Twoje priorytety.”

„Jeżeli czuje się komfortowo w obecności fotografa, wtedy możemy robić zdjęcia topless.”

„Jedyną denerwującą rzeczą w byciu rozpoznawalnym są szepty. Można usłyszeć: „Czy to Cindy?”, a później śledzą mnie przez kilka przecznic. Chciałabym żeby po prostu podeszli i powiedzieli „cześć”.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Ibsan73. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cindy_Crawford
http://www.plotek.pl/plotek/0,78882,398208420.html?tag=cindy+crawford
https://www.filmweb.pl/person/Cindy+Crawford-5734/trivia
http://cytatybaza.pl/autorzy/cindy-crawford.html

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4.5 / 5. Oddanych głosów: 2

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły