Naomi Campbell przyszła na świat w Londynie, 22 maja 1970 roku. Jest brytyjską modelką, aktorką i piosenkarką. Należy do generacji sześciu słynnych supermodelek.


Biografia i życiorys Naomi Campbell

Jest jedną z sześciu oryginalnych supermodelek. Zaszczyciła dotąd okładki ponad 500 czasopism. W trakcie swojej kariery brała udział w kampaniach takich słynnych firm jak Burberry, Prada, Versace, Chanel, Dolce & Gabbana, Marc Jacobs, Louis Vuitton, oraz Yves Saint Laurent i Valentino.

Była pierwszą czarną modelką, która pojawiła się na okładce magazynu TIME, a także francuskiego Vogue i rosyjskiego Vogue, a także pierwszą brytyjską czarną modelką, która pojawiła się na okładkach brytyjskiego Vogue. Prezentowała kolekcje najlepszych projektantów, w tym Chanel, Azzedine Alaia, Christian Dior i Versace.

Dodatkowo Campbell pojawiła się w ślad za tym w niezliczonych programach telewizyjnych, teledyskach i filmach, w tym takich jak „The Cosby Show”, „The Fresh Prince of Bel-Air”, w teledysku „Erotyka” Madonny, w „Is This Love” Boba Marleya jak i „In The Closet” Michaela Jacksona.

Campbell jest również odpowiedzialna za niesamowitą ilość funduszy i działalność charytatywna w Afryce Południowej i na całym świecie. Rozpoczęła pracę charytatywną u Nelsona Mandeli już w 1993 r., a w 1997 r. Mandela nazwał ją „Honorową Wnuczką” za niekończący się aktywizm.

W 2005 roku Naomi Campbell założyła Fashion For Relief i była gospodarzem pierwszego charytatywnego pokazu mody, wszystko aby zebrać fundusze dla ofiar huraganu Katrina w Nowym Orleanie. Od czasu powstania w 2005 r. Fashion For Relief ma za sobą zaprezentowanie pokazów w Nowym Jorku, Londynie, Cannes, Moskwie, Bombaju i Dar es Salaam, zbierając miliony dolarów także przy okazji innych różnych inicjatyw.

Naomi Campbell okazała się być również świetnym trenerem supermodelek, a to chociażby w uznanej serii Oxygen o nazwie „Twarz”, czyli w serialu USA, który wyemitowano w zimie 2012. Dzięki Campbell w roli producentów mogli zaistnieć kluczowi światowi projektanci mody, fotografowie, publicyści, czy też partnerzy konkursowi.

Brytyjska seria „The Face” uruchomiona we wrześniu 2013 roku wypuściła linie Sky Living. „Twarz” została zaprezentowana pierwszy raz w Australii, zdjęcia rozpoczęły się w zimie 2013. Do dziś trwają zaawansowane rozmowy odnośnie „Twarzy”, aby przenieść pokaz na grunt innych miejsc na całym świecie.

Naomi Campbell nadal reprezentuje potężną siłę w świecie mody i wykorzystuje przy tym swój sukces do działań jako przedsiębiorca, zawsze pomagając innym, a to właśnie poprzez swoją działalność charytatywną.

Ciekawostki o Naomi Campbell

  • W latach 1993 – 1994 była w związku z basistą popularnej grupy U2 – Adamem Claytonem. Z kolei w 1998 roku została narzeczoną znanego włoskiego przedsiębiorcy Flavia Briatore (rozstali się w roku 2003).
  • Trzykrotnie dopuściła się agresji czynnej wobec osób trzecich, wobec czego trzykrotnie była skazywana wyrokami sądowymi prawomocnymi, w tym również karą 6 miesięcy więzienia za napaść na dwóch policjantów.
  • Modelka sygnuje swoim nazwiskiem linię słynnych na dzień dzisiejszy perfum: „Naomi Campbell”.
  • Od 2007 roku Naomi Campbell jest honorowym ambasadorem miasta Rio de Janeiro.
  • W 1991 roku Campbell nagrała piosenkę zatytułowaną „Cool as Ice” z popularnym amerykańskim raperem, Vanilla Ice.

Cytaty Naomi Campbell

„Gniew jest przejawem głębszego problemu … i to dla mnie opiera się na niepewności, poczuciu własnej wartości i samotności.”

„Nie sądzę, że urodziłam się piękna.”

„Pracuję bardzo ciężko i jestem warta każdego centa.”

„Każdy ma temperament.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikimedia.org. Autorem jest Georges Biard. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Naomi_Campbell
http://www.naomicampbell.com/
https://www.filmweb.pl/person/Naomi+Campbell-67824/trivia
https://www.brainyquote.com/authors/naomi_campbell

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły