Dawid Wildstein przyszedł na świat w Paryżu 19 sierpnia 1983 roku. Jest polskim dziennikarzem i publicystą, synem słynnego dziennikarza Bronisława Wildsteina. Stosunkowo niedawno zasłynął ze swego zaangażowania w życie religijne katolickie, które odkrył w sobie za sprawą trudnych dziennikarskich doświadczeń.


Biografia i życiorys Dawida Wildsteina

Urodził się 19 sierpnia 1983 w Paryżu będąc synem Bronisława i Iwony Wildsteinów. W Polsce zamieszkał w roku 1990. Ukończywszy warszawskie I Społeczne Liceum podjął się studiowania na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Warszawskiego. Później podjął pracę dziennikarską, nawiązując współpracę z czasopismami jak na przykład „Nowe Państwo”, „Gazeta Polska Codziennie”, „Gazeta Polska” czy też „Fronda”. Będąc komentatorem mógł zostać gościem w „Klubie Ronina”. Rok 2014 przyniósł konflikt na Ukrainie, wówczas to Dawid Wildstein został człowiekiem odpowiedzialnym za korespondencje z wydarzeń tak zwanego Euromajdanu. Wobec natomiast zdarzeń w Syrii, Wildstein zajął również postawę aktywną, angażując się w akcję, która polegała na niesieniu pomocy ofiarom starć. Poza tym został współpracownikiem Forum Żydów Polskich, inicjatorem akcji nazwanej „Warszawa – miasto dwóch powstań”. Na przełomie lat 2016 i 2017 zajmował stanowisko szefa redakcji i działu publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Ponadto sierpień 2017 oznaczał dla Dawida Wildsteina objęcie stanowiska zastępcy dyrektora telewizyjnej Jedynki w dziedzinie publicystyki. Na dzień dzisiejszy wierny jest drodze objętej w kierunkach pokazywanych przez katechizm Kościoła katolickiego i Pismo Święte.

Ciekawostki o Dawidzie Wildsteinie

  • Ma w sobie, jak twierdzi, 25% krwi żydowskiej – a to po dziadku wyznania mojżeszowego.
  • Jest synem słynnego Bronisława Wildsteina.
  • Widok zmarłych tragicznie ludzi, jaki oglądał w różnych zakątkach świata objętych wojną sprawił, że doznał religijnego nawrócenia. Jest obecnie w neokatechumenacie.
  • Zanim odkrył w sobie katolika, był zafascynowany religią żydowską, którą poznawał w warstwie intelektualnej.
  • Ma za sobą epizody nadużywania alkoholu, z czego wyszedł dzięki drodze wskazanej przez Pismo Święte, a ściślej – dzięki głębi przesłania w nim zawartego.

Cytaty Dawida Wildsteina

„Mam w sobie Żyda w 25 proc., bo tylko po dziadku. (…) Kościół katolicki znałem architektonicznie, turystycznie. Fascynuje mnie kultura żydowska, piękna, bogata, zgłębianie jej było dla mnie przeżyciem, ale na poziomie intelektualnym.”

„Na Majdanie uciekałem przed Berkutem, który leciał z pałami, strzelał, i wbiegłem do restauracji. Widziałem przez okna, jak katowali chłopaka, a my staliśmy w środku, bezradni, przestraszeni, wściekli.”

„Poszedłem do kościoła przy Długiej w Warszawie na rekolekcje i zobaczyłem ludzi, którzy opowiadają o Piśmie Świętym w sposób głęboki, ale i przystępny, i to do mnie trafia.”

„Prawica mnie zewangelizowała, jestem teraz w neokatechumenacie.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Dawid_Wildstein
  • https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dawid-wildstein-zostal-katolikiem-dlaczego/3ewhn72
  • http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,19243079,dawid-wildstein-o-hejcie-na-prawicy.html

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 2.8 / 5. Oddanych głosów: 10

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły