Karolina Szostak przyszła na świat w Warszawie 15 sierpnia 1975 roku. Jest polską dziennikarką sportową, reporterką oraz prezenterką telewizyjną. Jest ponadto popularną autorką książki na temat odchudzania.


Biografia i życiorys Karoliny Szostak

Ukończyła szkołę podstawową, następnie liceum, by podjąć w końcu studia na kierunku prawniczym. Ważnym momentem jednak było to, co zdarzyło się Karolinie Szostak w wieku nastoletnim. Wówczas to miał dla niej miejsce niezwykle groźny wypadek drogowy z jej udziałem. W efekcie tego tragicznego zajścia Karolina Szostak doznała krwiaka mózgu i pokruszenia kości czaszki. Po przejściu operacji trepanacji czaszki miała wciąż sparaliżowaną całą jedną stronę ciała. Do dziś dziennikarka nie słyszy na jedno ucho.

Swe debiuty dziennikarskie odbyła już w wieku piętnastu lat, ponieważ wtedy to w programie „5-10-15” prowadziła „Szortpress”. Później mogła dzięki temu odbywać staż w programie „Teleexpress”. Obecnie jest dziennikarką w takich serwisach sportowych jak te wyświetlane po „Wydarzeniach” oraz na antenie stacji Polsat News. Do ciekawostek należy fakt, iż przez całe lata była w redakcji Polsatu jedyną kobietą serwisu sportowego. Obecnie działa jako dziennikarka Polsat Sport oraz Polsat Sport News.

11 kwietnia 2017 roku miała miejsce promocja jej debiutanckiej pozycji książkowej zatytułowanej „Moja spektakularna metamorfoza”, która jest poświęcona historii jej życia, w tym na przykład walce ze zbędnymi kilogramami. W tym samym roku odebrała nominacje do otrzymania statuetki Gwiazda Plejady, a to w kategorii „Metamorfoza roku” Wielkiej Gali Gwiazd Plejady, zostając jednocześnie ambasadorką imprezy: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Ciekawostki o Karolinie Szostak

 • Wizerunek Karoliny Szostak znalazł się na wielu okładkach tytułowych czasopism, m.in. takich jak „Fakt”, „Gala” czy „Viva”. W wielu z publikacji zostały opublikowane artykuły, których treść poświęcono m.in. życiu prywatnemu Karoliny Szostak i jej metamorfozie.
 • Karolina Szostak dzięki swej rozpoznawalności bierze udział w wielu pokazach i sesjach firm różnych branż.
 • W kanałach sportowych Karolina Szostak stacji pełniła rolę wydawcy magazynów.
 • Od 7 do 28 marca 2014 Karolina Szostak brała udział w pierwszej, wyemitowanej przez telewizje Polsat, edycji programu nazwanego „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Ze swym tanecznym partnerem Andrejem Mosejcukiem zajęła wtedy 9. miejsce.
 • W wieku nastu lat przeżyła bardzo poważny wypadek samochodowy. W związku z paraliżem ciała przechodziła długą rehabilitację.
 • Potrafiła dość szybko schudnąć 30 kilo, co też opisała na łamach swych publikacji.

Cytaty Karoliny Szostak

„U mnie to się zaczęło (odchudzanie) przy okazji „Tańca z gwiazdami”. Tam zobaczyłam, że chyba powinnam coś zrobić, że trochę mnie za dużo, i proces tak trwał aż do momentu postu doktor Dąbrowskiej.”

„Wczoraj nawet kolega mnie zapytał, „Ty naprawdę się dobrze wtedy czułaś?” (…mając 30 kilo więcej niż dziś); a ja naprawdę się dobrze czułam. Ale najgorzej teraz jest, kiedy widzę takie „przed” i „po”.”

„Spotykam się z tym, że mężczyźni tak sobie czasami myślą, „nie no taka atrakcyjna, pracuje w telewizji, to nie będzie mnie pewnie chciała”. Bzdura, myślą takimi stereotypami, z drugiej strony tak sobie czasami myślę, że facet, jak jest facetem, to nie powinien się bać – bo czego tu się bać.”

„Normalnie pracuje, czyli pracuje w telewizji, prowadzę „Wydarzenia”, mam swój program na stronie, więc nie mam z tym problemu ani kompleksu (związanego z byciem celebrytką bardziej niż dziennikarką). A jeżeli można łączyć jedno z drugim, to nie widzę nic w tym złego, dlatego, że to są dwa światy, które wzajemnie się przenikają i w których można naprawdę dobrze funkcjonować.”

Zobacz także

Karolina – znaczenie imienia, imieniny, zdrobnienia, patronka

Źródła

 • Zdjęcie
  • Fryta 73 (Flickr)
 • Treść
  • https://www.gala.pl/artykul/karolina-szostak-o-diecie-poscie-kobietach-mezczyznach-i-seksie-wywiad-z-karolina-szostak-dla-gala-pl-nowy-wywiad-wideo-z-karolina-szostak-o-diecie-poscie-mezczyznach-170629054021
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Karolina_Szostak
  • https://www.fakt.pl/karolina-szostak

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły