Bilguun „Bill” Ariunbaatar przyszedł na świat w Ułan Bator 31 stycznia 1986 roku. Jest polskim showmanem, satyrykiem, celebrytą, dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym i piosenkarzem. Pochodzi z Mongolii.


Biografia i życiorys Bilguuna Ariunbaatara

Bilguun Ariunbaatar urodził się w Ułan Bator, gdzie spędził wczesne dzieciństwo. Mając 10 lat imigrował wraz z rodzicami do Polski, rodzicami, którzy posiadają wykształcenie medyczne. Uczył się również medycyny na warszawskim Uniwersytecie Medycznym, lecz studia zarzucił na rzecz działalności w szeroko rozumianym show – biznesie, w związku z czym podjął studia dotyczące reklamy i marketingu, które ukończył licencjatem.

W roku 2010 Bilguun debiutował w telewizji, w programie satyrycznym Szymona Majewskiego, zatytułowanym „Szymon Majewski Show”. Związał się wówczas z propozycjami Majewskiego, takimi jak późniejszy program „Hdw3D Telewision” i emitowany również w TVN program „Szymon na żywo”. Satyra Ariunbaatara polega na wcielaniu się w kreacje obcokrajowca mówiącego po polsku dość słabo, podczas gdy w rzeczywistości mówi po polsku całkiem płynnie.

W 2011 roku wystąpił w emitowanym na falach TVN „Tańcu z gwiazdami”. Doszedł wówczas ze swą partnerką do finału konkursu, zajmując w efekcie świetne drugie miejsce.

W 2013 roku Bilguun Ariunbaatar był prowadzącym programy na kanale VIVA Polska, które zostały zatytułowane „Spanie z gwiazdami” oraz „Puk, puk, to my!”

Natomiast w roku 2014 emitowano program stacji Polsat, w którym „Bill” uczestniczył, a zatytułowano go „Twoja twarz brzmi znajomo”. W kolejnym roku wziął udział w „Celebrity Splash” nadawanym przez Polsat, jak również w „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”. Poza tym pojawił się w programie „Drunk History, pół litra historii”, emitowanym przez Comedy Central Family oraz Comedy Central.

Bilguun Ariunbaatar jest współzałożycielem zespołu Lawina. Wziął też udział w spektaklu „Udając ofiarę” w reżyserii Krystyny Jandy. Bywa również, że śpiewa gościnnie w programie „Jaka to melodia?”.

Ciekawostki o Bilguunie Ariunbaatarze

  • Prowadził autorską audycję „Szybki Bill” w Radio Zet.
  • W programach Szymona Majewskiego występował jako zdezorientowany obcokrajowiec, ledwo mówiący po polsku, co odgrywał z wdziękiem przysparzającym mu wielu sympatyków.
  • Wystąpił w kampaniach reklamowych serwisu lokalo.pl z Grupy Allegro, czekolady Milka oraz sieci telefonii komórkowej Era.
  • Wykonał piosenkę Danuty Rinn zatytułowaną „Gdzie ci mężczyźni?”, za co trafił do niego czek wynoszący 10 tys. zł, przeznaczony następnie przez niego na rzecz fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Cytaty Bilguuna Ariunbaatara

„Babcia hodowała krowy, więc zostałem wychowany na krowim mleku, choć niektórzy mówią, że na wilczym też można wyżyć, jak w „Księdze dżungli”.”

„…ojciec umarł, kiedy miałem jedenaście lat. U nas się mówi: pokazuj rodzinę od najlepszej strony, a nie od najgorszej. A u was: im gorzej, tym lepiej. Różne sprawy do mnie dochodzą: a ten się rozwiódł, a tamten zdradził. Nie można rodziny postrzegać poprzez takie dramatyczne wydarzenia. Uważam zresztą, że moja rodzina jest idealna; co prawda to taki zlepek, ale przypieczętowany małą Zuzią – moją pięcioletnią siostrą, która jest oczkiem w głowie wszystkich. I spaja nas w całość.”

„Pamiętam, że miałem taką schizę – leżę w łóżku i wyobrażam sobie, że przychodzi potwór i zabiera mi mamę. Dzisiaj wydaje mi się to dziwne. Skąd brały się u dziecka takie myśli? Tym bardziej, że ogólnie byłem wesołkiem, starałem się żyć chwilą.”

Źródła

  • Zdjęcie
    • Serecki
  • Treść
    • http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,16880857,Bilguun_Ariunbaatar__U_nas_sie_mowi__pokazuj_rodzine.html
    • https://pl.wikipedia.org/wiki/Bilguun_Ariunbaatar
    • http://rozrywka.dziennik.pl/telewizja/artykuly/364782,najpilniej-strzezona-tajemnica-tvn-oto-cala-prawda-o-billu-ariunbaatarze.html

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4.8 / 5. Oddanych głosów: 4

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły