Dariusz Mioduski przyszedł na świat w Bydgoszczy 1 stycznia 1964 roku. Jest polskim prawnikiem, przedsiębiorcą i działaczem sportowym.


Krótki życiorys Dariusza Mioduskiego

Dorastał w Bydgoszczy. Jego ojciec, z wykształcenia inżynier, zajmował stanowisko dyrektora w dużym przedsiębiorstwie energetycznym w Bydgoszczy, natomiast matka wykonywała prace dla biura projektów. Mając lat 17 Dariusz razem z rodziną wyjechał do USA – do Houston. Tam też podejmował swe pierwsze prace, rzecz jasna na czarno, by z czasem dopiero otrzymać legalną posadę w McDonald’s.

Rok 1987 oznaczał dla Dariusza Mioduskiego uzyskanie tytułu specjalisty w naukach politycznych i filozofii Uniwersytetu św. Tomasza w Houston. Był przy tym na studiach aktywny również politycznie, ponieważ m.in. założył tam klub partii republikańskiej. W efekcie swych starań został pierwszym absolwentem wymienionej uczelni, który dostał się na słynny Harvard. W roku 1990 otrzymał stopień Juris Doctor tegoż Uniwersytetu Harvarda. W ślad za tym pracę otrzymał w kancelarii Vinson & Elkins LLP w Houston oraz w nowojorskim a jednocześnie warszawskim biurze White & Case LLP. Od 1997 r. datuje się jego status partnera zarządzającego obszarami energetyki i infrastruktury w warszawskim CMS Cameron McKenna.

Postawił na infrastrukturę, energetykę i surowce, zajmując funkcję prezesa słynnej grupy Kulczyk Investments, z targetem międzynarodowym i globalnym. Był odpowiedzialny później za reorganizację kadrową struktur firmowych, otwierając przedstawicielstwa w kilku miastach europejskich, na przykład w Londynie i Warszawie. Natomiast od 2012 roku wchodzi w skład rady nadzorczej Legii Warszawa, zostając w 2014 roku właścicielem tego klubu, jednocześnie zostając udziałowcem większościowym Grupy ITI. Tym nie mniej czas pokazał, iż zarządzanie klubem jest procesem wielu wyzwań naraz, łącznie z tarciami wśród współwłaścicieli. W efekcie Mioduski odkupił od innych współwłaścicieli ich udziały w klubie, zostając jedynym prezesem i właścicielem klubu.

Ciekawostki o Dariuszu Mioduskim

  • Początki kariery w Stanach Zjednoczonych dzielił los z rzeszami polonijnymi pracującymi na czarno, m.in. w branży budowlanej i utrzymania nieruchomości.
  • Dariusz Mioduski ukończył słynny w świecie Uniwersytet Harvarda.
  • Jest prezesem i właścicielem klubu Legia Warszawa.
  • 22 września 2016 r. wspólnie m.in. z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, a także z Michele’m Centenaro (który jest sekretarzem generalnym ECA) był Dariusz Mioduski prelegentem pierwszego Forum Polskiego Futbolu w panelu poświęconym innowacjom w sporcie.

Cytaty Dariusza Mioduskiego

„Nie znałem języka, dlatego spędziłem w amerykańskim ogólniaku dodatkowy rok. Zaczynaliśmy, jak to w rodzinach emigracyjnych bywa, od 100 dolarów w kieszeni. Trochę mną wstrząsnęło, gdy zrozumiałem, że w USA moi rodzice są robotnikami. Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby ojciec miał brudne ręce. A tu nagle pan inżynier, dyrektor z Bydgoszczy, remontuje domy.”

„Nie od razu chodziłem w krawacie. Mój pierwszy samochód to leciwy 15-letni Buick Riviera, kupiony od kumpla za niespełna 500 dolarów. Ponad 6-litrowy silnik pożerał galony paliwa. Ujechałem trochę i mi gasł. To nie silnik nawalał, to bak był pusty.

Źródła

  • http://ludzie.pb.pl/dariusz-mioduski
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Dariusz_Mioduski
  • https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/legia-warszawa/dariusz-mioduski-sylwetka-nowego-wlasciciela-legii-warszawa/bxdxgfn

Kup prezent dla kolejarza lub fana kolei w sklepie kolejnagadzety.pl

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 1 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły