Teresa Werner

Teresa Werner urodziła się w Nakle Śląskim. Jest gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej, która występuje solowo od 2011 roku.


Teresa Werner – wiek

Ile lat ma Teresa Werner? To pytanie wciąż pozostaje zagadką na którą nie ma odpowiedzi. Data urodzenia Teresy Werner i jej wiek są przez nią samą ukrywane.

Wiadome jest to, że urodziła się 10 marca, gdyż w dzień swoich urodzin w 2017 roku zorganizowała w Bieruniu swój urodzinowy koncert.

Co do wieku, to Teresa Werner ma około 60 lat, jednak z możliwością pomyłki o kilka lat w jedną lub drugą stronę. Wynika to z tego, że w wieku 16 lat wstąpiła do Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, następnie przez 30-40 lat w nim występowała, a w 2011 roku, czyli 8 lat temu rozpoczęła karierę solową. Czas występowania w zespole Śląsk jest zagadką na którą sama zainteresowana nie chce udzielić odpowiedzi.

Krótki życiorys Teresy Werner

Teresa Werner urodziła się w Nakle Śląskim. Jest polską popularną piosenkarką i autorką tekstów.

Teresa Werner mieszka obecnie w Koszęcinie. Już mając lat szesnaście udało jej się związać ze słynnym w branży muzycznej Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Swój prestiż tymczasem Teresa Werner jako wokalistka zawdzięcza scenom światowym, w tym między innymi takim jak słynny Broadway i nowojorska Carnegie Hall. Dowiodła swej klasy występując np. w RPA, co później wpłynęło na fakt jej odznaczenia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskim Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2013 roku Teresa Werner zdobyła również wyróżnienie niebagatelne, bowiem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Odznakę Honorową: „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jej płyty, co najistotniejsze, rozeszły się w nakładzie zarówno złotym, jak i platynowym.

Biografia rozszerzona Teresy Werner

Kariera solowa i całkiem regularna Teresy Werner zaczęła się w 2011 roku, wówczas to bowiem ukazał się singiel zatytułowany wymownie, bo: „Miłość jest piękna”. W ślad za tym na półkach sklepowych ukazał się jej pierwszy album, zatytułowany „Spełnić marzenia”, który uzyskał bardzo szybko status płyty złotej.

W lipcu 2013 doszło do tego, że Teresa Werner i jej popularność sięgnęły nieomal samego rynkowego nieba, a co za tym idzie miała miejsce sytuacja co najmniej wyjątkowa. Oto Wyższa Rada Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu podjęła decyzje aby odznaczyć Teresę Werner tytułem niezwykle prestiżowym, bo samym doktoratem honoris causa. Ten sam rok był też i pod tym względem wyjątkowy, że przyniósł jej wspomniane odznaczenie nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mianowicie honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Oprócz tego, w tym samym jeszcze 2013 roku, Teresa Werner została gościem Międzynarodowego Festiwalu „Večeri dalmatinske šansone 2013” w Šibeniku, w Chorwacji. Występ artystki wzbudził bardzo pozytywne reakcje zwłaszcza wśród chorwackich recenzentów.

Teresa Werner mieszka obecnie w miejscowości Koszęcin i cieszy się życiem. Jej koncerty jeśli tylko pojawiają się, gromadzą zastępy fanów.
Słynny Broadway i nowojorska Carnegie Hall – nie są obce Teresie Werner, lecz przeciwnie – to tam właśnie szlifowała swój piosenkarski i kompozytorski warsztat. Dowiodła swej klasy później, występując m.in. np. w RPA, co później wpłynęło za pewne na fakt jej odznaczenia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskim dekoracją wyjątkową, bowiem Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jej płyty, co najistotniejsze, rozeszły się zarówno w nakładzie złotym, jak i platynowym, czyli cieszącym się najwyższym wzięciem.

Ciekawostki o Teresie Werner

Teresa Werner zaczynała występy na scenie w wieku lat szesnastu.

Artystka wykonuje koncerty bez względu na szerokości geograficzne – koncertuje na całym świecie, łącznie z odległymi terenami Azji i Afryki.

Jej album zatytułowany „Spełnić marzenia” urósł do rangi płyty złotej, co wiązało się z ilością wyprzedanych krążków.

Otrzymała niezwykle prestiżowy tytuł doktora honoris causa, z rąk grona Rady Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod wpływem jej twórczości zdecydował się odznaczyć Teresę Werner honorową odznaką – „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi (odznaczenie odbierane bezpośrednio z rąk Prezydenta RP).

Cytaty Teresy Werner

„Moja córka jest dzieckiem, które nie obarcza rodziców swoimi problemami, podejmuje decyzje i dopiero później o nich informuje. Bardzo to przeżywałam, bo mam taką naturę. Na szczęście Joasia nie przejęła tej cechy po mnie.”

„Tak bardzo jak kocham śpiewać, tak mocno kocham moich fanów. Uwielbiam do nich wychodzić, zapraszać do wspólnego śpiewu. Bardzo często po koncertach menedżer lub mąż ponaglają mnie, że czas już jechać, bo jest przed nami długa droga czy kolejny koncert, ale ja nie potrafię odmówić autografu, więc muszą na mnie cierpliwie czekać – śmieje się artystka. Fanów ma nie tylko na Śląsku, ale w całym kraju i poza jego granicami: w Niemczech, Australii, Stanach Zjednoczonych. Największym z nich jest Wincenty Bukowiec, radny z Krosnej w małopolskiej gminie Laskowa.”

„Sporo się dzieje, cieszę się, że zostałam zauważona w Europie, bo w tym, co robię, chodzi przede wszystkim o to, by się rozwijać, tworzyć muzykę, która dotrze do jak najszerszej publiczności i da jej radość. Nie chcę mówić, czego pragnę, o czym marzę, po co kusić los? Jestem zdrowa, pracowita, kocham i jestem kochana, a do tego wykonuję najpiękniejszy zawód na świecie. Jestem spełnionym człowiekiem.”

Źródła

https://zyciorysy.info/teresa-werner/
https://dziennikzachodni.pl/z-wizyta-u-teresy-werner-w-koszecinie-teresa-werner-szyk-i-prostota-zdjecia/ar/948192/3
https://www.teresawerner.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teresa_Werner

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikimedia.org. Autorem jest Telewizja – ATV sp. z o.o.. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 3.0.