Teresa Werner

Teresa Werner ma około 60 lat i jest gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej. Zachwyca klasą i elegancją, a jej serdeczna muzyka trafia do szerokiego grona odbiorców.


Wiek jest jej tajemnicą

Teresa Werner urodziła się w Nakle Śląskim. Jej dokładna data urodzenia nie jest znana. W kontekście nieoficjalnych informacji można w internecie natknąć się na komentarze mówiące, że pani Teresa Werner urodziła się w 1958 roku, z czego wynikałoby że ma 61 lat, jednak są to niepotwierdzone informacje. Sama zainteresowana unika podawania informacji, które mogłyby rozwiązać tą tajemnicę.

Teresa Werner pochodzi z Nakła Śląskiego i tam też dorastała. Muzyczną przygodę rozpoczęła już w latach szkolnych, występowała na uroczystościach szkolnych i akademiach, a także różnego rodzaju konkursach, gdzie zdobywała nagrody i wyróżnienia. Śpiewanie dawało jej taką siłę i przeżycia, że była pewna związania swojej dalszej drogi z muzyką. Wiedziała, że to właśnie dzięki drodze związanej z muzyką osiągnie w życiu szczęście.

Kariera w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”

Już w wieku 16 lat związała się z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Zdała wtedy egzamin, który pozwolił jej występować z tym zespołem na całym świecie. Występy z tym zespołem dały jej ogromne doświadczenia w występowaniu na światowych scenach oraz ukształtowały ją pod względem artystycznym i prywatnym. W czasach PRL wyjazdy za granicę były czymś wyjątkowym, a wręcz nieosiągalnym. I to w tych czasach Teresa Werner poznawała wraz z zespołem cały świat. Występowali w Chinach, Japonii czy Stanach Zjednoczonych. Występowała na scenach największych teatrów świata: Broadway’u i Carnegie Hall. Już w czasie wolnej Polski, w 1991 roku Teresa Werner reprezentowała „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, gdzie zajęła 1. miejsce. Do jednej z najpiękniejszych chwil w jej życiu należy spotkanie z papieżem Janem Pawłem II, któremu podczas audiencji mogła uścisnąć dłoń i przytulić się do jego ramienia. Te wszystkie niezwykłe chwile zawdzięcza karierze w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, co sprawił jej talent i pracowitość. W 1998 roku jej sukcesy zostały nagrodzone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego – Srebrnym Krzyżem Zasługi. Teresa Werner występowała w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” dłużej niż tego można by się spodziewać. Była wokalistką, która występowała w tym zespole najdłużej, gdyż panie przechodziły na emeryturę w wieku 40 lat, a panowie w wieku 45. Teresa Werner przekroczyła również ten drugi próg, ciesząc się jednocześnie świetną formą wokalną i fizyczną.

Kariera solowa

Teresa Werner w końcu musiała rozstać się z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, jednak nie zamierzała przestać śpiewać. Kocha to robić, dlatego podjęła się w 2011 roku rozpocząć karierę solową. W międzyczasie próbowała swoich sił w kabarecie, jednak kiedy nagrała w przydomowym studiu utwór „Miłość jest piękna” od razu zdobyła serca słuchaczy i wiedziała jaką drogą podążać.

Wkrótce, w 2012 roku został wydany album artystki pt. „Spełnić marzenia”, który zyskał status platynowej płyty. W 2014 roku pojawił się kolejny krążek pt. „Szczęśliwe chwile”, a w 2016 roku pojawiła się płyta „Miłość to nie zabawa”. Teresa Werner sama pisze teksty swoich piosenek, wybiera kreacje i planuje koncerty. Jest ikoną stylu dla wielu kobiet.

Nagradzana i uwielbiana

Jej talent w 2013 roku został dwukrotnie nagrodzony. Teresa Werner otrzymała prestiżową nagrodę honoris causa od Wyższej Rady Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Clubu. Otrzymała również odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teresa Werner kocha śpiewać, a fani kochają ją słuchać:

„Tak bardzo jak kocham śpiewać, tak mocno kocham moich fanów. Uwielbiam do nich wychodzić, zapraszać do wspólnego śpiewu. Bardzo często po koncertach menedżer lub mąż ponaglają mnie, że czas już jechać, bo jest przed nami długa droga czy kolejny koncert, ale ja nie potrafię odmówić autografu, więc muszą na mnie cierpliwie czekać” – śmieje się artystka. Fanów ma nie tylko na Śląsku, ale w całym kraju i poza jego granicami: w Niemczech, Australii, Stanach Zjednoczonych. Największym z nich jest Wincenty Bukowiec, radny z Krosnej w małopolskiej gminie Laskowa. Pewnego razu wręczył on Teresie Werner swój puchar z maratonu, gdyż jak twierdzi – wygrał, ponieważ bardzo śpieszył się na jej koncert.

Mąż i córka, czyli życie prywatne w szczegółach

Owocem związku Teresy Werner z jej pierwszym mężem, solistą baletu – jest córka Joanna. Była ona nauczycielem akademickim na Politechnice Częstochowskiej, jednak zrezygnowała z tej pracy i obecnie pracuje w firmie farmaceutycznej.

Teresa Werner o swojej córce wypowiada się głównie w superlatywach:

„Moja córka jest dzieckiem, które nie obarcza rodziców swoimi problemami, podejmuje decyzje i dopiero później o nich informuje. Bardzo to przeżywałam, bo mam taką naturę. Na szczęście Joasia nie przejęła tej cechy po mnie.”

Obecnym mężem Teresy Werner jest od 2010 roku Wiesław Werner. Pracuje w Centralne Szkole Państwowej Straży Pożarnej i wspiera artystkę towarzysząc jej na koncertach

Podsumowanie

Podsumowaniem życiorysu Teresy Werner jest jej szczęście o którym opowiada:

„Sporo się dzieje, cieszę się, że zostałam zauważona w Europie, bo w tym, co robię, chodzi przede wszystkim o to, by się rozwijać, tworzyć muzykę, która dotrze do jak najszerszej publiczności i da jej radość. Nie chcę mówić, czego pragnę, o czym marzę, po co kusić los? Jestem zdrowa, pracowita, kocham i jestem kochana, a do tego wykonuję najpiękniejszy zawód na świecie. Jestem spełnionym człowiekiem.”

Ciekawe linki

Chciał się przejść w szpilkach Teresy Werner? Ktoś okradł garderobę znanej piosenkarki!

Teresa Werner komentuje drogowe zachowania kierowców

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikimedia.org. Autorem jest Telewizja – ATV sp. z o.o.. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 3.0.

https://zyciorysy.info/teresa-werner/
https://xn--lskieradio-3gb44h.pl/zespol/teresa_werner

Ciekawe artykuły