Milena Kunis (ur. 1983) to amerykańska aktorka i modelka rosyjskiego pochodzenia. Znana m.in. z filmu „Czarny łabędź” i serialu „Słoneczny patrol”.


Mila Kunis – Rosjanka w Ameryce

Mila Kunis właściwie nazywa się Milena Markiwna Kunis i urodziła się 14 sierpnia 1983 roku w Czerniowcach na terenie byłego ZSRR, a obecnie Ukrainy. Rodzice – Elwira i Mark nie mieli żadnych związków ze światem filmu – matka jest nauczycielką fizyki, zaś ojciec inżynierem, ale pracuje jako kierowca taksówki. Mila ma brata – Michaela. Rodzina jest wyznania mojżeszowego i w takim duchu wychowywała swoje dzieci, choć na terenach Związku Radzieckiego było to napiętnowane.

Kiedy Mila miała siedem lat, rodzina wyemigrowała do USA. Dla dziewczyny, która rozpoczęła naukę w amerykańskiej podstawówce był to bardzo trudny czas. Nie znała języka, nie rozumiała słów. Płakała, nie mogła się odnaleźć. W wywiadach mówiła: „Drugą klasę wymazałam z pamięci. Nie pamiętam nic”. Po latach, kiedy nauczyła się już mówić i pisać po angielsku, wspominała, że jako 7-latka miała wrażenie, jakby była głucha i ślepa na nową amerykańską rzeczywistość.

Mimo początkowych trudności w 2001 roku ukończyła Fairfax Senior High School w Los Angeles.

Karierę aktorską zaczynała od reklam. Pierwsze kroki stawiała w reklamie lalek Barbie, butów Payless i ubrań Gap. Później przyszły reklamy toreb Diora, burbonu Jim Beam i przekąsek Cheetos.

Niebawem zagrała epizody w serialach „Słoneczny patrol” i „Siódme niebo”, a jako  dziesięciolatka wzięła udział w przesłuchaniu do filmu „Make a Wish, Molly”. Producenci poszukiwali kandydatki do roli rosyjskiej żydówki, która wyjeżdża do USA, a takie wyzwanie było wręcz stworzone dla dziewczynki, która znała to z autopsji. Castingu jednak nie wygrała, ale… zdobyła drugoplanową rolę Meksykanki.

„Sposobem” dostała się na casting do sitcomu „Różowe lata 70-te”. Producenci wymagali , aby aktorzy mieli ukończone 18 lat, a Mila miała wtedy 14. Zapytana o wiek, wspomniała, że będzie pełnoletnia, ale nie uściśliła, kiedy. Choć jej kłamstwo się nie ukryło, wypadła na tyle dobrze, że została zaangażowana.

Przełomową rolę w swojej karierze zagrała w 2010 roku, jako Lily w filmie „Czarny łabędź”, za co dostała m.in. nominację do Złotego Globu i Saturna. Aktorkę można było również oglądać w filmach: „To tylko seks”, gdzie zagrała obok Justina Timberlake’a, czy „Oz Wielki i Potężny” z Jamesem Franco, Rachel Weisz i Michelle Williams.

Mila Kunis – partner Macaulay Culkin, mąż, dzieci

W latach 2006 – 2010 aktorka związała się z kolegą po fachu, Macaulayem Culkinem. Byli nawet zaręczeni, jednak rozstali się, a pięć lat później, w lipcu 2015 r. Mila wyszła za mąż. Wybrankiem okazał się Ashton Kutcher, z którym aktorka ma dwoje dzieci: Wyatt Isabelle (ur. 2014) i Dimitri Portwood (ur. 2016)

Mila Kunis – ciekawostki

Wystąpiła w teledyskach grupy  Aerosmith i The Strokes.

Do filmu „Blood Ties” przytyła, by wyglądać na zaniedbaną pracownicę warsztatu samochodowego.

Ubiegała się o rolę Harley Quinn w filmie „Legion samobójców”, ale ostatecznie zaangażowano Margot Robbie.

Wielokrotnie zajmowała wysokie miejsca w rankingach na najbardziej pożądaną kobietę świata, a w  2013 r. zajęła drugą lokatę magazynu „Forbes” wśród „Najbardziej dochodowych gwiazd w Hollywood”.

Źródła

https://www.filmweb.pl/person/Mila+Kunis-40560
https://plejada.pl/mila-kunis
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mila_Kunis
https://www.imdb.com/name/nm0005109/

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły