Margot Robbie (ur. 1990) to australijska aktorka, dwukrotnie nominowana do Oscara za role w filach „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” i „Gorący temat”.


Margot Robbie – Australijka w Hollywood

Margot Elise Robbie urodziła się 2 lipca 1990 r. w Dalby, w australijskim Queensland, jako córka Sarie Kessler i Douga Robbie. Matka jest fizjoterapeutką, Margot ma dwóch braci – starszego Lachlana i młodszego Camerona oraz starszą siostrę Anyę. Wychowywali się pod okiem matki i dziadków, więc cała czwórka dużo czasu spędzała na farmie seniorów rodu w południowo-wschodniej części Queensland.

Ponieważ rodzina nie należała do zamożnych, dziewczyna już jako 16-latka imała się różnych prac: w aptece, w biurze, w magazynie i w cateringu. Równocześnie Margot kontynuowała naukę i ukończyła Somerset College w Mudgeeraba w Queensland. Jako 17-latka przeprowadziła się do Melbourne, gdzie chciała rozpocząć karierę aktorską. Pomógł jej agent, a Margot zatrudniła się w Subwayu, jako „artysta kanapkowy”.

Los uśmiechnął się do nastolatki gdy ukończyła 18 lat. W latach 2008-2010 grała Donnę Freedman operze mydlanej „Sąsiedzi”. To ośmieliło dziewczynę do dalszych podbojów filmowego świata. Trafiła do Hollywood i szybko otrzymała rolę Laury Cameron w serialu ABC, „Pan Am” (2011).

Debiut na dużym ekranie nadszedł wraz z propozycją udziału w filmie „Czas na miłość” (2013). Rozgłos przyniosła jej jednak kreacja Naomi Lapaglia w filmie M. Scorsese „Wilk z Wall Street” (2013). Rok później – jako zaledwie 24-latka założyła własną firmę produkcyjną LuckyChap Entertainment. Później zagrała w kolejnych produkcjach: „Francuska suita” (2014), „Focus” (2015), „Z jak Zachariasz” (2015), „Big Short” (2015). Wystąpiła jako Jane Porter w „Tarzan: Legenda” (2016), pojawiła się w „Whisky Tango Foxtrot”(2016) oraz w „Legionie samobójców” (2016). Na pół roku przed rozpoczęciem zdjęć do tego filmu rozpoczęła treningi gimnastyki, boksu, powietrznych akrobacji i trening z bronią, gdyż takich umiejętności wymagała od niej rola Harley Quinn. W filmie „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”(2017) zagrała łyżwiarkę figurową i zdobyła nominację  do Oscara. W ostatnich latach można ją było oglądać w produkcjach: „Pewnego razu… w Hollywood” (2019) i „Ptaki Nocy” (2020), gdzie wcieliła się ponownie w rolę w rolę Harley Quinn. Kreacja byłej dziewczyny Jokera przyniosła jej ogromną popularność zwłaszcza wśród młodzieżowej widowni. W 2023 r. spodziewana jest natomiast premiera filmu „Barbie” z udziałem aktorki, która zagra najsłynniejszą lalkę świata. Zajmie się również współprodukcją filmu.

Margot Robbie – mąż Tom Ackerley

Życie prywatne Margot jest dość ustabilizowane. W 2013 roku związała się z Tomem Ackerleyem. Trzy lata później, w grudniu 2016 roku podczas prywatnej ceremonii w Byron Bay w Nowej Południowej Walii w Australii para wzięła ślub.

Margot Robbie – ciekawostki

Udział aktorki rozważano podczas kompletowania obsady w filmie „Dom Gucci”. Rolę Patrizii Reggiani, o którą się ubiegała, zagrała Lady Gaga.

Aktorka znana jest z kampanii reklamowych, m.in. perfum Calvin Klein „Deep Euphoria”; samochodów Nissan i kolekcji perfum Chanel.

Niewiele brakowało, a wystąpiłaby w filmie „Obiecująca. Młoda. Kobieta.”. Ostatecznie zagrała Carey Mulligan, a Robbie zajęła się produkcją obrazu.

Mając inne zobowiązania zawodowe rezygnowała z roli Megan w filmie „Dziewczyna z pociągu”.

Źródła

https://www.filmweb.pl/person/Margot+Robbie-956654
https://pl.wikipedia.org/wiki/Margot_Robbie
https://www.instagram.com/margotrobbieofficial/
https://www.imdb.com/name/nm3053338/
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,27323876,margot-robbie-zagra-najslynniejsza-lalke-swiata-barbie-wyrezyseruje.html

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły