Zeus, a właściwie Kamil Rutkowski, przyszedł na świat w Łodzi 18 grudnia 1983 roku. Jest polskim raperem i producentem muzycznym.


Biografia i życiorys Zeusa

Zeus był członkiem grupy muzycznej o nazwie Pierwszy Milion. Wraz z tym zespołem udało mu się nagrać dwie płyty, mianowicie „Pierwszy Mixtape” w roku 2006 oraz album wydany rok później, zatytułowany „Deep Cover Mixtape”. Rutkowski współpracował oprócz tego z wykonawcami takimi jak choćby Familia H.P., Ten Typ Mes, Miuosh, czy też O.S.T.R., Pesante, PMM, PHHR, Bisz, Projektanci, Małpa, Uśpione Miasto, Bezczel oraz Vademecum.

Solowy debiut Zeusa pod tytułem „Re-Mix-Tape – Volume 1” wyszedł w roku 2007. Natomiast 6 kwietnia 2008 roku ukazał się album solowy następny Rutkowskiego, zatytułowany wymownie „Muzyka ofensywna”. W maju tamtego roku, Zeus, wraz ze swym ziomkiem Wallesem – z formacji Uśpione Miasto – rozpoczął owocną współpracę z rozgłośnią internetową RadioStudyo, gdzie prowadzili cotygodniową audycję. W czerwcu tamtego samego roku Zeus zwyciężył w ogólnopolskim konkursie na demo roku, konkursie zorganizowanym przez magazyn w klimatach, czyli WuDoo. Główną nagrodą zostało wówczas nagranie albumu i jego wydanie. W sierpniu natomiast tamtego roku Zeus rozpoczął swą prace nad płytą solową. Wydawnictwo opatrzył tytułem „Co nie ma sobie równych”, ukazało się z kolei 14 listopada 2008 roku.

21 listopada 2009 roku wyszedł album Zeusa pt. „Album Zeusa”. Płyta została pomyślnie zarejestrowana i odpowiednio zmiksowana w łódzkim NC Studio. Później, a 9 kwietnia 2011 roku, ukazało się kolejne solowy wydawnictwo rapera pt. „Zeus, jak mogłeś?”. W ramach promocji powstał teledysk do utworu „Supełek z pętelką”, który to zrealizowała firma Dobrekino Studio.

Ciekawostki o Zeusie

  • Zeus zajął się muzyką już w roku 1998.
  • Gdy pracował w Anglii, bywał co półtora tygodnia w Polsce tylko po to, aby oddać koncerty i znów wrócić do pracy na Wyspach.
  • Dziś przyznaje, że był w sporym dołku wiele lat, również wówczas gdy powstawały jego całkiem popularne albumy, by mógł nastać wreszcie dzień jego przemiany, gdy zwyciężył nad własnym dołkiem, który określa na przykład terminem „egocentryzm”.
  • Po wielu życiowych klęskach czy też przeciwnościach, doszedł do wniosku i przekonania, że cierpienie jest, a przynajmniej bywa, świetnym nauczycielem.

Cytaty Zeusa

„Dziś tworzę to, co czuję, bez oglądania się na innych, a na pewno bez wychwalania siebie czyimkolwiek kosztem.”

„Tamto rozstanie mnie przeczołgało, nie mogłem się przez rok z tego otrząsnąć. Dzisiaj potrafię się dystansować. Wcześniej kiedy dochodziło do jakiejś kłótni, wydawało mi się, że trzeba walczyć za wszelką cenę. A teraz już wiem, że czasem trzeba po prostu coś przeczekać. Ból wydaje mi się dziś świetnym nauczycielem, do momentu, w którym nie zaczniesz się z nim utożsamiać i budować we własnych oczach obrazu “cierpiącego siebie”.”

„Bardzo długo miałem problem sam ze sobą, upijałem się, to wszystko wynikało właśnie z braku sensu.”

„Śmieszą mnie też sytuacje, w których słuchacze oczekują, bym robił muzykę taką, jakiej mogli posłuchać na poprzednich albumach. Nie tworzę wyłącznie dla fanów, wciąż działam pod wpływem inspiracji i jestem szczery w tym, co robię. Nie proponuję im wykalkulowanego produktu.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Zeus_(raper)
  • http://warszawa.naszemiasto.pl/magazyn/artykul/zeus-bol-jest-swietnym-nauczycielem,3717366,t,id.html
  • https://pl.wikiquote.org/wiki/Zeus

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Natalia Kiszczak PhotoVision. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 4 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły