Zayn Javadd „Zayn” Malik przyszedł na świat w Bradford 12 stycznia 1993 roku. Jest pochodzącym z Pakistanu brytyjskim wokalistą i autorem tekstów piosenek, który odniósł sukces zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i USA.


Biografia i życiorys Zayn’a Javadd „Zayn” Malik’a

Jego ojciec jest z pochodzenia Pakistańczykiem, a matka to Brytyjka.

Pierwsze występy odbył w szkolnych przedstawieniach. Później nadarzyła się okazja do wystartowania w programie, a nie był to program byle jaki, ponieważ nad produkcją konkursu pracowali najwybitniejsi.

W 2010 roku odbył zatem casting do brytyjskiej wersji programu The X Factor. Po raz pierwszy wystartował jako uczestnik solowy, odpadając dopiero daleko w finale, lecz później, za sprawą decyzji producentów i jury, Malik wrócił do programu, zostając natomiast członkiem boys bandu o nazwie One Direction, czyli formacji, która już na etapie debiutów zapowiadała się i została – hitem. W marcu 2015 zdecydował się jednak odejść z zespołu i podpisać solowy kontrakt z wytwórnią płytową RCA Records.

Jego pierwszy solowy album zatytułowany „Mind of Mine” z 2016, a także jego główny singiel z tej płyty, pt. „Pillowtalk”, sprawiły, że Malik stał się pierwszym brytyjskim wykonawcą solowym, który osiągnął szczyt jednocześnie obu list, bowiem forsując przy pomocy wytwórni swój debiutancki projekt w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii

Jest laureatem prestiżowych i najważniejszych nagród, tj. takich jak American Music Award, później Billboard Music Award czy też MTV Video Music Award.

Ciekawostki o Zayn’ie Javadd Malik’u

  • Na przesłuchaniach do The X Factor powiedział: „Jestem tu, aby zdobyć doświadczenie”, czym zaskarbił sobie sympatie jury.
  • Zespół z Malikiem o nazwie „One Direction”, był nie tylko tworem marketingowym, mimo że jego format obliczono na sukces po obu stronach oceanu. W komponowanie utworów zaangażowane były pomysły wszystkich członków grupy, odnajdujemy tam zatem inspiracje muzyczne wszystkich członków, łącznie, a może przede wszystkim, właśnie z Malikiem.
  • Czwarty album One Direction nosi nazwę „”Four i okazał się być ostatnim albumem grupy, nagranym z udziałem Malika. Do marca 2015 roku, zespół sprzedał zawrotną ilość 6.49 miliona albumów i równie imponujących 23.7 miliona singli w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Na całym świecie sprzedali natomiast ponad 50 milionów egzemplarzy albumów.4
  • Prasowe doniesienia na temat Malika i jego solowego projektu osiągały takie apogeum, iż milionowe rzesze czytelników niedrogich gazet śledziły na przykład dokonania paparazzich, wykonane niekiedy z ukrycia, gdy Malik pojawiał się w miejscach publicznych.

Cytaty Zayn’a Malik’a

„Niektóre dziewczyny lubią mówić jedną rzecz i mają na myśli inną. A ja będąc tym, kim jestem, jestem bardzo bezpośredni. Dla mnie wszystko jest czarno-białe. Nie lubię grać w gry umysłowe.”

„Jestem trochę złym chłopcem. Mam tatuaże i mam kłopoty. To część mojego wizerunku, więc jest fajnie.”

„Po prostu uwielbiam komiksy. Zawsze uwielbiałem komiksową sztukę i wydaje mi się, że to niesamowite.”

„Nie jestem osobą, która angażuje się w to, co ktoś mówi o mnie.”

Źródła

  • https://www.brainyquote.com/authors/zayn_malik
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Zayn_Malik
  • https://www.biography.com/people/zayn-malik-21265527

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikimedia.org. Autorem jest First Access Entertainment. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 5

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły