Victoria Beckham przyszła na świat w angielskim Hertfordshire, 17 kwietnia 1974 roku. Jest brytyjską piosenkarką, autorką tekstów, aktorką i tancerką, jak również później projektantką mody i perfum. Była członkinią słynnej grupy Spice Girls, figurując tam jak Posh Spice.


Biografia i życiorys Victorii Beckham

Victoria Caroline Beckham, czyli angielska bizneswoman, będąca projektantką mody była piosenkarka słynnej grupy Spice Girls. Pod koniec lat 90. Beckham zyskała sławę dzięki kobiecej tejże grupie popowej Spice Girls – wówczas w numerze brytyjskiego magazynu muzycznego Top of the Pops została nazwana Posh Spice. Po rozstaniu się z grupą Spice Girls podpisała kontrakty z Virgin Records i Telstar Records, mając cztery Top 10 singli w Wielkiej Brytanii. Jej pierwsze wydawnictwo „Out of Your Mind” osiągnęło drugie miejsce na brytyjskiej liście singli. Beckham brała udział w pięciu oficjalnych filmach dokumentalnych i reality show o niej, w tym Victoria’s Secrets, Being Victoria Beckham, The Real Beckhams, Victoria Beckham – Mila w swoich butach i Victoria Beckham: Jadąc do Ameryki. Od tego czasu wystąpiła w epizodzie Ugly Betty i była gościnnym sędzią w Project Runway, niemieckim Next Topmodel i American Idol. W ostatniej dekadzie Beckham stała się uznaną na całym świecie ikoną stylu i projektantką mody. Po głośnej współpracy z innymi markami, wprowadziła na rynek w 2008 roku swą tytułową markę i markę tańszą. Marka ta, czyli Victoria Beckham została uznana marką designerską roku w Wielkiej Brytanii w 2011 roku; w 2012 r. marka ta została oceniona jako swoista gwiazda w interesach biznesowych rodziny Beckham. Pisząc w Daily Telegraph w 2011 r., Belinda White zauważyła, że ​​przejście z WAG na projektanta mody było bardziej udane, niż przewidywała większość, mówiąc: „Zebrała znaczącą popularność, która podążyła za nią by wygrać ostatecznie wzięty pakiet mody, który teraz domaga się biletów na jej doroczny występ na New York Fashion Week. ”

Jest oprócz tego żoną Davida Beckhama i ma czworo dzieci. We wrześniu 2015 roku łączny majątek pary szacuje się na 508 milionów funtów.

Ciekawostki o Victorii Beckham

  • Starała się o rolę słynnej bohaterki Lary Croft, czyli angaż w filmie „Lara Croft: Tomb Raider”, lecz rola ta przypadła ostatecznie aktorce Angelinie Jolie.
  • Victoria otrzymała w 2003 roku tytuł najlepiej ubranej kobiety świata, a tytuł przyznawany przez hiszpański magazyn „Elle”.
  • Razem ze mężem Davidem, czyli słynnym piłkarzem i celebrytą, zostali uznani w roku 2000 przez magazyn „Heat” najlepiej ubraną parą.
  • Wystąpiła w zawrotnej ilości jedenastu kampanii reklamowych.
  • W 2017 roku Victoria Beckham została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego za wybitne zasługi w branży szeroko pojętej mody.
  • W 2001 roku Victoria Beckham wydała muzyczny album solowy pt. „Victoria Beckham”.

Cytaty Victorii Beckham

„Byłam bardzo zdenerwowana powrotem do Spice Girls, ponieważ nie chciałam przekazywać tej pogmatwanej wiadomości. Głównym powodem, dla którego zgodziłam się na uczestnictwo w trasie koncertowej, była chęć pokazania moim synom, że mamusia była kiedyś wielką gwiazdą pop.”

„Lady Victoria – to brzmi dobrze.”

„Myślałam o tym od dłuższego czasu. Nie istnieję już w branży muzycznej. Teraz należę do świata mody. Właśnie zbieram ekipę i to będzie mój główny projekt, gdy zakończę tournée.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest LGEPR. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 2.0. https://www.biography.com/people/victoria-beckham-485406
https://www.filmweb.pl/person/Victoria+Beckham-4274/trivia
https://pl.wikiquote.org/wiki/Victoria_Beckham

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły