Tiësto, a właściwie Tijs Michiel Verwest, przyszedł na świat w Bredzie, 17 stycznia 1969 roku. Jest holenderskim DJ-em oraz producentem muzycznym. Został dotąd wielokrotnie wyróżniony przez czasopismo DJ Magazine – tytułem DJ-a ścisłej czołówki światowej.


Biografia i życiorys Tiesto

Został nazwany „Greatest DJ of All Time” przez magazyn Mix w głosowaniu przeprowadzonym przez fanów. W 2013 roku został wybrany przez czytelników DJ Mag jako „najlepszy DJ ostatnich 20 lat”. Jest również uważany za „Ojca chrzestnego EDM” przez wiele źródeł opiniotwórczych.

W 1997 roku założył wytwórnię Black Hole Recordings z Arnym Binkiem, gdzie wydał serię płyt „Magik” i 'In Search of Sunrise”. Tiësto poznał producenta Dennisa Waakopa Reijersa w 1998 r .; od tamtej pory pracując razem całkiem intensywnie z efektami uznanymi przez branże.

W latach 1998-2000 Tiësto współpracował z Ferry Corstenem jako Gouryella. Jego remiks z 2000 roku „Silence” (orginalnie w wykonaniu Delerium), a z udziałem Sarah McLachlan ujawnił jego talent szerszej publiczności. W 2001 roku wydał swój pierwszy solowy album, czyli „In My Memory”, który dał światu kilka głównych hitów, które zapoczątkowały jego karierę na dobre. Został wybrany DJ-em formatu światowego przez DJ Magazine w dorocznym plebiscycie czytelników na Top 100 DJ-ów, wybierany kolejno przez trzy lata od 2002 do 2004.

Zaraz po wydaniu swojego drugiego albumu studyjnego „Just Be” artysta wystąpił na żywo podczas ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku w Atenach, jako pierwszy DJ, który grał na scenie podczas Olimpiady. W kwietniu 2007 roku Tiësto uruchomił swój program radiowy „Tiësto’s Club Life’ w Radio 538 w Holandii i wydał swój trzeci album studyjny pod tytułem „Elements of Life”. Album osiągnął pierwsze miejsce na belgijskiej liście albumów, a także na „Billboard Top Electronic Albums” w USA i otrzymał nominację do nagrody Grammy w 2008 roku. Tiësto następnie wydał swój czwarty album studyjny „Kaleidoscope” w październiku 2009 roku, by mogła ukazać się wreszcie „A Town Called Paradise” w czerwcu 2014 roku. Zdobył nagrodę Grammy dla najlepszego remiksowanego nagrania w kategorii „Non-Classical”, za zremiksowaną wersję przeboju Johna Legenda „All of Me” – był to 8 lutego 2015 roku, a miejscem premiery utworu gala wręczenia nagród Grammy w Los Angeles, otrzymując wtedy za to właśnie nagranie statuetkę w kategorii „Najlepsze zremiksowane nagranie – muzyka rozrywkowa”.

Ciekawostki o Tiesto

  • Jest pierwszym Dj’em, któremu dane było wystąpić na imprezie otwarcia Igrzysk Olimpijskich, co miało miejsce w Atenach, w 2004 roku.
  • W 2003 r. miało miejsce zdarzenie bez precedensu, ponieważ instrumentalna piosenka „Traffic” poszybowała na 1 miejsce holenderskiej listy przebojów – a to po raz pierwszy od 23 lat.
  • W maju 2006 roku holenderski artysta został oficjalnym, światowym ambasadorem w ramach działań fundacji „Dance4life” wspierajacej walkę z AIDS i HIV. To właśnie z tej okazji nagrał na poczet działań fundacji piosenkę „Dance4life” ( „Tańcz dla życia”).
  • Wydał dotąd sześć albumów długogrających.
  • Jest właścicielem popularnego dziś studia Black Hole Recordings, które dane mu było założyć razem z nie mniej popularnym Arnym Binkiem, w 1997 roku.
  • Posiada swoją podobiznę w formie figury w popularnym amsterdamskim Muzeum Madame Tussauds.
  • Po serii sukcesów nazwano go najlepszym dj-em wszech czasów.

Cytaty Tiesto

„Trance to bardzo emocjonalna i podnosząca na duchu forma muzyki tanecznej. W ten sposób przemawia do wielu ludzi, którzy mają tak silny związek z emocjami. Sprawia, że ludzie są szczęśliwi i gotowi do zabawy.”

„Odkąd byłem dzieckiem, zawsze czułem potrzebę dzielenia się muzyką, którą kocham, dzielenia się z jak największą liczbą ludzi, a DJing wydawał się idealnym miejscem na to.”

„Mówią, że uczenie się kochać siebie, jest pierwszym krokiem, który podejmujesz, kiedy chcesz być prawdziwy…”

„Lubię wyzwanie. Muszę czuć pasję do czegoś. Jeśli nie jestem pasjonatem, nie mogę tego znieść. To musi być prawdziwe. DJ’ing, touring, działalność charytatywna – cokolwiek.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Brandon Lim. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ti%C3%ABsto
https://en.wikipedia.org/wiki/Ti%C3%ABsto
https://www.filmweb.pl/person/Ti%C3%ABsto-444188/trivia
https://biografia24.pl/dj-tiesto/
https://www.azquotes.com/author/45178-Tiesto

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 3 / 5. Oddanych głosów: 2

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły