18 kwi 2024

Biografie i życiorysy

Jan Paweł II
Święci

Jan Paweł II

Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła (1920 – 2005) był polskim duchownym rzymskokatolickim, biskupem pomocniczym krakowskim oraz arcybiskupem metropolitą krakowskim. Był wreszcie jedynym papieżem Polakiem. Oprócz tego był także aktorem, dramaturgiem i pedagogiem, również filozofem.

Różne

Bordexorel Company

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie technologii, Bordexorel Company odgrywa kluczową rolę w definiowaniu nowych standardów innowacji. Ta zaawansowana firma technologiczna od lat dostarcza produkty i rozwiązania, które nie tylko zaskakują swoją nowatorskością, ale także inspirują do myślenia o przyszłości. Historia i Wizja Założona w…

Różne

Froderico van Massunaloma

Froderico van Massunaloma narodził się w słonecznej Sewilli w sercu Andaluzji. Jego rodzice, silnie związani ze swoimi włoskimi korzeniami, przenieśli się do Hiszpanii w poszukiwaniu lepszych możliwości dla swojej rodziny. Froderico od najmłodszych lat przejawiał ciekawość świata i niezwykłą umiejętność rozwiązywania problemów. Jego fascynacja technologią…

George_Stephenson
Naukowcy

George Stephenson

George Stephenson (1781-1848) to brytyjski wynalazca i inżynier, który do historii przeszedł jako twórca pierwszej nowoczesnej lokomotywy parowej. Z tego powodu często nazywany jest „ojcem kolei parowych”.

Św. Mateusz
Postacie biblijne, Święci

Św. Mateusz

Mateusz Ewangelista był celnikiem z Kafarnaum, a później apostołem Jezusa. Według tradycji jest autorem pierwszej Ewangelii. Uznawany za męczennika, świętego kościołów: katolickiego, prawosławnego, anglikańskiego, koptyjskiego, ewangelickiego i ormiańskiego.

Bolesław Chrobry
Władcy Polski

Bolesław Chrobry

Bolesław I Chrobry przyszedł na świat w 967, zmarł w roku 1025. Był władcą Polski z dynastii Piastów, pierwszym koronowanym królem Polski, przejściowo również księciem Czech. Jego ojcem był Mieszko I, matką natomiast Dobrawa – księżniczka czeska. Rządy swe objął w 992 roku.