Steve Jobs (1955-2011) był współzałożycielem Apple Computers. Pod przewodnictwem Jobsa firma została pionierem szeregu rewolucyjnych technologii, w tym iPhone’a i iPada.


Biografia Steve’ego Jobsa

Steven Paul Jobs był amerykańskim wynalazcą, projektantem i przedsiębiorcą, który był współzałożycielem, dyrektorem naczelnym i prezesem przedsiębiorstwa Apple Computer. Rewolucyjne produkty Apple, w tym iPod, iPhone i iPad, są obecnie postrzegane jako dyktujące ewolucyjne etapy nowoczesnej technologii.

Jobs urodził się 24 lutego 1955 r. W San Francisco w Kalifornii. Mieszkał ze swoją przybraną rodziną w Mountain View w Kalifornii, w obszarze, który później stał się znany jako Dolina Krzemowa.

Jako chłopiec Jobs i jego ojciec pracowali nad elektroniką w rodzinnym garażu. Paul pokazał swojemu synowi, jak rozbierać i rekonstruować elektronikę, zaszczepiając tym samym hobby, które dało młodemu Jobsowi pewność siebie, wytrwałość i sprawność w obchodzeniu się z urządzeniami mechanicznymi.

Jobs był mądry, bystry, ale miał pewien problem z życiowymi kierunkami, Przed założeniem Apple’a ze Stevem Wozniakiem w 1976 roku porzucił studia i eksperymentował z różnymi zajęciami. Jobs opuścił firmę w 1985 roku, otwierając Pixar Animation Studios, a następnie wrócił do Apple ponad dekadę później.

Steve Jobs zmarł w 2011 roku po długiej walce z rakiem trzustki.

Ciekawostki o Steve’e Jobsie

  • Marzeniem młodego Jobsa było zostać mnichem buddyjskim. W 1974 r. odbył podróż do Indii, która wywołała w nim trwające całe życie zainteresowanie buddyzmem, a które pozostało w nim już na zawsze.
  • Steve Jobs był pesktarianinem, ponieważ jego ulubionym pożywieniem były ryby. Lubił także marchewki i owoce i spędził trochę czasu jako frutarianin, co oznacza, że jadł tylko owoce, orzechy, nasiona, warzywa i zboża.
  • Wiele dyskutowano na temat tego, jak Steve Jobs postanowił nazwać firmę. Mówi się jednak, że będąc frutarianinem odwiedzał farmy organiczne, aby zbierać owoce. Podczas jednej z takich wizyt przyszło mu do głowy nazwać swoją firmę Apple.
  • Steve Jobs zdobył prawie 300 patentów. Szklane schody w sklepie Apple to jedna z takich opatentowanych atrakcji, która przyciąga przechodniów do sklepu.

Cytaty Steve’ego Jobsa

„Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na życie życiem kogoś innego.”

„Nie możesz połączyć kropek, patrząc w przyszłość; możesz połączyć je tylko patrząc wstecz. Musisz więc ufać, że kropki jakoś się połączą w przyszłości.”

„Nie pozwól, aby szum opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Matt Yohe. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.

https://www.biography.com/business-figure/steve-jobs
https://yourstory.com/2017/02/interesting-facts-steve-jobs
https://www.lifehack.org/articles/communication/15-steve-jobs-quotes-inspire-your-life.html


Artykuł powstał przy współpracy z firmą: Serwis Apple Warszawa

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły