Robbie Williams przyszedł an świat w angielskim Stoke-on-Trent, 13 lutego 1974 roku. Jest popularnym angielskim piosenkarzem, muzykiem, autorem tekstów piosenek, multiinstrumentalistą, który był członkiem grupy Take That.


Biografia i życiorys Robbiego Williamsa

Robbie Williams swą sławę zyskał jako członek popowej grupy Take That w latach od 1989 do 1995 roku, ale osiągnął jeszcze większy sukces komercyjny dzięki swojej solowej karierze, począwszy od 1997 roku. Williams wydał 7 singli UK numer 1 i wszystkie z wyjątkiem jednego z jego 11 albumów studyjnych osiągnęły status numeru jeden w Wielkiej Brytanii. Jest najlepiej sprzedającym się brytyjskim artystą solowym w Wielkiej Brytanii i najlepiej sprzedającym się nie latynoskim artystą w Ameryce Łacińskiej. Sześć jego albumów znalazło się wśród 100 najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii – cztery albumy w pierwszej 60 – a w 2006 roku wstąpił do Księgi Rekordów Guinnessa za sprzedaż 1,6 miliona biletów w ramach jego trasy Close Encounters – w ciągu jednego dnia.

Williams otrzymał rekordowe osiemnaście nagród Brit Awards – cztery razy zdobył nagrodę dla najlepszego brytyjskiego mężczyzny, a dwie nagrody za wybitny wkład w muzykę i jako brytyjska ikona 2017 za „trwały wpływ na brytyjską kulturę”, również otrzymał dwanaście niemieckich nagród ECHO Awards oraz trzy nagrody MTV European Music Awards . W 2004 roku został wprowadzony do brytyjskiego Music Hall of Fame po tym, jak został wybrany „Największym artystą lat 90.”. Według Brytyjskiego Przemysłu Fonograficznego (BPI), Williams otrzymał certyfikat 19,8 miliona sprzedanych albumów i 7,2 miliona singli w Wielkiej Brytanii, jako artysta solowy. Jest również jednym z najlepiej sprzedających się artystów muzycznych wszech czasów, sprzedając 75 milionów płyt na całym świecie. W 2014 r. został uhonorowany przez jego rodzinne miasto Stoke-on-Trent, został wówczas stworzony szlak jego imienia i ulice nazwane na jego cześć.

Po piętnastoletniej przerwie z grupą Take That, 15 lipca 2010 roku Williams ponownie zaczął współpracę z Take That, współtworząc i wykonując główne partie wokalne na albumie „Progress”, który stał się drugim najszybciej sprzedającym się albumem w historii brytyjskiej listy przebojów i albumem sprzedającym się rekordowo szybko. Kolejna trasa, na której znalazło się siedem piosenek z solowej kariery Williamsa, stała się największym koncertem w historii Wielkiej Brytanii, sprzedając 1,34 miliona biletów w mniej niż 24 godziny. Pod koniec 2011 roku frontman Take That’s, Gary Barlow, potwierdził, że Williams opuścił zespół po raz drugi, aby skupić się na swojej solowej karierze, chociaż odejście było przyjazne i Williams był mile widziany w przyszłości w Take That. Od tego czasu występował z Take That w trzech oddzielnych występach telewizyjnych i współpracował z Garym Barlowem przy wielu innych projektach – w tym w ramach musicalu West End The Band oraz w solowym zespole Williamsa, tworząc chociażby singiel „Candy”, który osiągnął # 1 w brytyjskich rankingach.

Po zakończeniu trasy The Heavy Entertainment Show Stadium pod koniec 2018 roku, Robbie Williams tymczasowo wycofał się ze światowych tras koncertowych, aby zapewnić swą obecność przy swoim trojgy dzieci, z którymi mieszka w Los Angeles.

Ciekawostki o Robbie’m Williamsie

  • Wystąpił w trzech następujących dużych kampaniach reklamowych – Pepsi (2000); w kampanii Zadia Zet (2005); aparatów cyfrowych Nikon (2010).
  • Wydał zawrotną ilość jedenastu swych albumów solowych.
  • Sześć albumów Robbiego Williamsa znalazło się wśród 100 najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii – cztery z nich w pierwszej 60 – a w 2006 roku znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa za sprzedaż 1,6 miliona biletów w ramach jego trasy zatytułowanej Close Encounters – a to w ciągu zaledwie jednego dnia.
  • Ten absolutnie nietuzinkowy artysta otrzymał w sumie rekordowych osiemnaście nagród Brit Awards.
  • Jestem ambasadorem Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.
  • W 2013 roku Robbie Williams wystąpił w teledysku Olly’ego Mursa do utworu zatytułowanego „Hand on my Heart”.

Cytaty Robbiego Williamsa

„Gdybym mógł zmienić coś w swoim wyglądzie, chciałbym mieć większego penisa.”

„Nie postradałem zmysłów”

„Nie chcesz znać prawdy.”

„Czasem mam ochotę płynąć będąc zatopionym we śnie”

„Czas jest najlepszym nauczycielem, ale niestety zabija wszystkich jego uczniów.”

„Zastanawiam się, czy myśleć o myśleniu …”

„Jestem urodzonym artystą estradowym, kiedy otwieram lodówkę i zapala się światło, wybucham piosenkami”.

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Drew de F Fawkes. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 2.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Robbie_Williams
https://en.wikipedia.org/wiki/Robbie_Williams
https://www.filmweb.pl/person/Robbie+Williams-125414/trivia
https://www.goodreads.com/author/quotes/3122.Robbie_Williams

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 2

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły