Rafał Zawierucha przyszedł na świat w Krakowie 12 października 1986 roku. Jest polskim aktorem teatralnym, telewizyjnym, jak i filmowym oraz radiowym.


Biografia i życiorys Rafała Zawieruchy

Przyszedł na świat w Krakowie, natomiast czas jego dorastania przypadł mu w Kielcach, gdzie spędzając większość wcześniejszej młodości mógł również chodzić i skończyć kieleckie III LO, by następnie udać się do Warszawy by zasilić szeregi braci studenckiej na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, również w terminie wymienione studia kończąc.

Rafał Zawierucha występował później w ślad za swym wykształceniem w teatrach warszawskich, takich jak Teatr Współczesny, Och-Teatr, IMKA i teatr Capitol, jak i okazały się być mu przychylne deski samego Teatru Telewizji. Zawierucha poprowadził także cykl telewizyjny „Polska filmowa” na kanale Canal+. Co się natomiast tyczy filmu sensu stricte, to Rafał Zawierucha potrafił oddać kreacje w takich obrazach jak choćby „Jack Strong”, „Wkręceni”, „Bogowie”, „Obywatel”, czy też wreszcie „Miasto 44”. Nie inaczej jest w jego przypadku z serialami, gdzie swe role potrafił znakomicie oddać w takich serialach jak „Siła wyższa” oraz „Przepis na życie”. I w ten to właśnie sposób sprawy toczyły się dla niego całkiem pomyślnie, by w 2012 roku za rolę w filmie Andrzeja Barańskiego „Księstwo” mógł Zawierucha otrzymać nominację do słynnej Złotej Kaczki dla aktora najlepszego. Aby przedstawić to lepiej, pokuśmy się jednak o diagnozę ręką profesjonalnej krytyki – tak oto na łamach magazynu „Film” Łukasz Maciejowski napisał o nim: „Ma w sobie jasność, wdzięk i entuzjazm wiecznego dziecka. Sympatia od pierwszego wejrzenia”.

W ten sposób kariera Rafała Zawieruchy potoczyła się znakomicie, o tym tez świadczy fakt, iż na kilka miesięcy wyruszył do Stanów Zjednoczonych, by spełniać w kolebce filmu swoje zawodowe marzenia. I udało się! Aktor mógł tam wcielić się w postać Romana Polańskiego w filmie w reżyserii samego Quentina Tarantino. Ponadto w kolejnych prasowych wywiadach Zawierucha zdradził coraz więcej na temat swojego życia prywatnego, jak i współpracy ze słynnym reżyserem.

Ciekawostki o Rafale Zawierusze

  • W sierpniu 2018 można się było dowiedzieć na portalu The Hollywood Reporter, bowiem tenże poinformował, że Rafał Zawierucha otrzymał angaż w filmie słynnego Quentina Tarantino pod tytułem „Once Upon a Time inn Hollywood, w którym to ma zagrać samego Romana Polańskiego.
  • W wywiadzie dla dla portalu Wirtualna Polska mama Rafała Zawieruchy uchyliła rąbka tajemnicy o młodzieńczych latach syna. Okazuje się, że miłości do sceny Zawierucha wcale nie odziedziczył po rodzicach. Osiemnaście lat temu pani Anna, czyli mama Rafała, wraz z mężem, podjęła decyzję o poprowadzeniu rodzinnego domu dziecka w Kielcach. „Nasze dzieci dorastały, było w planach, że już będę wychodzić z domu. Nie chcieliśmy, żeby stał pusty” – powiedziała pani Anna Zawierucha w rozmowie na temat syna i jego kariery.

Cytaty Rafała Zawieruchy

„Poznałem na planie Brada Pitta, Leonardo DiCaprio. Poza tym Samanthę Robinson, Rumer Willis czy Mayę Thurman. W tej produkcji grają wielcy, a przy nich plejada młodych aktorów. Mam ciarki, gdy myślę, że mogę należeć do tej grupy”.

„Dziś wstrząsnęła mną wspaniała wiadomość, bo oficjalnie potwierdzono w Polsce, że wystąpię u Quentina Tarantino. Jestem niewiarygodnie szczęśliwy i jest to dla mnie wielki honor i zaszczyt. Dowiedziałem się, że powstaje film „Once Upon a Time in Hollywood”, który na pewno wstrząśnie światem i pomyślałem, że trzeba iść po swoje marzenia. Do mojego agenta trafiło zapytanie o nagranie selftape. Wysłano mi z USA scenę do przygotowania. Nagrałem to, wysłałem i czekałem. I się doczekałem.”

Źródła

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Zawierucha
http://viva.pl/ludzie/newsy/kim-sa-rodzice-rafala-zawieruchy-rafal-zawierucha-kariera-mlodosc-rodzina-115824-r1/
https://www.polskieradio.pl/9/1364/Artykul/2183491,Rafal-Zawierucha-stalem-sie-czlonkiem-rodziny-Tarantino

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Sławek. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

Zobacz także

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 2

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły