Popek

Popek, czyli Paweł Ryszard Mikołajuw, urodził się 2 grudnia 1980 roku w Legnicy. Jest zawodnikiem MMA oraz muzykiem z pogranicza różnych gatunków pop i rap.


Krótki życiorys Popka

Paweł Mikołajuw urodził się 2 grudnia 1980 roku. Formalnego wykształcenia nie zdobył, natomiast nabył doświadczeń, niekiedy bardzo trudnych, które zaowocowały na przykład dobrą znajomością takich języków jak angielski czy niemiecki. Odbył wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności, później jednak miało być już tylko lepiej. W latach 2002 – 2011 nagrywał płyty w grupie hip – hopowej Firma, a ściślej pięć z nich: „Pierwszy nielegal”, „Z dedykacją dla ulicy”, „Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad”, „NieLegalne Rytmy. Kontynuacja” i „Nasza broń to nasza pasja” z roku 2011. Popek okazał się być człowiekiem całkiem utalentowanym, który pomimo oceanu wypitego alkoholu i wypalonej trawki, czy też kokainy, potrafił jak do tej pory tak nagrywać, aby sprostać wymogom gustów być może nie wybrednych, ale stawiających na szczerość. Bowiem chyba o nią tak naprawdę chodzi – Popek jest twórcą szczerym. Dał temu wyraz później w trakcie swojej solowej działalności oraz z Gangiem Albanii. Nagrał solową płytę „Monster” o świetnych parametrach rynkowych, również taka okazała się płyta „Monster II”. Nie brakowało też sukcesów i później, mimo że obecnie łączy swoją aktywność sportową w MMA z występami koncertowymi oraz nagrywaniem płyt. Wyznacznikiem jego kierunku muzycznego może być choćby płyta Gangu Albanii „Królowie życia”.

Biografia rozszerzona Popka

Szczyty popularności

W Polsce zdobył doświadczenie muzyczne z zespołem Firma, tam też współpraca z innymi muzykami odbyła się na przestrzeni przeszło dziesięciu lat (2002 – 2011). Nagrał w tym czasie pięć płyt zespołu Firma – w 2001 ukazała się płyta „Pierwszy nielegal”, rok później „Z dedykacją dla ulicy”, następna była płyta z 2008 roku pt. „Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad”, a rok po niej „NieLegalne Rytmy. Kontynuacja”. Wreszcie w 2011 wyszedł album z Popkiem „Nasza broń to nasza pasja”. Warto również przy tym zaznaczyć, iż Popek jako członek Firmy został współzałożycielem odzieżowej marki „JP”. By zrozumieć działalność Popka w Firmie, zwróćmy uwagę na słowa Marka Kremera, scenarzysty, reżysera i montażysty jednego z najpopularniejszych klipów Firmy zatytułowanego „Zasady”. O czym zatem śpiewa Popek?
– To historia chłopaka, który pod wpływem gry GTA zaczął robić to samo, po prostu szybko chciał zarobić pieniądze tak jak to się robi w grze, czyli zszedł na złą drogę przestępczą i chce w ten sposób rozwiązywać swoje życie i swoje problemy, próbuje zarobić szybkie pieniądze, jednak mu się nie powodzi – wyjaśnia reżyser klipu. – Po dwóch udanych skokach (bohater piosenki) wykonuje trzeci, w którym ginie. I to może być w sumie taka mała przestroga, że życie to nie gra, i jeśli będziesz postępował w życiu tak jak w grze to możesz zginąć jeszcze tego samego dnia.

Kariera solowa

Zdobyte w Firmie, wieloletnie doświadczenie, zaowocowało u Popka wyraźnym wzrostem jego pewności siebie. W ten sposób mógł pewnie powalczyć o więcej siebie w muzycznych projektach. Postawił zatem na karierę solową. Jej korzenie sięgają już 2007 roku. Tymczasem jedna z płyt solowych Popka o wymownym tytule „Monster” ukazała się już w 2013 roku. Pomocny był przy tym nakład produkcyjny angielskiego wydawnictwa WagWan Production oraz Prosto. Płyta zdobyła w Polsce złoto, również w Czechach i na Słowacji. Nie był to bynajmniej koniec, ponieważ porównywalny sukces przyniosła też płyta solowa „Monster 2”, która ujrzała światło dzienne rok po jego wspomnianym pierwszym hicie. Tego samego roku 2014 Popek wraz z producentem Matheo nagrał piosenkę będącą remixem „Dirty Diana” autorstwa Michaela Jacksona. Mowa o tym dlatego, że klip znacznie podwyższył słupki jego popularności, a ściślej – klip do piosenki stał się hitem serwisu YouTube, mianowicie osiągnął w ciągu zaledwie dwóch tygodni półtora miliona wyświetleń. Wreszcie nadszedł pamiętny dla Popka rok 2015, a to dlatego, że właśnie wtedy powstał Gang Albanii, w składzie: Popek, Robert M i raper Borixon. Na pytanie o co chodzi z tą Albanią, Popek wyjaśniał:
– Albania to jest taki żarcik, nie wiem, wyleciało to z mojej głowy. Ludzie zaczęli mnie się pytać czy ja mam wujka w Albanii albo jakąś rodzine…To jest taki zwykły farmazon, kupa śmiechu z tego wyszła i do tej pory się z tego śmieje. I to już chyba tak zostanie, że zostane królem Albanii. Jak się pytają mnie skąd nadaje, to odpowiadam po prostu – z Albanii.

Ukazał się zatem album Gangu Albanii pt. „Królowie życia”. Album ten zadebiutował na liście przebojów OLiS na samym pierwszym miejscu. Wydawnictwo okazało się być wkrótce płytą diamentową. Muzycy pewnie słusznie postanowili kuć żelazo póki jeszcze gorące, więc w 2016 roku ukazała się płyta „Ciężki gnój” zdobywając na liście OLiS również bardzo dobrą pozycje nr 2, oraz, co chyba najważniejsze, podwójną platynę. Do sukcesów grypy i samego Popka można swobodnie zaliczyć też trzecią produkcję zatytułowaną „Król Albanii”, ponowna platyna i nr 1 na liście OLiS.

Zawodnik MMA

Trzeba wspomnieć, że Paweł Mikołajuw wygląda sensacyjnie, pokryty jest bowiem od stóp do głów tatuażami. Nie to jednak szokuje, w końcu ilość wytatułowanych jest proporcjonalna dziś do szybko mijającgo czasu, natomiast Popek przeszedł również zabieg skaryfikacji twarzy, ale clue sprawy to jego wytatuowane oczy, czym może budzić podziw wśród odważnych. Jest też osobą mocno zbudowaną, stosunkowo muskularną. Pośrednio przyznał się niegdyś do zażywania sterydów. To odnośnie MMA, ale o tym za moment, ponieważ newsem nr 1 był dość niedawno fakt poszukiwania Popka przez organy ścigania, i sprawa okazała się bardzo poważna – oto wydano za nim międzynarodowy list gończy, co wymogło na nim emigrację w szybkim tempie do Wielkiej Brytanii. Ponadto z perspektywy odbytych walk znacznie lepiej idzie mu działalność artystyczna. Tymczasem rok 2016 był mu całkiem przychylny. Wówczas to prokuratura uchyliła wspomniany list gończy i Paweł Popek Mikołajuw mógł powrócić do kraju nie narażając się na instytucje tymczasowego aresztowania. Dzięki temu mógł stoczyć walkę w formule MMA z samym Mariuszem Pudzianowskim, następnie wygrał poprzez „odklepanie” z Hardcorowym Koksem, czyli Robertem Burneiką. Niestety następny jego rywal, Tomaszem Oświeciński, okazał się siliejszy kondycyjnie i wygrał piątą konfrontacje Popka w ringu. Wszystko jednak wskazuje na to, że Popek nie odpuści i wciąż będzie próbował swych sił w klatce, z efektami takimi jak w studio i na scenie, a ma się czym pochwalić, ponieważ odbył koncert jako support chociażby przed samym Prodigy.

Ciekawostki o Popku

  • Popek wziął udział w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie okazał się być dobrym tancerzem.
  • Aby wytatuować sobie oczy zamówił usługę u jednego ze specjalistów, który przyjechał w tym celu do Anglii aż z Australii.
  • Odbył wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności.
  • W wieku 14 lat uciekł z domu.
  • Jest najpopularniejszą postacią w historii polskiej odsłony serwisu YouTube.
  • Opanowanie podstawowych akordów gitarowych zajęło mu trzy dni.
  • Nie ukrywa swojej niechęci do wyznawców islamu, lecz jest to stosunek zabarwiony humorystycznie.
  • Popek ma złote zęby, w które zainwestował „nie jedno auto”.

Cytaty Popka

„Ja rosnę w oczach przez cały czas”

„Miałem pojebanego menedżera, powiem w ten sposób” – wyjaśnił Popek w programie Kuby Wojewódzkiego, odpowiadając na stwierdzenie prowadzącego, iż nie pojawił się u niego wcześniej ze względu na wygórowaną gaże. „Na dzień dzisiejszy mój menadżer jest normalny” dopowiedział Popek.

„Do odważnych świat należy – rampampampam!”

Źródła

  • Zdjęcie
    • mic7
  • Treść
    • https://pl.wikipedia.org/wiki/Popek_(raper)
    • https://www.last.fm/pl/music/Popek/+wiki
    • https://biografia24.pl/popek/

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły