Piotrek_Rogucki

Piotr Rogucki to artysta urodzony w Łodzi 5 maja 1978 roku. Jako członek zespołu Coma udziela się wokalnie i pisze teksty piosenek. Ma też na swym koncie występy aktorskie.


Krótki życiorys Piotra Roguckiego

Piotr Rogucki na początku śpiewał utwory swojego autorstwa na organizowanych przeglądach i festiwalach. W ten sposób mógł zwyciężyć w roku 2000 „Oranżerię” następnie „Wrzosowisko”, by w końcu w 2002 roku wystąpić z dobrym efektem w „Piostury” oraz w „Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie” w roku 2003.

Oprócz tego, W 2001 roku Rogucki zajął II miejsce na mającym miejsce 37. Studenckim Festiwalu Piosenki, jaki to odbywa się regularnie w Krakowie. Tymczasem w 2004 roku, już jako wokalista grupy Coma, Rogucki mógł otrzymać Grand Prix, a także prestiżową nagrodę im. Agnieszki Osieckiej oraz wyróżnienie w ramach wrocławskiego 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej – to ostatnie za sprawą jego interpretacji utworu Toma Waitsa pt. „Underground”, co wsparło wówczas jeszcze jego wykonanie piosenki własnego autorstwa Roguckiego, a zatytułowanej „100 tysięcy jednakowych miast”.

Piotr Rogucki jako laureat nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego w 2007 roku wraz ze swym zespołem Coma stanął na wysokości zadania i zdobył nagrodę „Złotego Bączka”, czyli tą wręczana za występ w popularnym Przystanku Woodstock. Uczestniczył, co ważne, w nagraniach całości materiału, jaki ukazał się w ramach działalności grupy Coma.

Piotr Rogucki to również aktor występujący oprócz tego w stołecznym Teatrze Rozmaitości. Zagrał w spektaklach takich jak zatytułowany „Giovanni”, czy też „Zaryzykuj Wszystko”,wreszcie „2007:Macbeth”.

W 2013 roku Piotr Rogucki mógł dzięki swej intensywnej aktywności artystycznej pojawić się gościnnie w piosence „Zaufanie”, która to znalazła się na longplay’u pt. „Nie myśl o mnie źle”, rapera Mam Na Imię Aleksander. Rok później Rogucki zagościł również w nagraniu płyty zespołu Within Temptation, a zatytułowanej „Hydra” – Rogucki zaśpiewał tam w numerze pt. „Whole World is Watching”. Jego wokalizy można też usłyszeć na drugim z kolei albumie polskiej artystki, jaką jest Marcelina – a to w jej utworze pt. „Karmelove”, który wszedł w skład jej albumu „Wschody/Zachody”.

W latach 2014-2015 Piotr Rogucki zasiadał w loży jurorskiej programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”, emitowanego przez Polsat, zastępując z sukcesami piosenkarza jakim jest Wojciech Łozowski. Był tam Rogucki obecny przez okrągłe cztery edycje.

Na gali poprowadzonej przez rozgłośnie Antyradio, czyli tej pt. „Płyta Rocku 2014”, Piotrowi Roguckiemu przyznano nagrodę w jednej z kategorii, mianowicie „Polski Wokalista Rocku”.

Ciekawostki o Piotrze Roguckim

  • Wystąpił w reklamach chipsów Lays, kampanii „Weź mnie w obroty”, oraz piwa Żywiec – w spocie promującym trasę „Męskie Granie”.
  • Wydał trzy solowe płyty: „Loki – Wizja dźwięku”; „95-2003”; oraz „J. P. Śliwa”.
  • W 2014 roku wystąpił w produkcji wideo zespołu Frontside, pod tytułem „Ewolucja albo śmierć”.
  • Piotr Rogucki zdobył nagrodę „Złotego Bączka”, czyli tą nagrodę, która wręczana jest za występ w popularnym Przystanku Woodstock.
  • Jego zespół Coma na początku swej kariery grał supporty m.in. przed takimi gigantami rocka jak polski Behemoth.

Cytaty Piotra Roguckiego

„Jest więcej rzeczy, które nas łączą, od tych, które nas dzielą.”

„Spodziewam się, że to właśnie masowe spotkania ludzi w sytuacjach walki o wspólną sprawę, wyrażania wspólnego zdania, będą tym, co zostanie nam w genach. Jesteśmy wspólnotą – są cele, które nas łączą, a nie tylko sprawy, które nas dzielą. Wiem, że jest wielu ludzi, którzy bardzo mocno pracują, żeby jeszcze bardziej nas podzielić. Ale po ostatnich wydarzeniach związanych z marszem kobiet coraz bardziej jestem zdania, że jest szansa, że jeszcze może być dobrze. Być może to jest euforia chwilowa, ale na pewno coś się wydarzyło i to tak łatwo nie zniknie.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikimedia.org. Autorem jest Ja Fryta. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

  • http://muzyka.dziennik.pl/news/artykuly/533033,piotr-rogucki-coma-wywiad.html
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Rogucki
  • https://www.filmweb.pl/person/Piotr+Rogucki-423089
  • http://www.piotrrogucki.com/news/
  • http://muzyka.wp.pl/aid,612234,title,Piotr-Rogucki,artysta_biografia.html?ticaid=11c1e0&_ticrsn=3

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły