Paweł Domagała przyszedł na świat we Wrocławiu 19 stycznia 1984 roku. Jest polskim aktorem, piosenkarzem, muzykiem i kabareciarzem.


Biografia Pawła Domagały

Paweł Domagała to absolwent radomskiego VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, które to ukończył egzaminem maturalnym w roku 2003. Następnie udał się na warszawską Akademie Teatralną, którą udało mu się ukończyć wraz z rokiem 2007.

Jeśli mowa o karierze Pawła Domagały, to podejmował on owocne współprace z wieloma teatrami m.in. wśród których znalazł się Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, czy też Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka (połączone obecnie w jeden warszawski Teatr Dramatyczny), ja również Teatr Montownia, Teatr Polonia, czy choćby słynny radomski Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego – tam to właśnie Paweł Domagała debiutował (jako Ignaś w ramach spektaklu zatytułowanego „Trans-Atlantyk” pod reżyserią Krzysztofa Galosa. Od czerwca 2016 natomiast Domagała związany jest ściślej z warszawskim Teatrem Kwadrat. Warto tu też dodać, że artysta jako członek Kabaretu na Koniec Świata również wykazał się artystycznie jako aktor bynajmniej nie z przypadku.

Z kolei w roku 2009, wraz z takimi jak Igor Przebindowski, Wojciech Król czy Fryderyk Młynarski, Paweł Domagała został współzałożycielem zespołu muzycznego Ginger, w ramach to którego już w kwietniu 2016 mógł wydać swój pierwszy solowy singiel zatytułowany „Jestem tego wart”, do którego zrealizował również teledysk. Utwór znalazł się również na jego debiutanckim albumie studyjnym, wydanym 18 listopada 2016, a zatytułowanym “Opowiem Ci o mnie”.

16 czerwca 2018 Domagała wydał z kolei swój singel „Weź nie pytaj”, zwiastujący jego już drugi album studyjny, a pod tytułem wiele mówiącym, bo “1984”. Piosenka ta została ogólnokrajowym przebojem, a zrealizowany do niej klip odtworzono ponad 70 mln razy w serwisie YouTube. W listopadzie wydał z kolei swój singel „Wystarczę ja”.

Warto przy tym dodać, iż żoną Pawła Domagały jest aktorka Zuzanna Grabowska, czyli córka jakże popularnego aktora Andrzeja Grabowskiego. Para ma z tego związku dwie córki.

Ciekawostki o Pawle Domagale

Pod koniec zeszłego roku media obiegła wiadomość całkiem elektryzująca, ponieważ oto dowiedzieliśmy się, iż to już ponad 54 mln odsłon w YouTube ma przebój „Weź nie pytaj” znanego z głównej roli w produkcji filmowej „Gotowi na wszystko. Exterminator” aktora i wokalisty Pawła Domagały. Do sieci bowiem wówczas właśnie trafił angielski cover tego nagrania.

16 listopada 2018, ukazała się druga płyta Pawła Domagały zatytułowana „1984″ (to rok urodzin wokalisty, ale nie tylko, bowiem jest to tez tytuł słynnej książki Georga Orwella, która opowiada o powszechnej inwigilacji społeczeństwa przez służby wyspecjalizowane właśnie do takich celów).

Autorem najpopularniejszych nagrań Domagały jest sam Paweł Domagała, któremu przy tworzeniu muzyki pomagał, tu uwaga – basista Łukasz Borowiecki, odpowiedzialny również za produkcję materiału i jego miks.

Wystąpił w kampanii w roku 2013 r. – mianowicie w spocie do kampanii społecznej Instytutu Transportu Samochodowego pt. “Rozmowa”, która dotyczyła bezpiecznego przewożenia dzieci.

Cytaty Pawła Domagały

“Wybitny aktor Paul Newman miał taką zasadę, że w każdym wywiadzie mocno ubarwiał życiorys. To według mnie jest bardzo dobre podejście. Kiedy dziennikarze drążą temat, o którym nie chcę mówić, też opowiadam im różne bzdury. Ale za to do pytań dotyczących zawodu mam dużo cierpliwości.”

“Teraz mój zespół to po prostu ja, Paweł Domagała, choć baza muzyków pozostała taka sama. Wcześniej nie chciałem łączyć zawodu aktora z muzykiem. Ale potem doszedłem do wniosku, że takie ukrywanie się nie ma sensu. Występuję i nagrywam pod swoim nazwiskiem. Przygotowujemy płytę, która powinna ukazać się w październiku. Chcemy zrobić wszystko po swojemu. Ominąć wielkie wytwórnie, zrealizować ją sami i sprzedawać przez internet. Wszystko po to, żebym mógł wziąć stuprocentową odpowiedzialność za coś, co zrobię, no i oczywiście, żeby cena płyty nie była absurdalnie wysoka.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Paweł Matyka. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 4.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Domaga%C5%82a
https://www.filmweb.pl/person/Pawe%C5%82+Domaga%C5%82a-411164/trivia
https://expressilustrowany.pl/pawel-domagala-aktor-i-autor-przeboju-wez-nie-pytaj-zostal-muzycznym-milionerem/ar/13616116
https://facet.onet.pl/warto-wiedziec/pawel-domagala-nie-uderzyla-mi-woda-sodowa-do-glowy/rv39jvs

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 1 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły