Olga Jankowska, czyli osoba która gra rolę Klary Śliwińskiej-Pyrki w filmie „Barwy szczęścia”. Przyszła na świat w Wołominie 12 września 1992 roku. Jest polską aktorką telewizyjną i piosenkarką. Już w podstawówce wiedziała czego chce, wiedziała bowiem, że aktorstwo jest dla niej. Debiutowała w wieku 14 lat grając rolę w filmie „Jasne błękitne okna”, czyli filmie w reżyserii samego Bogusława Lindy. W ślad za tym obsadziła rolę w słynnym telewizyjnym serialu.


Biografia i życiorys Olgi Jankowskiej

Nie o filmie jednak marzyła od samego początku, bo na samym życiowym starcie marzyła raczej o karierze piosenkarki. W wywiadzie dla jednej z gazet zdradziła, że muzyka była dla niej w jej wczesnych latach niczym powietrze, wszystkie dźwięki, które do niej docierały, były z radością nucone przez małą Olgę. Później nadarzyła się okazja i Olga Jankowska wystartowała w 3. edycji programu „The Voice of Poland”. Mimo, że odpadła wówczas tuż przed finałem, to zdołała zainteresować wytwórnie płytową. Lecz Olga wyjawiła też, że na kontrakt wówczas nie była gotowa, oraz, że dopiero dziś jest względnie gotowa do wydania swego przygotowanego już materiału. W wywiadzie była w stanie powiedzieć, że to śpiewanie wyprzedza aktorstwo – nie na odwrót.

Olga Jankowska wzięła do tej pory udział w kilku telewizyjnych produkcjach serialowych takich jak choćby „Komisarz Alex” oraz „Samo życie”. Olga Jankowska poza tym jest ambasadorką akcji społecznej „Jestem kobietą sukcesu”.

Ciekawostki o Oldze Jankowskiej

 • Już w wieku swych 14 lat debiutowała w filmie Bogusława Lindy „Jasne Błękitne okna”.
 • Mimo kariery aktorskiej, to śpiewanie zajmuje w jej sercu miejsce nr 1.
 • W programie „The voice of Poland” Olga Jankowska wystartowała z sukcesami, ponieważ dotarła do półfinału.
 • Olga Jankowska jest ambasadorką akcji społecznej „Jestem kobietą sukcesu”.
 • W latach swej najwcześniejszej młodości nie potrafiła oderwać się od słuchania muzyki, o czym wspomniała w pierwszym rzędzie w wywiadzie prasowym na jej temat.

Cytaty Olgi Jankowskiej

„…(w dzieciństwie) Nie mogłam się uwolnić od otaczających mnie dźwięków. Miałam bardzo wyczulony słuch i pamięć muzyczną, co pozwalało mi niemal po jednym odsłuchaniu zapamiętywać utwór.”

„Nie wierzyłam w siebie i swoje możliwości. Marzyłam, żeby śpiewać, ale nie miałam odwagi wyjść z tym do ludzi.”

„Aktorstwo i śpiewanie są dla mnie niezwykle ważne. To dwie moje największe pasje i w obu chciałabym się rozwijać, ale muzyka zawsze będzie w moim sercu na pierwszym miejscu.”

Źródła

 • Zdjęcie
  • Bartłomiej Ramza
 • Treść
  • https://swiatseriali.interia.pl/newsy/seriale/barwy-szczescia-372/news-barwy-szczescia-olga-jankowska-rzuci-aktorstwo-i-zostanie-pi,nId,2346954
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Olga_Jankowska
  • https://www.filmweb.pl/person/Olga+Jankowska-624057

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły