Onika Tanya Maraj przyszła na świat w Trynidadzie i Tobago, 8 grudnia 1982 roku. Znana jest także jako Nicki Minaj. Jest amerykańską raperką, wokalistką, autorką tekstów do piosenek, modelką i aktorką.


Biografia i życiorys Nicki Minaj

Urodziła się w Saint James, natomiast wychowywała się w dzielnicy Nowego Jorku – Queens. W zakresie jej kariery decydujące były lata 2007 i 2009, kiedy to ukazały się jej mixtape’y, w ślad za którymi pojawił się następnie kontrakt ze znaną wytwórnią Young Money Entertainment (2009).

Przez pierwsze 5 lat swego życia dorastała pod okiem babki na Trynidadzie, później przeniosła się i dorastała u rodziców w nowojorskim Queensie. Jej nazwisko Minaj to hinduistyczny termin, który pochodząc od słowa „maharaj” oznacza „wielki król”.

Jej ojcem muzycznym został w roku 2009 sam Lil Wayne, a to z racji tego, że artystka znalazła się pod skrzydłami jego Young Money Entertainment. Powstał wówczas jej popularny singel zatytułowany „BedROck”, nagrany przez Minaj wspartą inicjatywą Lloyda, singiel ważny, bowiem który zajął świetne miejsce drugie notowania Billboard Hot 100. Był to moment przełomowy – mogła w ten sposób nagrać później wiele duetów z amerykańskimi popularnymi artystami tej branży, wśród których dość wymienić takich jak Robin Thicke, Ariana Grande, Kate Perry, Ludacris, Usher, Mariah Carey, czy też Christina Aguilera.

W kwietniu 2010 natomiast pojawił się pierwszy singel Minaj, zatytułowany „Massive Attack”, nagrany ze znanym Seanem Garrettem. Na początku czerwca 2010 premierę miał następnie drugi singiel artystki, pt. „Your Love”. Wreszcie nadszedł listopad 2010 roku, kiedy to ukazał się debiutancki jej album pod tytułem „Pink Friday”.
W 2014 roku nadeszła premiera komedii romantycznej z udziałem raperki pt. „Inna kobieta”. Wyszedł potem album trzeci artystki, „The Pinkprint”, ruszając w trase koncertową podjęła się promocji tego albumu. Z kolei płyta czwarta, która pojawiła się 2 lata później, została wypromowana takimi jej utworami jak „Changed It”, „No Frauds” oraz „Regret In Your Tears”.

Ciekawostki o Nicki Minaj

  • Minaj jest jedyną taką żeńską raperką, która znajduje się na sławnej liście Hip Hop Cash Kings, prowadzonej przez popularny magazyn „Forbes”. Zadebiutowała na tej liście w 2011 roku, zarabiając przez pół roku sześć i pół miliona dolarów. Na pozycje ósmą tego rankingu awansowała w 2012 roku z kontem opiewającym na 15,5 mln dolarów. Natomiast w 2013 usytuowała się na pozycji czwartej z jej 29 mln dolarami. W 2014 roku uplasowała się już czwarty raz, zarabiając przez rok 14 mln dolarów.
  • W 2010 roku, raperka została pierwszą solową artystką żeńską mającą siedem singli równocześnie notowanych na popularnej liście Billboard Hot 100.
  • Nicki Minaj zadebiutowała w charakterze aktorki w roku, podkładając głos Steffie w znanym filmie pt. „Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów”.
  • Minaj to pierwsza artystka dodana do listy „MTV’s Annual Hottest MC List”. Wg gazety „New York Times” Minaj jest „najbardziej wpływową raperką na świecie”.

Cytaty Nicki Minaj

„To smutne, że kobiety nie są wystarczająco doceniane. Nie tylko w muzyce, także w Hollywood. Cały czas natykam się na wypowiedzi kobiet, które żalą się, że zarabiają mniej od mężczyzn. Musimy o tym rozmawiać. Musimy postawić na swoim.”

„Leżeć w łóżku i oglądać telewizję, czasami właśnie to najbardziej lubię robić. Bywało tak, że w trasie byłam niesamowicie zmęczona i marzyłam tylko o tym, żeby położyć się do własnego łóżka.”

„Cieszę się, że moi fani wiedzą, że kiedyś miałam normalną pracę i musiałam sama na wszystko zarobić. (…) Cieszę się, bo wiem, że to im daje nadzieję. Daje nadzieję każdemu dziecku, każdej osobie z nieuprzywilejowanego środowiska. Daje im wiarę, że można wypłynąć na powierzchnią nie uciekając się do nielegalnych środków. Uwielbiam inspirować ludzi, uświadamiać im, że nie muszą się na nic godzić, że powinni gonić za marzeniami.”

„Bycie silną kobietą albo posiadanie wpływów nie musi koniecznie oznaczać, że nie możesz okazać wrażliwości albo się rozpłakać. Oznacza tylko tyle, że czujesz się ze sobą tak swobodnie, że możesz być kimkolwiek zechcesz.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Nicki_Minaj
  • https://www.biography.com/people/nicki-minaj-579574
  • https://www.brainyquote.com/authors/nicki_minaj

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikimedia.org. Autorem jest Eva Rinaldi. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 3.5 / 5. Oddanych głosów: 2

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły