Nick Vujicic

Nick Vujicic, a właściwie Nicholas James Vujicic, przyszedł na świat w Melbourne, 4 grudnia 1982 roku. Jest australijskim ewangelizatorem i mówcą motywacyjnym pochodzenia serbskiego, człowiekiem, który urodził się z rzadką chorobą zwaną zespołem tetra-amelia.


Biografia Nick’a Vujicic’a

Nick Vujicic cierpi na całkowity wrodzony brak kończyn. Prowadzi on na całym świecie wykłady dotyczące niepełnosprawności, również wykłady motywacyjne i takie, które opierają się również na wierze w Boga.

Jest najstarszym dzieckiem pastora i pielęgniarki. Rodzice jego przeżyli szok, gdy okazało się, że dziecko nie ma ani rąk, ani nóg, jedyną kończyną w szczątkowej formie jest zdeformowana stopa z dwoma palcami.

W szkole przeżył swą gehennę, ponieważ był poniżany przez rówieśników, przez co cierpiał na depresję, miał też myśli samobójcze. W związku z tym w wieku 8 lat Vujicic próbował popełnić samobójstwo przez utopienie.

Później natomiast zrozumiał, że może wspaniale inspirować innych, dając ludziom wiarę i nadzieję. Postanowił w ten sposób pokonać swoją chorobę. Nauczył się samodzielnie podejmować i wykonywać codzienne czynności: na przykład pisać używając dwóch palców u jedynej stopy, korzystać z komputera, a nawet czesać się i podejmować wszystkie inne zabiegi higieniczno-sanitarne, takie mianowicie jak golenie, mycie zębów, odbieranie telefonu, picie wodę ze szklanki, a nawet zaczął jeździć na deskorolce czy też kopać piłki tenisowe, więc również zaczął z czasem grać w golfa, surfować czy grać na perkusji.

W ten sposób, wieku około siedemnastu lat. Nick został przewodniczącym swej szkoły, pomagając przy tym organizacjom charytatywnym – brał udział również w kampaniach na tematy niepełnosprawności. Wreszcie mógł, zatem założył własną organizację o charakterze non-profit, nazwaną „Life Without Limbs” (Życie Bez Kończyn), tym samym przemawiał w grupie modlitewnej. W 2005 roku został z kolei nominowany do prestiżowej nagrody „Młody Australijczyk Roku”.

Ciekawostki o Nick’u Vujicic’u

  • Jego to autorstwa jest zdanie: “Nie koncentrujcie się w życiu na ograniczeniach, lecz na możliwościach.”
  • Został oddany przez rodziców do klasy szkolnej dzieci zdrowych, mimo, iż była możliwość by uczęszczał do klasy specjalnej. W ten sposób nauczył się poruszania wśród zdrowych – walki o swoje oraz wielu innych aspektów adaptacyjnych.
  • Gdy urodził się, wszyscy przeżyli szok. Dziecko zabrano, zanim matka zdążyła na nie spojrzeć. Ojciec zemdlał, pielęgniarki płakały.
  • Początkowo nie mógł uczęszczać do zwykłej szkoły, ponieważ stanowe prawo stanu uskuteczniało zakaz podejmowania takich wyzwań przez niepełnosprawnych fizycznie. Jednak gdy tylko prawo się zmieniło, Vujicic był jednym z pierwszych niepełnosprawnych uczniów podejmujących edukacje szkolną razem z pełnosprawnymi.
  • Studiował na Griffith University – księgowość i planowanie finansów.
  • 12 lutego 2012 ożenił się z pełnosprawną Japonką Kanae Miyaharą. 13 lutego 2013 małżeństwu urodził się syn – Kiyoshi James Vujicic. Nie był to wyjątek, bowiem później przyszedł jeszcze na świat ich drugi syn – Dejan Levi Vujicic, a następnie bliźniaczki: Olivię i Ellie.

Cytaty Nick’a Vujicic’a

“Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.”

“Jeśli nie czujesz się godny by wyrosły Ci skrzydła, nigdy nie oderwiesz się od ziemi.”

“Czasami jesteśmy już o włos od osiągnięcia wymarzonego celu, jednak w ostatniej chwili coś się nie udaje. To jednak nie powód, by się poddać. O porażce można mówić dopiero wtedy, gdy rezygnujemy z podjęcia kolejnej próby.”

“Jeśli sam nie doświadczasz cudu, bądź cudem dla innych!”

“Jak zdefiniować nadzieję? To stan, w którym rodzą się marzenia.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu wikimedia.org. Autorem jest HectorDupont. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 4.0.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nick_Vujicic
https://www.focus.pl/artykul/nick-vujicic-facet-ktory-oducza-narzekania
http://lubimyczytac.pl/cytaty/71629/autor/nick-vujicic Prawa autorskie do zdjęcia

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 3

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły