Miley Cyrus, a właściwie Destiny Hope Cyrus, przyszła na świat 23 listopada 1992 roku. Jest amerykańską aktorką, piosenkarką, autorką piosenek.


Biografia i życiorys Miley Cyrus

Była odtwórczynią głównej roli serialu „Hannah Montana”, który emitowany był w latach 2006-2011 na antenie Disney Channel. Cyrus była również tą, która stworzyła muzykę do ścieżki dźwiękowej sitcomu „Hannah Montana” z roku 2006, oraz „Hannah Montana 2/Meet Miley Cyrus” roku 2007, następnie w 2009 „Hannah Montana 3” jak również „Hannah Montana Forever”, co wydane zostało przez Walt Disney Records. W 2009 roku mogła dzięki temu podpisać kontrakt z wytwórnią Hollywood Records, który był jednocześnie początkiem jej kariery solowej. Ten sam roku oznaczał dla Miley trasę „Best of Both Worlds Tour”, która legła u podstaw filmu koncertowego „Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert”, jaki to pojawił się na rynku rok później. Natomiast w lipcu 2008 roku Cyrus zdecydowała się wydać swój pierwszy album całkiem niezwiązany z Hannah Montaną, mianowicie „Breakout”, który spowodował, że wokalistkę umieszczono na liście Top 100 popularnego magazynu „Time”. W pierwszym tygodniu album osiągnął tempa sprzedażu dość powiedzieć zawrotne – rozszedł się w ilości 371.000 kopii, pod koniec zaś lipca 2008 roku nakład wyniósł 1.500.000 egzemplarzy.

Start kariery Miley miał miejsce w związku z epizodycznymi rolami w takim serialu jak „Doc” oraz w filmie zatytułowanym „Duża Ryba”. Cyrus podłożyła też głos do filmu animowanego „Piorun”. Główna piosenka z filmu, czyli „I Thought I Lost You”, nagrana w duecie z Johnem Travoltą, nominowano do nagrody Złotego Globu. W latach 2006 – 2011 Cyrus była bohaterką pierwszoplanową w serialu „Hannah Montana”. W 2009 roku zdołała też zagrać główną rolę w filmie „Hannah Montana : The Movie” i „Ostatnia Piosenka”. Trzy lata później pojawiły się filmy z Cyrus w roli głównej: „LOL” oraz „Tajna Agentka”.

Minialbum Cyrus z roku 2009, pt. „The Time of Our Lives”, przedstawiał już wizerunek artystki dojrzalszej. Na płycie znalazł się chociażby singel „Party in the U.S.A.”. W 2010 roku ukazał się a;bum kolejny i solowy wokalistki, „Can’t Be Tamed”, utrzymany w dance-popowym klimacie.

Ważne, że magazyn „Forbes” umieścił ją w 2010 roku na 13. miejscu listy 100 postaci show-biznesu najbardziej wpływowych, z rocznym zarobkiem 48 milionów dolarów. Natomiast magazyn „Parade” określił ją jako najbogatsza nastoletnia gwiazda – jej „wartość rynkową” oszacował na zawrotny miliard dolarów.

Ciekawostki o Miley Cyrus

  • W kwietniu 2013 roku magazyn Maxim przedstawił Miley jako kobietę najseksowniejszą w świecie.
  • Znalazła się w Księdze rekordów Guinnessa z 2011 roku, zostając uwzględnioną jako nastolatka najczęściej obecna na listach przebojów, a to w związku z faktem, że w 2009 roku „Party in the USA” stał się jej 29. utworem notowanym na Billboard Hot 100.
  • Magazyn „Forbes” umieścił Miley Cyrus w 2010 roku na 13. miejscu listy 100 postaci show-biznesu najbardziej wpływowych, z rocznym zarobkiem 48 milionów dolarów.
  • Jej wartość rynkowa oszacowana została na miliard dolarów.

Cytaty Miley Cyrus

„Czasami warto spędzić przed lustrem godzinę by potem wyglądać świetnie.”

„Mój występ podczas gali MTV miał 306 000 twitów na minutę. To więcej niż niespodziewany brak prądu podczas SuperBowl.”

„Naprawdę trudno jest mieć przyjaciół…”

„Nie chodzi nawet o samo kupowanie – Lubię wyobrażać sobie, jak wyglądam w tej czy innej bluzce.”

„Podążajcie za sercem i żyjcie marzeniami!”

„Staram się dopasowywać ubrania do mojego nastroju. Czasami chcę wyglądać jak gwiazda rocka, kiedy indziej wolę klapki!”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Miley_Cyrus
  • https://www.brainyquote.com/authors/miley_cyrus
  • https://www.biography.com/people/miley-cyrus-299134

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikimedia.org. Autorem jest Chrisa Chickey. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 3.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły