Melania Trump

Melania Trump przyszła na świat 26 kwietnia 1970 roku w Knavs, w Svenicy, jako Meanija Knavs. Jest żoną Donalda Trumpa – prezydenta USA, czyli pierwszą damą Stanów Zjednoczonych. Była słoweńsko – amerykańską modelką.


Krótki życiorys Melanii Trump

Melania Trump urodziła się w byłej Jugosławii, w Knavs – w Svenicy, 26 kwietnia 1970 roku. Jej imię i nazwisko brzmiało wówczas Meanija Knavs, które zmieniła później pod wpływem kariery w modelingu. Uczyła się w szkole średniej, by podjąć następnie studia na kierunku projektowanie i fotografia. Studia zarzuciła jednak po roku, a to pod wpływem dobrze rokującej dla niej w tym czasie kariery modelki. Niedługo później miała okazję nawiązać współpracę z osobami kluczowymi w branży, dzięki którym drzwi do bardzo obiecującej kariery zostały otwarte na oścież – jako Melania Knauss zaistniała na wielkich wodach modelingu, by w końcu odbyć sesję rozbieraną w samolocie należącym do samego Donalda Trumpa. Tenże zainteresował się wówczas jej osobą. Miłość dojrzewała kilka lat, następnie był ślub obojga w 2005 roku (w roku następnym zdobyła obywatelstwo USA). Ze związku wkrótce narodził się syn Barron Trump. Rok 2016 ubiegł Melanii Trump pod znakiem wyborów prezydenckich, w których wystartował jej mąż. W efekcie zwycięstwa małżonka Donalda Trumpa została pierwszą damą USA.

Biografia rozszerzona Melanii Trump

Młodość

Melanija Knavs urodziła się w w Jugosławii, w miejscowości Sevnica, położonym w okolicy Lublany. Ojciec był dealerem samochodowym, matka zajmowała się pracą w fabryce produkującej tekstylia. W wieku jej piętnastu lat rodzina przeniosła się do Lublany. Uczyła się w szkole średniej na kierunku wyspecjalizowanym w projektowaniu i fotografii. Później spędziła zaledwie rok na studiach, by poświęcić się karierze modelki. Jej pełnoletność związała się z kontraktem w agencji modelek w Mediolanie, który okazał się być trampoliną do kariery w Paryżu.

Wielka kariera modelki

Wkrótce zmieniła imię i nazwisko zostając Melanią Knauss. Pracowała już wtedy z takimi jak Mario Testino czy Patrick Demarchelier. Mogła zatem znaleźć się na okładkach branżowych magazynów, wśród nich był „New York Magazine”, „Vogue” i wiele innych. W roku 2000 odbyła rozbieraną sesję zdjęciową dla brytyjskiego „GQ”, nie gdzie indziej, a na pokładzie prywatnego odrzutowca należącego do przyszłego 45. prezydenta USA, Donalda Trumpa. W roku 2006 zdobyła obywatelstwo USA, już jako osoba zamężna, ślub z Donaldem Trumpem wzięła bowiem 22 stycznia 2005. Ich syn Barron Trump urodził się w 2006 roku.

Pierwsza dama USA

Rok 2016 oznaczał dla Melanii Trump czynny udział w wyścigu Donalda Trumpa do fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump był kandydatem z ramienia Partii Republikańskiej. 18 lipca przeszedł do historii szczególnej Melanii Trump, miała wówczas bowiem wystąpienie podczas konwencji Partii Republikańskiej. Miejscem tego przemówienia było Cleveland, a obsługującą stacją telewizja między innymi CNN, która później uznała przemówienie Melanii Trump za plagiat, ponieważ znaczna część jej wystąpienia oparta była na słowach Michelle Obamy, wypowiedzianych osiem lat wcześniej na konwencji Demokratów. Melania Trump udzieliła później również popularnego wywiadu właśnie dla CNN, wymieniając na przykład swoje priorytety jako przyszłej pierwszej damy USA – odniosła się do zagrożeń tak zwaną cyberprzemocą oraz do kultury mediów społecznościowych.

Druga w historii, pierwsza z kontynentu

8 listopada 2016 był dla Melanii Donald Trump istotny. Donald Trump wygrał wówczas wybory prezydenckie, pokonując Hillary Clinton, czyli kandydatkę Partii Demokratycznej. Zwycięstwo to oficjalnie potwierdzono 19 grudnia, kiedy to odbyło się głosowanie Kolegium Elektorów. Zaprzysiężenie Donalda Trumpa miało miejsce 20 stycznia 2017, więc wtedy też Melania Trump została pierwszą damą – zostając jednocześnie drugą damą w historii urodzoną poza granicami Stanów Zjednoczonych, natomiast pierwszą z Europy kontynentalnej (jako że Luisa Adams, małżonka 6. prezydenta USA, urodziła się w Anglii).

Opóźniona przeprowadzka

Nie od razu jednak Melania Trump przeprowadziła się do Białego Domu. Wraz z zwycięstwem męża oświadczyła, że ze względu na obowiązki szkolne ich syna Barrona pragnie pozostać bliżej ich dotychczasowego miejsca zamieszkania. Do Białego Domu wprowadziła się wraz z synem pół roku później, gdy zakończył on szkolny semestr.

„First Lady”

Na uwagę zasługuje fakt, związany z firmą mieszczącą się w rodzinnym mieście Melanii Trump, Sevnicy. Firma ta zdecydowała się uhonorować amerykańską pierwszą damę za sprawą wypuszczenia na rynek linii produktów ekskluzywnych takich jak kremy kosmetyczne, wino, czekoladki i salami, sygnowane marką „First Lady”.

Ciekawostki o Melanii Trump

  • Według jednego z tytułów prasowych Melania Trump nie będąc jeszcze obywatelką USA pracowała w Stanach nielegalnie.
  • Donald Trump poznał Melanie będąc w separacji z żona poprzednią.
  • Obecnie na rynku znajduje się autorska kolekcja biżuterii sygnowanej jej inicjałami oraz linia kosmetyków.
  • Melania Trump jest poliglotą znającym sześć języków.
  • Zgodnie ze słowami Melanii Trump inspiruje się ona takimi damami jak Jackie Kennedy i Betty Ford.
  • Według najnowszych doniesień medialnych Donald Trump miał romanse będąc już w związku z Melanią. Jedną z kobiet miała być według tych doniesień Stormy Daniels, gwiazda porno.
  • Jest pierwszą w historii prezydencką damą, która urodziła się w Europie kontynentalnej.
  • W trakcie kampanii prezydenckiej jej męża miała według demokratów dopuścić się plagiatu przemówienia Michelle Obamy, jakie ta wypowiedziała na kongresie Partii Demokratycznej.
  • Jedna z firm działających w rodzinnym mieście Melanii Trump wypuściła na rynek szereg artykułów opatrzonych nazwą „First Lady”, co zostało ukłonem w jej kierunku.

Cytaty Melanii Trump

„Donald Trump i ja, wyrażamy życzliwość, miłość i współczucie jako obywatele tego wielkiego narodu.”

„Oceniasz społeczeństwo według tego, jak traktuje swoich obywateli. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby każde dziecko mogło żyć komfortowo i bezpiecznie, z najlepszą możliwą edukacją.”

„Uważam, że im więcej języków znasz, tym lepiej, ale jeśli przyjeżdżasz do Ameryki, mówisz po angielsku.”

Źródła

  • Zdjęcie
    • Marc Nozell
  • Treść
    • https://www.wprost.pl/swiat/10102775/ofiara-imigracyjnego-prawa-trumpa-moglaby-pascjego-zona.html
    • https://www.swiat.ovh/ksi%C4%99%C5%BCyc/pl/Melania_Trump
    • https://pl.wikipedia.org/wiki/Melania_Trump

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły