Melanie Brown przyszła na świat w angielskim Leeds, 29 maja 1975 roku. Jest znana również jako Melanie B i Mel B. Jest brytyjską piosenkarką, aktorką, prezenterką telewizyjną – była wokalistka grupy Spice Girls (miała wówczas pseudonim Scary Spice).


Biografia i życiorys Mel BMelanie Janine Brown (ur. 29 maja 1975 r.), zawodowo znana jest jako Mel B, czyli brytyjska osobowość telewizyjna, piosenkarka, aktorka i autorka. Brown zyskał rozgłos w latach 90. jako członek grupy dziewczyn Spice Girls, w której nazywano ją Straszna Przyprawa (Scary Spice). Z ponad 85 milionami sprzedanych płyt na całym świecie, grupa stała się najlepiej sprzedającą się kobiecą grupą wszech czasów. Podczas przerwy grupa Brown wydała swój debiutancki solowy album Hot. Główny singiel albumu, „I Want You Back”, znalazł się na pierwszym miejscu na brytyjskiej liście singli i został uwzględniony na ścieżce dźwiękowej do filmu z 1998 roku „Dlaczego głupcy się zakochują”. Inne single z albumu, takie jak „Tell Me” i „Feels So Good”, znalazły się w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii. Po podpisaniu kontraktu z niezależną wytwórnią Amber Café, wydała swój drugi solowy album L.A. State of Mind, który zaowocował wydaniem jednego singla „Today”. Brown wydała „For Once in My Life” w 2013 roku, mianowicie swój pierwszy singiel od ośmiu lat. Od tego czasu Brown pojawił się w telewizji. W 2007 roku brała udział w piątym sezonie amerykańskiego cyklu „Dancing with the Stars”, zajmując świetne drugie miejsce ze swoim zawodowym partnerem Maksimem Chmerkovskim. W latach 2011-2016 pełniła funkcję gościa i sędziego głównego w australijskich i brytyjskich wersjach The X Factor. Współtworzyła także australijską wersję „Dancing with the Stars” na jeden sezon w 2012 roku. Od 2013 do 2019 roku Brown była sędzią w reality show NBC America’s Got Talent i America’s Got Talent: The Champions. Była również trenerem i mentorem w The Voice Kids Australia w 2014 roku. Od 2016 roku prezentowała także brytyjską edycję Lip Sync Battle, obok rapera Profesora Greena.

Ciekawostki o Mel B

  • W latach 90. Mel B kojarzyła się niewątpliwie wyłącznie z zespołem Spice Girls. Obecnie ta była wokalistka tej jakże popularnej grupy więcej wspólnego ma z fitnessem niż z partiami wokalnymi. Może się dziś pochwalić faktem, iż jej programy na YouTube oglądają miliony kobiet z całego świata. Ćwiczenia zaproponowane przez Mel B są wprawdzie krótkie, ale niezwykle efektywne. Pomagają spalać tłuszcz, wysmuklać ciało i pięknie rzeźbić mięśnie. Nic więc dziwnego, że była Spicetka ma doskonałą sylwetkę.
  • Mel B ma córkę Angel Iris z kilkumiesięcznego związku z amerykańskim bardzo popularnym aktorem komediowym, czyli z Eddiem Murphym, który to jednak początkowo wcale nie przyznawał się do ojcostwa (ojcostwo potwierdziły dopiero i ostatecznie badania DNA).

Cytaty Mel B

„Wiem, że nie jestem filiżanką herbaty wszystkich.”

„Jestem tylko mną.”

„Sposób, w jaki żyję moim życiem, polega na spontaniczności.”

„Kochaj mnie lub nienawidź, wraca Scary Spice.”

„Jeśli moje zmysły nie czują się dobrze, nie robię tego.” 

„Zawsze jestem na zjeździe Spice Girls.”

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Eva Rinaldi. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0. https://en.wikipedia.org/wiki/Mel_B
https://pl.wikipedia.org/wiki/Melanie_Brown
https://www.papilot.pl/gwiazdy/z-zycia-gwiazd/31112/ile-wazy-mel-b-trudno-w-to-uwierzyc
https://www.brainyquote.com/authors/mel_b


Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły