Mariola Bojarska-Ferenc przyszła na świat 14 stycznia 1961roku. Jest polską gimnastyczką artystyczną, dziennikarką i producentką filmowa.


Biografia i życiorys Marioli Bojarskiej – Ferenc

Ukończyła liceum ogólnokształcące, by następnie podjąć studia i ukończyć je na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Przez lata należąc do kadry narodowej w dziedzinie gimnastyki artystycznej była uważana w tym zakresie za sportowca niezwykle obiecującego, który potrafi sięgać po najwyższe laury. Zajmuje się obecnie instruktażem w zakresie szerokopojętego fitness. Mariola Bojarska-Ferenc należy przy tym do najważniejszych światowych organizacji w dziedzinie fitness, takich jak IDEA Health and Fitness Association oraz International Chiropractor’s Association, reprezentując Polskę na międzynarodowych kongresach, które dotyczą rozwoju fitness, m.in. była obecna w USA w roku 2007 (dowodem na jej kompetencje jest fakt, iż spośród pięciu tysięcy uczestników jako jedyna reprezentowała Polskę).

Zawodowo związana pozostaje głównie z inicjatywą Telewizji Polskiej. W połowie lat 80. była na przykład prezenterką serwisu sportowego w Dzienniku Telewizyjnym. Od lat 90. prowadziła również w TVP2 rozmaite programy gimnastyczne (m.in. dość popularne Studio Urody) oraz przygotowywała felietony do programu zatytułowanego „Pytania na śniadanie”, propagujące rzecz jasna aktywny wypoczynek i zdrową dietę. Dzięki tym programom udało jej się spopularyzować w Polsce callanetics, także pilates, czy tez wellness i zumbę, w tym body ballance i jogę typu fit. Od roku 2013 prowadzi Mariola Bojarska-Ferenc prowadzi program pt. „Sztuka życia” emitowany w TVP2.

W 2008 prowadziła program w telewizji TVN, mianowicie „Agentka do zadań specjalnych” oraz program „Dzień Dobry i zdrowy”.

Jest autorką wielu książek, w tym pozycji pt. „Cudowny ruch” z roku 1996, czy też „Zatrzymaj czas” (2004). Na półkach księgarni do zdobycia są takie jej książki jak „Sztuka dobrego życia” z roku 2012 oraz w miarę świeża „Życie ma smak” z roku 2016, za to najnowsza pochodzi z 2017 roku i dostała tytuł „Moda bez metryki”. Oprócz tego pisze felietony w prasie i magazynach kobiecych oraz do filmów z nagranymi ćwiczeniami gimnastycznymi.

Od 2 do 23 września 2016 brała udział w szóstej edycji programu telewizyjnego Polsatu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

Ciekawostki o Marioli Bojarskiej – Ferenc

  • Już ćwierć wieku, tyle trwa udany związek małżeński Marioli z jej mężem, z którym, jak przyznaje, tworzy zgrany team, natomiast wypracowany w bólach i również niekiedy drogą kryzysów.
  • Była i pozostaje producentem ponad 2500 programów telewizyjnych do 2016, co stawia ją w absolutnej czołówce, zwłaszcza jeśli mowa o tematyce z zakresu fitness.
  • Mariola Bojarska-Ferenc należy przy tym do najważniejszych światowych organizacji w dziedzinie fitness, takich jak IDEA Health and Fitness Association oraz International Chiropractor’s Association, reprezentując Polskę na międzynarodowych kongresach, które dotyczą rozwoju fitness, m.in. była obecna w USA w roku 2007 (dowodem na jej kompetencje jest fakt, iż spośród pięciu tysięcy uczestników jako jedyna reprezentowała Polskę).
  • Jest autorką kilku pozycji książkowych dotyczących zagadnień z obszary fitness, w których nie brakuje podejścia stricte merytorycznego do poruszanych kwestii.

Cytaty Marioli Bojarskiej – Ferenc

„Pojawienie się wnuków to był jeden z piękniejszych momentów w moim życiu. Mam dwóch synów i zawsze marzyłam, aby mieć córeczkę. Wyobrażałam sobie, że będzie baletnicą, będzie grała na fortepianie i nosiła cudne sukieneczki. Dlatego gdy na świat przyszła moja wnuczka Wiktoria, kompletnie oszalałam.”

„(…) moi synowie mogą powiedzieć, że zawsze mieli szczęśliwą matkę, spełnioną, dobrze radzącą sobie w życiu i niezależną. Nasz wspólny czas, choć krótki, starałam się wykorzystać świadomie i co do minuty. Wiedziałam o wszystkim, co dzieje się u moich dzieci. Uczyłam ich też zasad dobrego wychowania, bo chciałam, żeby moi synowie byli takimi mężczyznami, jakich ja zawsze lubiłam – dżentelmenami wsłuchanymi w kobietę, dbającymi o jej potrzeby i zachcianki.”

„Wszystko wypracowałam sama i z tego jestem zadowolona.”

Źródła

  • https://www.gala.pl/artykul/tylko-u-nas-mariola-bojarska-ferenc-w-szczerym-wywiadzie-quotnie-mowcie-do-mnie-babciuquot
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Mariola_Bojarska-Ferenc
  • https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/mariola-bojarska-ferenc-i-ryszard-ferenc-historia-ich-zwiazku/7x4rmm5#slajd-2

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Ja Fryta. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 5 / 5. Oddanych głosów: 1

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły