Mario Casas Sierra przyszedł na świat w A Coruni 12 czerwca 1986 roku. Jest hiszpańskim aktorem, modelem i tancerzem.


Biografia i życiorys Mario Casas’a

Przyszedł na świat w Galicji, a ściślej w A Coruni, będąc najstarszym z pięciorga dzieci gospodyni domowej i robotnika budowlanego. Rok 1994 jest w jego biografii istotny o tyle, że oznaczał przeprowadzkę jego rodziny do Barcelony. Wówczas to snuł pewne plany odnośnie swej przyszłej kariery, widząc się czy to w zawodzie policjanta, piłkaża, czy tez strażaka, lcz czas miał już wkrótce pokazać, że najbliżej mu zdecydowanie do kariery aktora. Podjął studia w Escuela de Interpretación Cristina Rota. Potem natomiast w wieku lat siedemnastu przeniósł się do Madrytu.
Wystąpiłw kilku reklamach (Scalextric i Telepizza, Maggi i Boomer), a także w specjalnym programie „Crónicas Marcianas”, zanim rzecz jasna otrzymał tą popularną rolę Mikołaja „Nico” Castillo w telenoweli „Obsesja”, wyświetlanej w telewizji Hiszpania na przestrzeni lat 2005-2006. Pojawił się również w jednym z odcinków popularnego serialu Telecinco z roku 2005, czyli „Motivos personales”. Zadebiutował już na dużym ekranie wcielając się w rolę Moratalla w melodramacie „Letni deszcz” w reżyserii Antonio Banderasa, który to ukazał się w 2006 roku.
Występ w znanej telenoweli La Sexta „SMS” w latach 2006-2007, jako Javier „Javi” Llorens, sprawił, że następnie mógł dołączyć do obsady serialu policyjnego „Paco i jego ludzie”, który emitowano na falach Antena 3. Został tam aktorem kreującym rolę Aitora Carrasco. Następnie przyszedł jego czas na rolę w melodramacie „Trzy metry nad niebem”, tamże u boku Marii Valverde. Nie inaczej było z jego udziałem w sequelu z roku 2012 zatytułowanym „Tylko ciebie chce. Natomiast jako Ulises Garmandia wystąpił w serialu „Statek”, puszczanym w kanale Antena 3.
Mario Casas zagrał także później w komedii „Mi Gran Noche” i dramacie „Los 33”, gdzie zagrał górnika Álexa Vegę, który choruje na niewydolność nerek oraz nadciśnienie.

Ciekawostki o Mario Casas’ie

  • Moda na Mario Casasa dotarła, a jakże, również do Polski – prawdziwy boom na Mario Casas’a nastąpił po wyemitowaniu filmu „Trzy metry nad niebem”.
  • Film z jego udziałem zatytułowany „Trzy metry nad niebem” okazał się być wielkim hitem. Opowieść o zakazanej miłości, buncie i nieposkromionej wolności przyniosła młodemu aktorowi popularność liczoną w milionach fanów na całym świecie.
  • Początkowo Casas współpracował z agencjami jako model wytrwale chodząc na castingi do reklam. Szybko jednak, jak się okazało, trafił do świata filmu, w którym zagścił już na dobre.
  • Casas był przez cztery lata zajęty i to przez gwiazdę nie byle jąką, bowiem przez samą Maríe Velverde. Wybranka jego serca zwróciła jego uwagę grając u jego boku w filmie „Trzy metry nad ziemią” postać Babi. Odważne sceny wraz ze wspólnie spędzonymi na planie godzinami zbliżyły ich do siebie.

Cytaty Mario Casas’a

„Włączam swoją osobę do ducha nowej generacji, odkąd okazało się, że efekty postępu technologicznego stają się nieuniknioną częścią, życia każdego aktywnego człowieka. To pokolenie z nonkonformistycznym duchem a ja bym chciał mieć bardziej ambitne podejście w niektórych aspektach.”
„(…)dużo czasu spędzam w biegu, ale ja to lubię, więc mi to nie przeszkadza. To, co najfajniejsze w moim zawodzie to wcielanie się w różne charaktery, ciągłe poznawanie nowych ludzi i wiedza, jaką zyskuję przy każdym nowym projekcie.”

„Lubię robić zdjęcia i filmy z wakacji, ale nie przepadam za dzieleniem się nimi. Lubię podróżować z małą grupką znajomych i zawsze staram się zabierać ze sobą profesjonalny sprzęt.”

„W każdym aspekcie mojej pracy staram się dać z siebie wszystko. Zawsze, przy każdym projekcie.”

Źródła

http://www.planetakobiet.com.pl/artykul-5555-mariocasaszyciejakfilm.htm
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mario_Casas

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Martin Kraft. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3,0.

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij na gwiazdki i oceń. Twoja opinia jest dla nas ważna.

Średnia głosów to 0 / 5. Oddanych głosów: 0

Brak oddanych głosów. Bądź pierwszym, który oceni artykuł!

Przykro nam, że tak oceniłeś ten artykuł.

Pomóż nam usprawnić ten artykuł. Doceniamy konstruktywną krytykę.

W jaki sposób możemy poprawić ten artykuł?

Ciekawe artykuły